Майдан / Статті  

додано: 29-07-2003
Валерій ВОРОТНИК: Звільнено політ`язня Руслана ЗАЙЧЕНКА
АНТЕННА

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1059510912.html

ЗВІЛЬНЕНО ПОЛІТВ`ЯЗНЯ РУСЛАНА ЗАЙЧЕНКА

Валерій ВОРОТНИК, “АНТЕННА”

24 липня близько 12-ої години гостинно відчинилися двері КПП Хуторської зони ( ВУ №62), і на її порозі з’явився відомий український політв’язень, один із лідерів організації УНА-УНСО Руслан Зайченко. Він був звільнений за рішенням суду умовно-достроково, не досидівши до кінця терміну свого ув’язнення більше року.

За дверима буцегарні Зайченка зустріли квітами та шампанським дружина Віра та діти Євген і Марина, а також невелике коло найближчих друзів.

Зайченко зробив глибокий ковток вільного повітря та по скінченні виливу почуттів дав своє перше після звільнення інтерв’ю по цей бік грат, там, де Кучма.

— Чи відрізняються люди по цей та той бік грат?
— Різниця полягає лише в тому, кого в яке лайно загнали, в рівні “бєспрєдєлу” з боку нинішньої влади. За гратами його набагато більше.

— Чи змінилася країна за той час, що ти перебував за гратами?
— Я не мав повної інформації, але здається, що творців міфу під назвою Україна стало набагато менше. А ті, хто повинен був це зробити – тобто ті, хто при владі, — зробили все навпаки: або загнали цих творців за грати, або виперли їх за територію держави.

— Ти повертаєшся до політики?
— Я ніколи від неї не відходив. Я і за гратами виконував свою функцію і продовжував боротьбу. Організації, які набули досвід відсидки, як показує історія, рано чи пізно перемагають. І ми єдині виявилися настільки небезпечними, що тільки ізолювавши нас, режим набув на певний час ілюзорної безпеки. Але натомість ми стали на крок ближчі до перемоги.

— Що ти вкладаєш у цей термін?
— У Фазіля Іскандера є хороший вислів, що в невільному суспільстві, де між поняттями “воля” і “неволя” різниця невелика, людям навалюють великі строки, щоб вони відчули цю різницю. Я дуже хочу, щоб вона була разючою. Я за гратами, на відміну від тих, що перебувають тут, буцімто на волі, ніколи не боявся казати правду в обличчя.
А перемога — це тоді, коли поняття “українець” і “раб” будуть протилежні і відпаде потреба у створенні заходів на кшталт “Україна без ... будь-кого”...

— Перебуваючи за гратами, чи встиг ти створити осередок УНА-УНСО?
— Там усе більш сконцентроване і загострене. І добро, і зло. Там кількість якісних людей більша в арифметичній прогресіі, ніж на волі. Коли в державі панує сірість, вона не терпить тих, хто вирізняється на її тлі. Відповідним було і ставлення.
До УНА-УНСО і до нас у в’язниці ставилися з повагою і розумінням. Я впевнений, що лави нашої організації найближчим часом поповняться цими людьми. Тим паче, що доцільність їх перебування там виправдана лише патологічністю цієї влади.

— Які твої найближчі плани?
— Продовжувати боротьбу, наближати Перемогу!

Руслан пообіцяв найближчим часом продовжити спілкування з читачами “Антенны”

***

Нагадаємо, що Руслана було заарештовано 15 березня 2001 року невдовзі після того, як у своєму інтерв’ю українському телебаченню він заявив, що незабаром збирається в’їхати до Києва на білому БТРі. Цю крамолу Зайченку режим не вибачив, і він поповнив лави звинувачених у справі про організацію масових заворушень в Києві 9 березня 2001 року.

У ВУ №62 український політв`язень відбував покарання із початку червня. Згідно із постановою суду, термін відбування покарання Руслана Зайченка було змінено з 4-х років на 3,2 року.

За час перебування політв`язня у ЧВК № 62 черкаським журналістам так і не вдалося добитися дозволу на інтерв`ю з ним. На щастя, говоритиме тепер Руслан на волі.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1059510912.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua