Майдан / Статті  

додано: 18-06-2003
Володимир Лесик: Лист на Майдан
Майдан Інформ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1055886006.html

Шановні брати по Майдану, знаючи вашу чесну, правильну і принципову позицію, вирішив до вас звернутися. Допоможіть!

Події, свідком яких мені довелося стати, на мій погляд, не можуть залишити байдужою жодну свідому людину. Відбуваються вони вже декілька тижнів поспіль у військовому суді київського гарнізону – це слухання кримінальної справи по обвинуваченню солдата стрококвої служби Юрія Фесюка в злочинах, яких він ніколи не скоював.

Все почалося з того, що в ніч з 25 на 26 серпня 2002 року у військовій частині А-1789 в роті охорони покінчив життя самогубством молодий військовослужбовець строкової служби Вишневський. Незважаючи на те, що на тілі покійного були виявлені тілесні ушкодження, військова прокуратура не виявила до цього самогубства жодної зацікавленості. Ніби нічого й не сталося.

Аж тоді військова прокуратура київського гарнізону згадала про самогубство Вишневського, коли сестра покійного солдата зібралася подати судовий позов проти військової частини А-1789 з вимогою відшкодувати моральні збитки у зв’язку з втратою брата. І суму виставила з п’ятьма нулями.
До військової частини одразу приїхала слідча група на чолі з генералом. За невеликий проміжок часу слідство з’ясувало, що в роті, де служив покійний Вишневський, панувала дідівщина. Так, старослужбовець сержант Арсен Бородін збирав гроші з зарплати службовців молодого призову. Також слідча група дізналася, що за тиждень до загибелі Вишневського про злочинну пратику Бородіна стало відомо командуванню роти, яке змусило А.Бородіна повернути гроші військовослужбовцям.

Але до кримінальної відповідальності старослужбовця Арсена Бородіна командування роти вирішило не притягати і, відповідно, не повідомило про злочинну діяльність Бородіна у відповідні інстанції. Обмежилися лише тим, що дали правопорушнику 5 позачергових нарядів.

На тому “відкриття”, зроблені слідчою групою у в/ч А-1789 не закінчилися.
Працівники прокуратури з’ясували, що солдат Вишневський став жертвою “розборок”, влаштованих Арсеном Бородіним в роті. Бородін намагався дізнатися, хто із військослужбовців “заклав” його командирам.
Здавалося б, з’ясуваши все це, у слідчої групи не було жодної перешкоди щоб порушити проти сержанта строкової служби Бородіна Арсена кримінальну справу і притягти його до відповідальності. Але тут приїхала мама сержанта-“діда” і запропонувала старшому слідчому групи Фролову, на той час ще лейтенанту, хабаря . Фролов не довго думав і погодився на запропоновану йому пропозицію.

Але перед старшим слідчим Фроловим постала природня проблема - злочинна діяльність у в/ч А-1789 була, факт самогубства Петра Вишневського ніхто не відмінив, а отже на місце Бородіна слідчим була потрібна інша кандидатура. Інакше, якби військова прокуратура не знайшла винного в смерті солдата Вишневського, величезну суму моральних збитків сестрі покійного була б змушена виплачувати сама військова частина. Тільки цього ще військовим не вистачало!

Потрібен винуватий – знайдемо! Вивчивши ситуацію в роті, слідчий зупинився на кандидатурі старшого солдата строкової служби Юрія Фесюка. Швиденько посадивши Фесюка під варту, йому запропонували добровільно взяти на себе загибель Вишневського, пообіцявши взамін відпустити на підписку і домовитися з суддею, щоб той дав строк Фесюку умовно. Коли ж Юрій Фесюк відмовився брати чужий гріх на себе, проти нього зфабрикували справу по декількох статтях кримінального кодексу, повісивши на нього не тільки злочини, скоєні Арсеном Бородіним, а й іншими офіцерами.

Сфабрикувавши обвинувачення, військовій прокуратурі знадобилися свідчення. Працівники прокуратури змушували солдат підписувати неправдиві свідчення проти Ю.Фесюка, застосовуючи старі, але надійні прийоми свого ремесла – били вояків кулаком по голові і при цьому погрожували, що якщо ті не підпишуть, то опиняться на місці Фесюка.

Але остаточно чашу мого терпіння переповнили навіть не дії прокуратури, і не сфабриковані свідчення солдат в залі суду. Межею стало свідчення судового медексперту, після чого я й вирішив написати цього листа.
Справа в тому, що у висновку судово-медичної експертизи тіла покійного Вишневського, яка була долучена до справи, недвозначно записано, що тілесні ушкодження Вишневському були нанесені за десятки хвилин до смерті.
Це твердження судмедекспертизи мало стати основним доказом непричетності Юрія Фесюка як до смерті Вишневського, так і до всіх інших “навішених” злочинів. Адже Юрій Фесюк з 23 серпня 2002 р. був у звільнені і тільки 25 серпня приїхав у військову частину о 19:20. Знайшов чергового і попросив у нього, щоб той продовжив Фесюку звільнення до 7-ї години ранку наступного дня (26 серпня). Офіцер продовжив звільнення і Фесюк о 19:40 покинув військову частину А-1789, що було беззаперечно підтверджено в залі суду як офіцерами, так і іншими військовослужбовцями. Згідно з матеріалами справи, Петро Вишневський наклав на себе руки між 02.00 і 02.30 26 серпня 2002 р. Тобто Вишневського було побито і він повісився набагато пізніше того часу, коли головний обвинувачений приїздив у військову частину для продовження свого звільнення. Саме на цій суперечності зосередив увагу учасників процесу адвокат, який захищає Фесюка. Після цього на наступне судове засідання, яке відбулось через 7 днів, визвали для допита експерта, який проводив судмедекспертизу. Експерт, без краплі сорому за своюпрофесійну гідність заявив в суді, що при проведенні першої експертизи він на той час не все врахував, а тому декілька днів назад він чомусь переробив всю експертизу і зробив новий висновок.

У новому висновку “судово-медичної експертизи” говориться про те, що покійному Вишневському удари могли бути нанесені від 10-ти хвилин до 6-ти годин перед смертю. Експертизу підробили, змінивши час, якраз під той висновок, який потрібен прокурору, щоб переконати суддю у винності Фесюка.

Що робити?

Наперед повідомляю, що, як автор, беру на себе всю відповідальність за факти, викладені в цьому листі.

З повагою,
Володимир Лесик


завтра відбудеться <a href="http://maidan.org.ua/n/news/1055861335">пікетування</a> військової прокуратури м. Києва у зв"язку з цією справою.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1055886006.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua