Майдан / Статті  

додано: 25-07-2003
Franko: Політичні принципи чи принципові політики?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1059162427.html

Відповідаючи на питання про співпрацю між "Нашою Україною" і донецькими, Томенко сказав: "Якщо потрібно вирішити тактичне завдання, то мені однаково з ким домовлятися: чи з комуністами, чи з донецькими. Зрозуміло, нас об’єднує спільна політична ненависть. Оскільки СДПУ(о) і Медведчук – серйозний тактичний і, напевно, стратегічний ворог донецьких, то тактична співпраця є можливою". - pravda.com.ua

Мені (може наївно) здається, що домовленості однієї більш демократичної сили з іншою менш демократичною силою позбавлена не тільки морального підґрунтя, але й фактичної користі. Якими б не були результати цих домовленостей бажаними для нашоукраїнців, усе одно потрібно пам'ятати дві речі: одна - це що мотивації дотримуватися угоди у сістємних пацанів, як показало життя, є дещо недостатньо; друга - це що "партнери" (в даному випадку донецькі), звісно ж, виставлять свої умови, а знаючи цих хлопців, фактично не сумніваюся, що вимоги ці не підуть на особливу користь Україні, а носитимуть більше кланові інтереси. Я переконаний, що скільки вовка не годуй, він все одно дивитиметься в ліс. Донецький клан МОЖЕ бути корисним Україні, він МОЖЕ стати джерелом стабільного національного прибутку, втілити в себе ефективну реалізацію потужної регіонально-специфічної економічної і промислової галузі, з ним потрібно рахуватися і потужність його потрібно поважати (хоча уся його потужність побудована на державних дотаціях з одного боку, і на скривавлених кастетах з іншого). Я не визнаю тої тези, що ворог ворога - друг, що якщо в них кланові суперечності з обрізаними, то тоді дружба-жвачка і спільні інтереси. Якщо виражатися більш конкретно, - домовленості з теперішніми донецькими (цебто з чільними теперішніми політичними і бізнесовими представниками регіону) в кращому разі принесуть стільки само шкоди великій справі, скільки й користі (if any), тобто сума буде дорівнювати найбільше нулю. Адже донецькі усе-таки не мудаки.

Навіть якщо йдеться про "тактичні питання", все одно це приховує в собі небезпеку, тому що в цих "тактичних питаннях" можна елементарно зав'язнути. А зав'язне той, хто не вміє "кидати" і в разі потреби вміло маніпулювати бейсбольними битками.

Я визнаю можливість і доцільність домовленостей, які би якимось чином визначали правила гри, декларували спільні цілі, "вирівнювали майданчик". Але я не визнаю домовленостей в стилі "ми вам обрізаних придавимо, а ви нам потім вугільну промисловість під контроль" чи щось подібне. З іншого боку, (доходимо до найцікавішого) мені просто тяжко уявляється, які можуть бути тактичні домовленості між НУ і донецькими, про що прошу шановне товариство мене просвітити, пам'ятаючи при тому вищевикладені моральні теоретизування. За що наперед дякую.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1059162427.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua