Майдан / Статті  

додано: 02-08-2003
Віктор Козоріз: За що звільнили полтавського губернатора
„Миргородська правда”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1059843697.html

За що звільнили полтавського губернатора

Нещодавно соціологічна служба Центру Разумкова на замовлення газети “Дзеркало тижня провела соціологічне дослідження на предмет того, як наше населення ставиться до виборності керівників областей. Всього було опитано 11073 респондентів старших 18 років у всіх регіонах України. Дослідження показали, що громадяни уже не хочуть миритися з ситуацією, коли про чергове призначення чи звільнення керівника області вони дізнаються з указів Президента. Люди хочуть мати реальний вплив на місцеву владу і самостійно оцінювати якість її роботи. А тому 74 відсотки українських громадян висловилися за виборність губернаторів.


Утім, коли б такі вибори відбулися найближчим часом, то лише шість з нині діючих голів обласних державних адміністрацій мали б шанси отримати підтримку населення — Вінницький В.Коцимир, Волинський А.Француз, Запорізький Є.Карташов (обраний міським головою Запоріжжя), Луганський А.Єфремов, Миколаївський А.Гаркуша та Чернігівський В.Мельничук. Згідно з даними соцопитування, сукупний показник повної і часткової підтримки цих голів ОДА перевищує рівень їх не підтримки. А найбільший показник негативу отримали голови Сумської ОДА В.Щербань та Чернівецької Т.Бауер – відповідно 71,6 і 60,3 відсотка.
Що ж до Полтавського губернатора Є.Томіна, то за нього точно проголосували б 17,2 відсотка громадян, скоріше проголосували б, ніж не голосували б 13,7 відсотка, навряд чи проголосували б 10,0 і точно не голосували б 9,8 відсотків опитаних. Щоправда, майже третина опитаних так і не визначилася зі своїм ставленням до обрання Є.Томіна керівником області. Хоча для нього це вже немає ніякого значення.
Після того як прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що звернувся до Президента з пропозицією звільнити з посад трьох керівників областей, у тому числі й Полтавської, на губернаторській кар’єрі Є.Томіна можна сміливо ставити крапку. І навіть якщо за нього хтось заступиться з президентського оточення, то це не надовго. Адже окрім офіційних причин невдоволення роботою Є.Томіну ( не справився з ціновою кризою), його звинувачують і в багатьох інших гріхах, за які треба не просто звільняти з посади, а гнати поганою мітлою.
Нещодавно обласна газета „Полтавська думка” оприлюднили відкритого листа народного депутата, секретаря парламентського Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією М.Карнауха до прем’єр-міністра, у якому говориться про численні порушення законодавства, допущені Полтавською облдержадміністрацією на чолі з Є.Томіним. Зокрема, в листі сказано, що протягом 2001-2003 років Полтавська ОДА видала понад 15 ліцензій суб'єктам підприємництва, які не мають кваліфікованого персоналу, устаткування, технічної бази та обігових коштів для розвідки і розробки корисних копалин. Причому, як стверджує народний депутат, дві газовидобувні свердловини віддані під контроль заступнику глави Адміністрації Президента О.Іщенку, з яким Томін раніше працював на Київщині. М.Карнаух також заявив, що Є.Томін виявляє посилений і не завжди здоровий інтерес до діяльності підприємств переробної галузі області та до виробленої ними продукції.
— Слід відмітити, говорить М. Карнаух, що на посаді директора Карлівського спиртзаводу працює рідний брат дружини Є.Томіна, тож останній всіляко оберігає це підприємство від перевірок податківцями та правоохоронцями.
Але це ще не все. За повідомленням УНІАН, М.Карнаух звинуватив керівника області ще й у причетності до крадіжок газоконденсату з трубопроводів. "Не без відома Є.Томіна і під прикриттям деяких правоохоронних структур здійснюються масові розкрадання з газоконденсатопроводів в особливо великих розмірах", - сказано у зверненні депутата, яке також було адресоване Президенту. Крім цього М.Карнаух нагадав, що за останній час в аграрному секторі Полтавщини виробництво валової продукції в усіх категоріях господарств зменшилося на 1,2 відсотка, а в сільськогосподарських підприємствах на 10,5 відсотка. Безконтрольне вивезення зерна урожаю 2002 року призвело до відсутності необхідних його запасів, відтак більшість районів не можуть забезпечити населення хлібом....
Підсумувавши діяльність полтавського губернатора, М.Карнаух звернувся до прем’єр-міністра з пропозицією звільнити Є.Томіна з займаної посади та доручити компетентним органам здійснити перевірку оприлюднених фактів. А через кілька днів свою думку щодо кадрових змін оприлюднив і В.Янукович.
Як повідомляє УНІАН, на розширеній колегії ОДА за підсумками першого півріччя Є.Томін спростував висунуті йому обвинувачення, посилаючись на їх замовний характер. "У мене совість чиста, я за собою провини ніякої не маю. Я думаю, це чергове політичне замовлення чи політична примха окремих депутатів", - сказав губернатор.

Віктор Козоріз,
редактор газети „Миргородська правда”, м.Миргород

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1059843697.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua