Майдан / Статті  

додано: 07-06-2003
Мартинюк: Ющенко і Захід –міфи і реальність.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1055004698.html

Ющенко порівняно зі всіма іншими Прем'єрами взяв найменше кредитів у Заходу і виконав найменше вимог МВФ . Тому що він, по перше розумів справжню суть цих вимог, і по друге міг, в разі необхідності, професійними термінами обгрунтувати неможливість їх виконання Україною. Те що уряд Ющенка все таки мусив виконати, було в основному зобов'язаннями попередніх прем'єрів, особливо Пустовойтенка. Зокрема Ющенко був змушений розплачуватися за взяті попередниками кредити.

Таким чином Ющенко <b> переламав ситуацію у стосунках України з МВФ</b>, він перестав <b>брати</b> звідси гроші, і навпаки почав їх туди <b>вкладати</b>. Поки що лише віддаючи те що було по суті вкрадено попередниками.

Ідеальний варіант стосунків країни з МВФ полягає у тому щоб не брати звідтам гроші а навпаки - вкладати, МВФ же позичає ці гроші іншим країнам, які потрібні в першу чергу для міжнародної торгівля ( купівлі в України якихось товарів).

На виправдання МВФ слід сказати що ставлення до України як до країни третього світу там було не завжди - на початках української державності МВФ запропонував Україні квоту у мільярд доларів ( порівняйте з теперішніми 200 мільйонами). Ця квота полягає в тому що Україна відкриває на рахунках МВФ кредитну лінію в мільярд доларів <b>у власній валюті </b>, з якої МВФ ( згідно побажань України) позичає ці ( українські гроші) тим державам, які хочуть розвивати з Україною торгівлю чи інші серйозні проекти - наприклад спільне виробництво АНів чи чого там ще..

Одночасно Україна отримувала б одного директора в раді директорів МВФ ( зараз вона має одного спільного з Грузією, Молдавією, Вірменією іще кимось.)

Фактично це були дуже вигідні для України умови , які відкривали їй надзвичайно цікаві можливості .Згаданий мільярд навіть не треба було перечислити –фактично це була б звичайна і безпечна для курсу нацвалюти емісія. Безпечна тому що згідно положення МВФ вона надавалася б для стимулювання експорту з України. Це автоматично піднімало б її статус , навіть в сенсі доступу до інформації, не кажучи вже просто про елементарну міжнародну респектабельність. По друге , якщо б Україна ще й змогла б деякий утриматися від брання великих кредитів, вона автоматично попадала у клуб донорів МВФ, що рівнозначне квитку на вступ у так званий "золотий мільярд" привілейованих націй.

Всі в Україні тоді знали що МВФ, то якась небезпечна штука, але толком не знали що то і як воно діє. Тому всі сприйняли з захватом повідомлення Фокіна що той "зумів зменшити квоту МВФ для України до 200 млн" та ще й щось позичити. В західної еліти демонстрація такої очевидної дурості () спричинило шокове відпадіння щелеп. Після шоку появилося словосполучення Фак-Ін для означення українського прем'єра і всієї тодішньої української верхівки.

Ющенко на відміну від решти малограмотної (у всякому разі фінансово) української верхівки всі ці нюанси розуміє.

Західна верхівка є абсолютно неоднорідною, ділиться на групи по належності ( чи неналежності) до тих чи інших держав чи міжнародних груп , які мають різні політичні та економічні орієнтири та зацікавлення. Тому очевидно що й різне ставлення до Ющенка і тих перспектив , з яким пов'язується його майбутній прихід на посаду президента.

Наперекір усталеному уявленню ворогів та друзів на Заході в Ющенка приблизно 50 на 50%. Гадаю що те саме можна сказати про Марчука і навіть про Кучму з Медведчуком
<b>Вибираючи Ющенка ми одночасно будемо вибирати і тих з ким будемо дружити на Заході. До сих пір на Заході ми дружили з друзями Кучми, Медведчука і Табачника.</b>

Те що у Ющенка на Заході є високопоставлені і впливові вороги, можна переконатися перечитавши в нашій бібліотеці
"Епізод 22" URL: http://maidan.org.ua/n/lib/989979351
розшифровок плівок Мельниченка - епізод , в якому Табачник доповідає Кучмі про результати своєї поїздки у США та зустрічі з членами американського уряду. <b>Зверніть увагу - майже всі основні антиющенківські гасла і "аргументи" його теперішніх українських опонентів, були привезені тоді Дмитром Табачником з тих же США</b>.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1055004698.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua