Майдан / Статті  

додано: 15-07-2003
Петро Василишин: Лазаренко дасть свідчення проти Кучми

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1058263063.html

Останнім часом в українській пресі з’явилося багато публікацій з приводу начебто визволення колишнього українського прем’єра Павла Лазаренка під заставу.

У певних місцях ці коментарі мають право на своє життя, зокрема, у тому, що стосується пересування П. Лазаренка територією судового округу Північної Каліфорнії без обмежень. Вони відповідають істині й в іншому: колись одна пані адвокат сказала (за інф. з України це Марина Довгопола – автор з нею, шкода, не знайомий, оскільки у США не зустрічав) у тому сенсі, що її підзахисний користується усіма можливостями, наданими йому американським правосуддям, тобто, гуляє вільно і на щось там впливає. Однак, пані Довгопола чомусь пропустила одну суттєву різницю, можливо, вона думала тільки про інтереси свого підзахисного, бо ж на кожну особу, що перебуває під слідством, поширюються певні обмеження свободи.

Так от, згідно з вердиктом суду Округу Північна Каліфорнія під головуванням пана Дженкінса громадянин України Павло Лазаренко “звільнений на час усього досудового розгляду справи за змістом” під “security agreement”. А це означає “охоронний договір” (українською мовою), а не заставу! Тобто, Лазаренка фактично звільнено під підписку про його невиїзд за межі судового округу. Що це значить для правосуддя США? З одного боку, підозра щодо Лазаренка є. Однак, з другого, це свідчить про те, що його злочини незначні, а тому, мабуть, після вердикту суду він, максимум, відбудеться штрафом, що є якнайважчою мірою покарання у США для такого виду злочинів.

У даному разі П. Лазаренко може відбутися незначним штрафом, значно меншим від того, який малюють українські ЗМІ у якості умовної застави. Як би там не було, нині П.Лазаренко перебуває під гарантією американського правосуддя поза зоною тюремного утримання (розумійте це кожен на свій розсуд). Він, як стверджують його помічники, готовий до судового процесу й обов’язково дасть свідчення проти Кучми, Волкова, Бакая й інших українських політичних аферистів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1058263063.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua