Майдан / Новини / Статті Карта Майдану

додано: 15-08-2003
Editorial: тотальний контроль судової системи/контроль над адвокатами

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1060964614.html

тотальний контроль судової системи/контроль над адвокатами


Суд може називатися судом, лише тоді коли його учасники, ким би вони не були, мають право на повноцінний захист. Без цього суд є лише місцем, де підозрювані автоматично оголошуються винними - безвідносно того, скоювали вони злочин чи ні. В таких "судах" не потрібні ні судді, ні адвокати, ні прокуратура. Ставиться автомат на зразок того що продає каву. Початковий строк для всіх підозрюваних, наприклад, 10 років ув"язнення. Далі, в залежності від кількості купюр вкинутих в автомат (готівкою і в баксах, звичайно), що буде аналогом сучасних хабарів, можна буде в кожному окремому випадку гнучко знижувати строк покарання. Саме такою є модель сучасного українського "правосуддя", причому модель яка майже повністю його описує.

Разом з досягнутим в Україні контролем над суддями (це окрема довга історія, але такий контроль, включно з головними інститутами: ВС, ВРЮ - це вже давно факт що відбувся), владні інститути ретельно працюють також над тим, щоб зробити повністю залежними від себе ще й адвокатів, після досягнення цього буде утворено мрію будь якої влади - на 100 відсотків підконтрольний суд, де рішення виносяться виключно наказами зверху.

Останні історії з переслідуванням адвокатів - Федура та інших, підтверджує тезу про те що "мала судова реформа" додала можливостей для влади чинити тиск на відносно "некерованих" до того адвокатів. Справа Тетяни Монтян - це справа з тієї ж серії; а саме: показове покарання - будь який незручний авдвокат, який намагається здійснювати захист , всупереч бажанням "сильних міра сєго " (вона захищала УНСОвців по справі 9-го березня) , буде покараний, відсторонений від справи та позбавлений засобів для існування. Ми слідкуємо за ходом цієї справи, наступне засідання по якій відбудеться на початку вересня.

Всі можливості для такого контролю над адвокатами з"явилися в поточному КПК внаслідок "малої судової реформи" ( автор О. Задорожній, головні лобісти голова ВС В. Маляренко та голова АП В. Медведчук ). Згідно цих положень, аналогів яких по своїй жорстокості до адвокатів не було навіть в тоталітарному СРСР, якщо адвокат "перешкоджає встановленню істини" по справі, "затягує її розгляд", або навіть "неправильно поводиться у суді" то суддя особисто або за поданням слідчого може відсторонити адвоката від справи. Причому постанова про це оскарженню не підлягає. Це м"який варіант, який вже надає можливість вісторонити від справи будь якого адвоката, і таким чином знищити будь які можливості для чесного змагання захисту та звинувачення в суді, без чого, як вже згадувалось в першому абзаці суд перестає бути судом. Цей варіант зараз застосовується проти адвокатів масово, навіть по самим незначним справам.


Але є ще жорсткий варіант: згідно поправок до КПК (п.4, ч.1, ст. 61 ), якщо проти адвоката відкрита кримінальна справа, він автоматично відсторонюється від всіх процесів, де він приймав участь як захисник, тобто позбавляється засобів для існування. Цю "важку зброю" застосовують для поки незначної кількості виняткових, гучних справ: справа Фельдмана (захисник А.Федур), справа УНСОвців (захисник Т.Монтян) для досягнення "виховального" ефекту у середовищі захисників: вони повинні боятися йти проти рішень влади.


На черзі одіозний законопроект "про адвокатську діяльність" ( автором якого є Дємьохін з СДПУ(0) ), де чесно пропонується організувати централізовану та повністю підконтрольну адвокатську "корпорацію"-"контору", без членства в якій неможливо буде займатися адвокатською діяльністю - "контора" ставиться під контроль,наприклад, тією ж СДПУ(0), і ніхто з "незручних" адвокатів навіть не матиме жодного шансу туди потрапити, а значить перестане бути адвокатом. Причому рішення Конституційного Суду про те, що будь хто з вищою юридичною освітою може бути захисником по кримінальній справі, шановні члени СДПУ(0) мали глибоко на увазі.Детальніше про все це читайте в наступних наших публікаціях на сайті "Майдан": http://maidan.org.ua, що з"являться найближчим часом. Там будуть підняті такі питання:

- "де гроші ?" в законопроекті Дємьохіна ( скільки бюджетних коштів , і яким чином СДПУ(0) хоче наварити на новому законі про адвокатуру )
- способи маніпуляцій (як лобісти від СДПУ(0) використовують красиву "правозахисну" риторику для проштовхування свого тоталітарного закону про адвокатуру )
- чому "альтернативний" проект закону про адвокатуру, ( підписаний чомусь Соболєвим з "НУ") , є класичним прикладом гри в "поганого" та "хорошого" слідчого. Утворюючи таку пару з проектом СДПУ(0) він насправді є його прихованим, трохи більш м"яким варіантом.
- що насправді потрібно додати в непоганий закон про адвокатуру від 1992 року; та головне, що вилучити з КПК та ЦПК, для того щоб адвокати мали можливість діяти як незалежні представники інтересів своїх клієнтів, та могли ефективно захищати своїх клієнтів у суді, а не грати на стороні звинувачення, як це робив, наприклад, адвокат Віктор Медведчук в судовому процесі проти Василя Стуса.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1060964614.html


Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах та розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини чи статті, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.


 
Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Майдан-ЗахідМайдан-ВостокПраво / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури та мережевої адреси !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською