Майдан / Статті  

додано: 02-07-2003
Юрій КАРМАЗИН: Звільнення і зникнення Олега Попеску було вигідне колишньому керівництву УМВС України в Одеській області

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1057146927.html

Факт звільнення зі слідчого ізолятора Іванківського району, Київської області і зникнення мешканця мiста Ренi Олега Попеску шокував Одесу. Хоча, у причорноморському місті вже звикли, що учасники кримінальної банди Олександра Ангерта, яка і сьогодні має значні важелі впливу, загадково зникають після звільнень їх з-під варти. Дехто з них так само загадково закінчують життя "самогубством" вже у слідчих ізоляторах...

Якщо ж справи ці і потрапляють до суду – розгляд їхній відбувається в умовах повної секретності від громадськості, працівників засобів масової інформації. Досить лише згадати розгляд справи банди Мар”янчука, який нині триває в Одеському обласному суді... Суддi говорять про небезпеку для життя кожного, хто зацікаввився справою, а утаємничення пояснюють "турботою про життя і безпеку журналіста". Але вбивства, незалежно вiд цього, тривають. Слід кричати i показувати громадськостi - хто керує життям людини в регiонi, щоб щось було зробрено, а не закривати очі громадськостi на кримiнал оборотнів від міліції на лаві підсудних.
Як результат – нерозкритими залишається багато злочинів скоєних в Одесі.

Незалежна від влади преса в Одесі неодноразово називала прізвища кривавої зграї, яка досі не відповіла за скоєне. Жертви зграї – Борис Дерев”янко, Ігор Свобода, Сергій Варламов, Борис Віхров, Ігор Бондар, Гарік Биков, Сергій Пономар, Аркадій Табачник, Ігор Марков, Андрій Татарчук... Треба нагадати загадкове вбивство, яке вже традиційно представили як самогубство - журналiста Іванова, який був уповноваженим на процесі, пов”язаним із вбивством редактора газети "Вечірня Одеса" Бориса Дерев”янка і був категорично незгідний з багатьма пунктами обвинувачення, оголошеними в суді.

Постійним тиском злочинців і їхнього "правоохоронного даху" до загострення хвороби і смерті довели директора кав”ярні "Неагара" Михайла Маклакова. А зі злочинцями? Карну справу закрили, а їх звільнили...

У мас медіа повідомляли про тиск і побиття невідомими директора спільного українсько-американського підприємства "Вільнюс інк" Сергія Токарева, яке працює при відомому в Одесі підприємстві "Веста". Правоохоронці нібито цього не побачили. На думку місцевих правозахисників, міліція звикла чекати нової крові, а потім проводити безрезультатні слідства з подальшим закриттям справ.

Писала преса і про далекі від правових дії слідчого Одеської міської прокуратури Сергія Попова. Писала про знущання яким Він піддавав громадянина Польської республики, Президента правозахисної організації "Рутенія" Олександра Орлова.

Фактів було наведено досить. Але... Прокурор мiста Меденцев дужо чiтко керує...

На кримінальну ситуацію в Одесі неодноразово звертав увагу народний депутат України (фракція "Наша Україна"), Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазин. Про його бачення з приводу останніх подій – розмова яку провів наш кореспондент Ігор Столяров.

<b>Ігор Столяров:</b> Як би Ви прокоментували події, пов”язані із звільненням у Іванківському районі Київської області затриманого правоохоронцями мешканця райцентру Рені, Одеської області Олега Попеску? Його розшукує Інтерпол, і він підозрюється у здійсненні та підготовці кількох злочинів на території України, зокрема, замаху на життя екс-мера Одеси, народного депутата України Едуарда Гурвіца, вбивстві Президента акціонерної рибопромислової кампанії "Антарктика" Валерія Кравченка.

<b>Юрій Кармазин:</b> Звільнення Попеску це своєрідний рок, що має місце в Україні впродовж багатьох років. Мені здається, що свідчень Олега Попеску не хочуть багато працівників правоохоронних органів, які мали б зупинити, а не сприяти, його злочинній діяльності. Те що двадцятидев”ятирічний Ігор Журбенко, прокурор Іванківського району, звільнив його за формальними ознаками, вніс подання у ізолятор тимчасового утримування – це все наводить на дуже серйозні роздуми і показує, що з нинішньою організованою злочинністю в Україні боротися дуже важко, бо сили в державі відволікаються на політичну боротьбу. Правоохоронці сьогодні не ловлять злочинців, а слідкують за політиками, фотографують їхні зустрічі. Все це робиться за державні кошти, в тому числі проти активістів Партії захисників Вітчизни.

Що ж стосується справи Олега Попеску – тут мова йде про серйозну зацікавленість у нерозкритті таких злочинів як вбивство Голови Одеського обласного арбітражного суду Бориса Віхрова, вбивство одеського судді Ігоря Ткачука (скоро минає рік як сталося це вбивство, але це намагались представити як самогубство).

<b>Ігор Столяров:</b> Цими днями слідчий прокуратури Ігор Гандзій нарешті визнав що пана Ткачука вбили. І він слово в слово повторив причини, про які говорили Ви у неодноразових Ваших інтерв”ю – про справи Одеського морського порту, Чорноморського морського пароплавства і однієї фірми, яка конфліктувала з компанією "Антарктика"...

<b>Юрій Кармазин:</b> Будемо називати чітко цю фірму. Це фірма "Айгаз" – дах якій створювали і створюють сьогодні керівники виконавчої влади Одеської області і міста Іллічівська. Слід називати речі своїми іменами.
Без зацікавленості когось конкретно такі серйозні збитки державі, які нанесла ця фірма, не спричинялися б.

Що ж зроблено у справі розкриття вбивства Ткачука? Практично нічого не робилося. Все робилося для того щоби спаплюжити його ім”я, хоча це зробити було дуже важко. Він був кваліфікованим фахівцем, не мав ворогів. Але робилося все, що можливо. Навіть підкинули записку нібито написану ним самим перед смертю.

Ніякої записки, зрозуміло, він не писав.

Є оперативна інформація, що дехто з працівників обласної прокуратури брав участь у підкиданні записки нібито від імені Ігоря Ткачука. Там був не його почерк, написано все друкованими літерами. Записка була скинута лише наступного після вбивства дня. Злочин просто не хотіли розкривати. Але, найстрашніше те, що активісти Партії захисників Вітчизни сьогодні переконані в тому, що ці вбивства не хочуть розкривати у керівництві правоохоронних органів Одеської області, Генеральної прокуратури і МВС. Чому? Це вже інше питання.

Ми вимушені були оприлюднити і версії вбивства Генерального директора "Антарктики", члена Партії захисників Вітчизни Валерія Кравченка на шпальтах газети "Дзеркало тижня", у інших засобах масової інформації. Лише тоді було розпочато розслідування, схоже на нормальне. Лише після того, як я звернувся з трибуни Верховної Ради України безпосередньо до Президента України – ми були почуті. Лише після цього. А до цього що було? А до цього було знищення руками правоохоронних органів такої кампанії як "Антарктика". Ось що було.

Питання – кому це вигідно? Хто хотів це зробити? Питань дуже багато.
Дай Бог, щоби Олег Попеско був живий. Він має дуже багато чого розповісти. Він має розповісти про замовників замаху на народного депутата України Едуарда Гурвіца, про замовників і учасників близько двох десятків вбивств в Одесі. Я думаю, що і замовники і ті, хто їх покривав, коли стануть відомі всі прізвища, сколихнуть державу не менше ніж найсильніший землетрус.

Я думаю, що розмір тіньової економіки, який панує в Одеському регіоні через продаж землі, яка ніколи не належала місту Одесі, мала виділятися лише згідно з рішеннями уряду чи парламенту, роздана "слугам влади", а потім тіньовим чином приватизована. Навіть після створення урядової комісії цей процес триває.

Президент України має звільнити абсолютно всіх керівників силових органів Одеської області, поставити питання про припинення повноважень Одеської міської Ради, як такої, що у своїй діяльності брутально неодноразово порушувала вимоги Конституції і Законів України.

<b>Ігор Столяров:</b> Кому, на Вашу думку, вигідне зникненні Олега Попеску і те, щоби інформація, яка відома йому, не стала відома правоохоронним органам, широкій громадськості?

<b>Юрій Кармазин:</b> Колишньому керівництву УМВС України в Одеській області і деякому з керівництва МВС України в Києві, працівникам прокурорських органів, які не бажають, щоби дізналися, чому злочинці ухилялися весь час від відповідальності.

Я думаю, що серйозна увага до цих злочинів має бути приділена безпосередньо Генеральним прокурором, бо дехто і в його оточенні зацікавлений в тому, щоби кримінальні справи проти лідерів кримінальних угруповань, які керують подіями в Одесі, перебуваючи далеко за межами міста, не були розкриті.

<b>Ігор Столяров:</b> До речі, це якась тенденція спостерігається. Зникають важливі свідки. Всі пам”ятають звільнення і зникнення такого собі Пришляка – ще одного причетного до замаху на життя Едуарда Гурвіца. Зник зі Слідчого ізолятора Олег Якименко, що мав відношення до злочинної групи Мар”янчука, і про його долю нічого не відомо дотепер...

<b>Юрій Кармазин:</b> Ви не забувайте що збіг Олег Якименко зі слідчого ізолятора СБУ. Це була вже друга скандальна втеча. Я думаю, що марно очікувати результатів пошуків.

Ви пригадайте як з під варти втік директор одеської "книжки" Яблонський, тобто, ринку розташованого в центрі міста Одеси ...

Куди Він дівся? Проти нього була порушена кримінальна справа.

Ви подивіться, що там сьогодні відбувається. Там як міняли так і міняють гроші. Все робиться відкрито. В Україні подібного не побачиш як тут.
Це свідчить про те, що "дах" робить хтось з найвищих посадовців. Хто це?
Президент Кучма був в Одесі, його возили відремонтованими вже дорогами, і в цей самий час тіньова економіка в Одесі процвітала.

Сумне відбувається сьогодні в Одесі. Яскравий приклад - Одеський морський торговельний порт, де вкрали близько сотні мільйонів долярів. Ця справа загальмована абсолютно всіма.

І ще. Я направив звернення колектива санаторію "Фонтан", який чинить спротив незаконній "приватизації", розкупленню його на шматки для облаштування приватних маєтків... І що Ви думаєте?

Генеральна прокуратура спрямувала це звернення до Одеської обласної прокуратури, розуміючи, що нічого тут не можуть зробити, що в Одесі все покривається, і вже все поділене... Що ж це робиться?

Розміри "тінізації", які мають місце в Одесі, тягнуть за собою багато крові. Там де великі гроші там і велька кров.

Загальмовано справи, які стосуються контрабанди нафти, викрадення державного майна в Одеському порту. Кримінальні справи порушено неправильно. Не порушено кримінальні справи проти колишнього керівника порту, який має багато державних нагород...

Хіба це випадковість?

Я це все пов”язую в один ланцюг і вважаю, що це не випадковість.
Я хотів би, щоби мене почула Голова Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією при Президенті України Ольга Колінько. Ольга Михайлівно, підготуйте Президенту України правдиву довідку про те що відбувається в Одесі і області.

Я звертаюся до Володимира Радченка. Володимир Іванович, підготуйте правдиву довідку для Президента про те, що відбувається в Одесі.
Я звертаюся до Юрія Смирнова, якого "з”їдають" керівники повністю СДПізованих структур. Юрію Олександровичу, скажіть, надайте Президенту матеріали Ваших перевірок в Одеському регіоні. Нехай Він відкриє очі. Хай йому не відкривають очі представники Інтерполу чи Сполучених Штатів Америки. Хай це зроблять наші непродажні правоохоронці, яких є чимало.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1057146927.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua