Майдан / Статті  

додано: 07-08-2003
Нестор Вітряк (оновлено): Московська патріархія за дорученням Табачника до 20 серпня “розмежує” Національний Ботанічний сад?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1060260529.html

Дмитро Табачник форсує передачу УПЦ Московського патріархату заповідних земель Національного Ботанічного Саду НАНУ, а також Києво-Печерської Лаври.

Згідно з протокольним дорученням (див. у додатку), підписаним гуманітарним віце-прем’єром Дмитром Табачником, до 20 серпня частина території Національного Ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАНУ має бути передана Свято-Троїцькому Іонинському монастирю УПЦ МП. Зокрема, за рахунок кількох колекцій рослин монастирю має бути надано окремий вхід. І це при тому, що уся територія ботсаду має законодавчо затверджений статус особливо цінних земель і вилученню не підлягає. Доручення Табачника передбачає скорочення кількості працівників Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та передання нових територій та об’єктів Печерської Лаври тій же Церкві.

Вчора, 6 серпня, у Міністерстві екології відбулася нарада, де представники Держкомрелігії вимагали прискорення передачі земель монастирю, який до речі, без відома і без належного дозволу був “прописаний” за адресою дирекції ботсаду. Водночас, заступник директора останнього Павло Мороз заявив, що законним на території Національного Ботанічного саду є перебування лише церковної парафії. Саме ця парафія, зареєстрована за іншою адресою, а не самопроголошений на території Саду монастир, отримала від ботсаду у безкоштовне користування церкву та 0,6 га навколишньої землі за умови їх збереження у належному стані.

Не зважаючи на це, протягом останнього часу, монахи незаконно вирубали низку унікальних дерев (які не мають аналогів в Україні), знищили ряд цінних рослинних колекцій, були помічені у виламуванні бузку, почали незаконне будівництво корпусів монастиря, розвели на території Саду смітники, майстерні тощо, збираються будувати готельний комплекс... З науковцями-ботаніками монахи розмовляють зухвало, часом погрожують, посилаючись на “високу протекцію”; обіцяють подальше розширення монастиря. Нещодавно, виступаючи по державному радіо, один з священиків УПЦ МП заявив, що директор Саду рано чи пізно буде призначатися монастирем.

А сьогоднішньої ночі сталося взагалі неймовірне - відвідувачі монастиря розбили замок на воротах Ботанічного саду, коли охоронець не пропускав їх авто з причепом. Працівники міліції, після зустрічі з "монахами", відмовилися фіксувати це правопорушення...

Ось що пише у власній доповідній Борис Меркулов, чергування якого випало на ніч з середи на четвер (6-7 серпня): “В среду шестого августа в 23.20 до ворот Сада подъехала машина (№ М 616 КА -99) с прицепом и сказали мне, чтоб я их впустил на территорию Сада. Я им ответил, что так поздно в сад машины не пускаем. Они начали силой открывать ворота. Тогда я закрыл ворота на замок. Они мне угрожали, что это так не пройдет и они мне этого не простят. Когда они убедились, что я не из пугливых, они взяли из машины молоток и, поломав замок, заехали в сад. Пока они ломали замок, я вызвал милицию. Милиция приехала минут через десять и поехала разбираться с нарушителями. Минут через двадцать они выехали из сада, сказав мне, что сейчас приедет другая машина и составит акт нарушения. Вскоре приехала другая машина. Через пол часа она, выезжая, сказала, что нарушители (это монахи) купят вам новый замок. И никакого акта они составлять не будут…”

------------

ПРОТОКОЛЬНЕ ДОРУЧЕННЯ

за результатами засідання Міжвідомчої комісії з підготовки пропозицій щодо відновлення прав церков i релігійних організацій, які були порушені внаслідок проведення колишнім Союзом РСР тоталітарної політики стосовно релігії

1. ФДМУ (Чечетову М.В.) - скликання
Мінкультури (Богуцькому Ю.П.)
Держбуд (Черепу В. I.)
Держкомрелігій (Бондаренку В.Д.)
Раді Міністрів АР Крим, обласним,
Київській та Севастопольській
міським держадміністраціям

Доопрацювати Перелік храмів та інших церковних споруд, на які претендують релігійні організації (за формою, що додається). Спільно з міністерствами та іншими центральними i місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування за участю представників Церков визначитися по кожному об'єкту щодо шляхів розв'язання проблем, пов'язаних з його передачею релігійним організаціям у 2004 та наступних роках. Про визначені терміни повернення колишнього церковного майна релігійним організаціям повідомити нинішніх користувачів цього майна.

Термін - до 1 жовтня 2003 р.

2. Київська МДА (Омельченку 0.0., Поживанову М.О. - скликання)
Мінкультури (Богуцькому Ю.П.)
Мін'юст (Лавриновичу О.В.)
Держкомрелігій (Бондаренку В.Д.)

Підготувати узгоджені пропозиції з правового врегулювання питання щодо передачі території та об’єктів Нижньої Лаври у користування УПЦ та опрацювати їх з депутатами Київради.

Термін - до 25 серпня 2003 р.

3. Мінкультури (Богуцькому Ю.П.)

У зв'язку із запланованою передачею території та об'єктів Нижньої Лаври у користування УПЦ, привести штатний розклад працівників Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у відповідність до нових обсягів робіт з його утримання.

4. Мінекології (Полякову С.В.)
Держкомзем (Даниленку А.С.)
НАНУ (Патону)
Держкомрелігій (Бондаренку В.Д.)

Створити окрему робочу групу і підготувати проект земляного розмежування території Свято-Троїцького Іонинського монастиря УПЦ (з окремим входом) та Національного Ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України.

Термін – до 20 серпня 2003 р.

Голова Міжвідомчої комісії,
Віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1060260529.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua