Майдан / Статті  

додано: 16-07-2003
Михайло БРОДСЬКИЙ: Литвин і демократія – поняття несумісні!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1058376388.html

Останнім часом багато хто з політиків і журналістів присідає у реверансах перед головою Верховної Ради Володимиром Литвином, розсипає йому компліменти за нібито демократизм, європейський стиль в політиці тощо. Панове, не тіште себе надією. Кон’юнктурну мімікрію не слід сприймати за серйозну трансформацію, а тим більше розглядати як індульгенцію.

Як громадянин і політик, не один рік знайомий з діяльністю пана Литвина, стверджую, що уявлення про демократичні принципи Литвина є помилковими, а сам екс-глава президентської адміністрації неодноразово доводив, що, як і Кучма, не має жодного уявлення про справжню демократію.

Тим, хто сьогодні співає осанну “демократу” Литвину, хочу нагадати про записи Миколи Мельниченка щодо зникнення Георгія Гонгадзе: судячи із записів майора, саме Литвин був одним з тих, з ким Кучма обговорював план викрадення Георгія. Тому слід пам’ятати, що створення Литвину іміджу демократа – це й наруга над пам’яттю Георгія Гонгадзе!

Чи може демократична громадськість розкривати обійми шептуну, який тишком-нишком давав Кучмі такі підлі поради?

Хочу також нагадати, що в грудні 2001 року внаслідок зіткнення із джипом Литвина у своїх стареньких “Жигулях” загинув пенсіонер Анатолій Плюта. Звичайно ж, винним визнали загиблого, водія з багатолітнім стажем, а розслідування було спущене на гальмах, попри наявність свідків, які стверджували, що автокатастрофу спричинила машина, в якій їхав Литвин. За нашими даними, плівку з телевізійним сюжетом, на якому були зафіксовані свідчення, вилучено з архіву телеканалу, який це показав.

Скільки я особисто не звертався до правоохоронців, до Литвина з пропозицією хоча б оприлюднити фотографії з місця трагедії, або показати фахівцям залишки машин, що зіткнулися – жодної реакції не було. Замість прозорого розслідування влада сховала кінці у воду.

Таким є справжнє обличчя цієї людини, ніяких демократичних поглядів у якої не може бути в принципі. Тому я закликаю всіх: не гнівіть Бога! Литвин і демократія – поняття несумісні!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1058376388.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua