Майдан / Статті  

додано: 12-06-2003
Михайло Плотніков: Утворено НРУ-ДО... або кому потрібно три проценти?
Прес-служба КМО МНК

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1055424948.html

11 червня в УНІАНІ відбувалась прес-конференція з приводу створення "Національно-державницького блоку "Народний рух України - державницька опозиція", у який увійшли "Народний рух України за єдність" Богдана Бойка та організація "Тризуб" Євгена Філя.

Головним лейтмотивом прес-конференції було те, що "і влада, і т. зв. "опозиція" є різними обличчями однієї і тієї ж сили". З огляду на це твердження Богдан Бойко і Євген Філь, які й вели розмову з журналістами, вирішили створити "НРУ-ДО". Зі слів лідерів гіпотетичного блоку, він покликаний "вичленити на виборах електорат, щоб на майбутніх парламентських виборах створити у Верховній Раді націоналістичне крило". Необхідність такого кроку вони аргументували тим, що "завдяки діяльності опозиції реанімували себе "червоні". Відповідно, говорячи про сучасні опозиційні акції, організатори прес-конференції наголошували, що "така боротьба є злочинною, і до цього мають пряме відношення керівники національно-державницьких сил". Треба розуміти, що злочинці - Ющенко, Тимошенко, Шкіль, Матвієнко і Костенко?

Є.Філь черговий раз згадав, що його організація розробила "конкретні пропозиції" і зверталась з ними до всіх українських сил. Але вони, такі-сякі, не прислухались до слів головного "тризубівця". Намагався "Тризуб" і "зблизити владу з національною ідеєю", за що їх всі так стали не любити. Але і тут нічого не вдалося. А тепер, бо "кращих за нас немає", вирішили вони утвердити національну ідею власноруч. За допомогою партії Б.Бойка.

Кілька разів наголошували організатори, що той, хто блокується з лівими, є зрадником, продає національні інтереси. І ще, пообіцяв Б.Бойко, що вони "зроблять все, щоб ця сила стала ворогом тим, хто продав нас з потрохами".

Є.Філь, як далекоглядний політик, зазначив, що багато хто не зрозуміє їхнього кроку. "Зрадники будуть називати нас зрадниками, запроданці - запроданцями, провокатори - провокаторами, дурні - дурнями, холуї - холуями". І для підкріплення своїх слів навів дуже довгу цитату С.Бандери. Мабуть, це мало звучати переконливо. На запитання про президентські вибори і кандидата від НРУ-ДО, Б.Бойко скромно повідомив, що розглядається його кандидатура і він зробить все, щоб цю кандидатуру було затверджено збором. Повідомив, що сам він має достатньо досвіду і моральне право.

Пані Юлю та пана Ющенка підтримувати НРУ-ДОшники відмовились. Адже "вони проводять антиукраїнську політику". Втім, якщо до виборів Ющенко і пані Юля дослухаються до голосу правовірних з НРУ-ДО, тоді можна говорити про співпрацю. Наразі ж у філівців і бойківців "там немає союзників".

Щодо конкретних вимог нового блоку, то він збирається провести реприватизацію і з вилучених коштів виплатити пенсії, визнати ОУН-УПА, відновити рухівське гасло "Бандитам - тюрми" і заборонити КПУ та її ідеологію. А ще, повернути народові вкрадене Юлею Тимошенко.

Крім того, до блоку виявила бажання долучитись купа різних організацій, які просили їх не називати. Окремо Б.Бойко наголосив на залученні якихось радикальних організацій. Є.Філь розповів про роботу, яка ведеться з низовими структурами для залучення націоналістичних організацій. Щодо майбутнього вигляду блоку Бойко наголосив на його асиметричності. Хто знає, що це означає, пишіть милом на mnk@ua.fm

Загалом організатори блоку планують підписання ширшої декларації у вересні-жовтні. Тоді і подивимось, кого ще "зрадники будуть називати зрадниками, запроданці - запроданцями, а провокатори - провокаторами", і коли нарешті з'явиться НРУ-ПІСЛЯ.

Говорячи про свій недавній виборчий досвід і результати найбільш "правильного" блоку, Б. Бойко "зізнався", що голоси блоку НРУ на виборах викрала погана влада на сході, а на заході України не менш погана "Наша Україна", в якій і так розчинились всі націонал-державники.

Щодо перспектив на майбутніх президентських перегонах, то Богдан Федорович амбітно заявив що, якщо він набере 3% на виборах, це буде "крупною перемогою".

Що ж "якщо потрібно, значить можливо". Тільки питання - кому потрібно? Україні чи, наприклад, донецьким...

На останок Б.Бойко поділився сокровенним. Навівши цитату Бісмарка, сказану щодо К.Маркса: "Європа ще з тим бухгалтером натерпиться", пан Богдан зітхнув, що не хоче щоб Україна натерпілась з нашим бухгалтером.

І коментувати немає що...P.S.
1997 рік, звичайно давня історія, але в Тернополі ще пам'ятають як тодішній голова обласної адміністрації Богдан Бойко втікав через "задній прохід" тернопільського палацу культури "Березіль" від "гарячих хлопців" з "Тризубу", котрі звинувачували губернатора у тому, що він не "витягнув" члена "Тризубу" Євгена Філя із Чортківського СІЗО. Тоді Бойко націоналістом не вважався...


Михайло Плотніков,
Прес-служба КМО МНК

за інформацією з http://www.UkrNationalism.org

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1055424948.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua