Майдан / Статті  

додано: 05-08-2003
DevRand: Flash Mobs: рух, який швидко набирає оберти

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1060077730.html

Flash Mobs: рух, який швидко набирає оберти

Перші приклади цього явища з"явились у Нью-Йорку, на Манхетені, декілька місяців тому. Зараз подібні групи вже існують майже у всіх великих американських містах. В Європі першими були італійці, але акції плануються та відбуваються в Лондоні, Франкфурті та більшості європейських столиць.


- В центрі міста несподівано і одночасно велика група людей починає рухатись як роботи. Через короткий час, група починає - аплодувати хвилину - дві, і потім учасники щезають у різних напрямках...
- В парку близько сотні людей одночасно починають імітувати голоси птахів...
- Декілька десятків чоловік заходять у магазин і починають вголос дивуватися виглядом та кількістю товарів...
- Велика група людей одночасно в центрі європейської столиці починає жонглювати декілька хвилин своїми мобільними телефонами...

і т.д., і т.п. - це приклади реальних акцій ФлашМобів, які вже відбулися.


Ми уважно стежили за розповсюдженням цього явища. Реакція на них з боку людей, які бачили це на свої очі, різна. Хтось називає це пустим витрачанням часу, хтось важжає що це дуже добра розвага. Нарешті вчора інформація про них зявилася в "мейнстрім" медіа, <a href="http://www.csmonitor.com/2003/0804/p01s02-ussc.html">"CSMonitor"</a> та <a href="http://www.cnn.com/2003/TECH/internet/08/04/flash.mob/index.html">CNN</a>. Тепер цей феномен, покликаний до життя масовим розповсюдженням таких технологій як електронна пошта та швидким розвитком, завдяки тим же новим технологіям комунікації, соціальних неієрархічних (мереживних) структур, буде розповсюджуватись ще швидше - добре це чи погано, залежить від того хто буде використовувати це явище.


Достатньо завести на тих самих YahooGroups список розсилки, і почати збирати бажаючих (потрібно щоб вони підписувались на ваш список) - після того як набралося декілька десятків, чим більше тим краще - час розробляти перший сценарій та давати оголошення по вашій групі про час та місце події. Інколи декілька чоловік за 20-15 хвилин до початку в умовленому місці роздають детальніші надруковані інструкції, після чого група розсіюється і збирається вже безпосередньо і миттєво на місці події - але така організація - це ваша внутрішня справа.

Можливо, вже дуже швидко на YahooGroups з"явиться група з назвою "Київ Флаш Моб", і у її визначенні можна буде прочитати:
"""
ФлашМоб - це з першого погляду незаплановане зібрання великої групи людей що збираються у публічних (або майже публічних) місцях на короткий час. Всі роз"єднані учасники несподівано та одночасно утворюють групу що приймає участь у якісь спільні дії/акції , і потім через короткий час, у визначений момент розчиняється у просторі. Учасники щезають у різних напрямках, залишаючи здивовані обличчя випадкових спостерігачів і запитання в їх головах: що це було???
"""

Зауважу, що вміння зібратись в задані точці у визначений час, зробити якусь колективну дію і швидко "розсіятися" безумовно корисне не лише для жартів. Застосування такої техніки може бути обмежено лише вашою фантазією, це може бути: привертання уваги до якогоїсь події (явища); весела і швидка акція протесту; донесення своєї точки зору до більшої кількості людей ( через ЗМІ або напряму) і багато багато іншого. Хоча, очевидно, ідея "ФлашМоб лише для розваги" приверне в десятки разів більше людей, ніж якщо вони будуть знати що з акцією буде пов"язана якась політика.

Добре розуміють можливість застосування ФлашМобів для соціальної активності , і вже почали її використовувати, наприклад, ось ці <a href="http://infoshop.org/smartmobs.html">хороші люди</a>.


В хорошій <a href="http://www.flashmob.co.uk/archives/000013.php">статті</a> на сайті, який присвячено європейським ФлашМобам, розписано чому це весело:

- відчуття належності до дії
- спробуй злови нас. Це звернення до охоронців порядку:
<i>Ми - звичайні люди, які організували щось самі, і ми не збираємось питати у вас дозволу. Не турбуйтесь - в цьому немає потреби, насправді - тому що ваш дозвіл нам не потрібен. Ви бачите, ми збираємось робити абсолютно законні дії, для власної розваги.Отже , залиште нас робити в нашому житті те, що ми хочемо .</i>
- персональний журналізм: звіти про події пов"язані з ФлашМобами миттєво з"являються на сайтах учасників.
- можливо саме такі форми організації, це майбутнє? А їх учасники - це перші лави тих, хто робить наступну соціальну революцію?


найцікавіші сайти:
http://www.cheesebikini.com/
http://flashmob.info/ (тут навіть розробляється своєрідна ідеологія, маленький зрозумілий <a href="http://flashmob.info/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=4&MMN_position=12:12
">набір принципів</a> для явища)Flash Mobs в європейських містах:
<a href="http://www.geocities.com/amsterdammobs/">Амстердам</a>
<a href="http://www.geocities.com/londonmobs/"> Лондон </a>
<a href="http://www.rai.it/Contents/news/29200/MobMessaggerieMusicali240703.ram"> відео з Риму</a>
<a href="http://www.xmob.de/was.htm"> Берлін </a>
<a href="http://mobstirs.no-ip.org/"> Бірмінгем </a>
<a href="http://lillemobs.jexiste.fr/"> Лілль </a>

Додаткову інформацію, як завжди, можна знайти в <a href="http://www.google.com/search?q=%22flash+mobs%22">Google</a>

(До речі, хтось може придумати хороший переклад цього терміну: Flash Mobs?)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1060077730.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua