Майдан / Статті  

додано: 05-08-2003
Євген КОСТЕНКО: Новий контролер для Януковича

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1060095640.html

Нещодавнє призначення координатора парламентської більшості А.Толстоухова на посаду міністра Кабінету міністрів України мало що змінило для В.Януковича. Прем'єр-міністр отримав не слабшого контролера ніж був попередній.

В історії президентської України тільки В.Пустовойтенко і В.Ющенко мали можливість мати в своєму кабінеті не явного президентського контролера, а
свого кандидата.

Леонід Кучма, відомий як політик, що не тільки максимально використовує тезу: "розділяй і володарюй", але й що важливіше, постійно контролював обов'язкову неприпустимість наявності відхилень від "генеральної лінії" та навіть натяків бунтів на кораблі.

І зрозуміло, що так звані відходи НДП при голосуванні від узгодженої з Президентом позиції, в тому числі і під час повторного "парламентського заколоту", вільнолюбиві і "самостійницькі" заяви колишнього Прем'єра, вже давно повинні були отримати відповідну реакцію першого преферансиста України.

І реакція не забарилася. Президент зробив хук НДП. Одноосібно, як кажуть без передбаченого Конституцією України подання Прем'єр-міністра, перервавши повторний (1998.08-2000.01 та 2002.11-2003.06) похід на посаду міністра екології екології та природних ресурсів України Василя Шевчука, висунутого на цю посаду за квотою НДП.

Але отримавши від Кучми в подарунок - перевід досвідченого бюрократа В.Яцубу до Дніпропетровська, В.Янукович все рівно не набагато виграв - Кучма подарував йому нового контролера - А.Толстоухова. І думається, що і на цей раз Леонід Данилович не набагато перемудрив. А.Толстоухов хоча і був колегою В.Яцуби по Верховній Раді України 1 скликання, має з новим Прем'єром більш спільного ніж його попередник - від народження на донецькій землі і роботи в Харцизьку, Зугресі і Волноваську та до досвіду роботи вихователем в колонії для неповнолітніх. Але його начебто розслаблений вигляд, на відміну від завжди стрункого В.Яцуби, є скоріше за все помилковим. Бо не даремно, його колегу Валерія Павловича, Президент пустив на довгий час гуляти у кабмінівські хащі, без спеціального завгоспа-контролера. Відповідні призначення в кабміні, прикордонних військах і податковій адміністрації, як і постійна активізація будівництв і нагороджень в Новгород-Сіверському районі, лише підкреслюють продуманість кроків Президента. Він не тільки продовжує контролювати ситуацію і планомірно готувати собі не тільки переїзд і тимчасове перебування в своїй квартирі за межами Києва, на час до обрання народним депутатом України. Що тільки підтверджує тезу про те, що Президент реалізує зважену програму, наслідком якої він планує обрання своїм наступником одного з двох вже визначених ним кандидатів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1060095640.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua