Майдан / Статті  

додано: 19-09-2003
Володимир ХРУЩАК: ЄЕП всім сподіванням
Газета Поступ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1063947076.html

Якщо хтось гадає, що наш президент Леонід Кучма цілковито позбавлений великодушності, то він помиляється. Оскільки вчора Кучма люб'язно погодився на те, аби народ вирішував, чи вступати Україні до Єдиного економічного простору, чи ні, то з благородством у нього все гаразд. Ну, а для себе Леонід Данилович вирішив цю дилему вже давно, і нині в Ялті він має намір поставити свій підпис під угодою про створення ЄЕП.

Останні саміти країн-членів СНД, либонь, цікавили тільки журналістів та "есендешних" президентів, що з'їжджалися, аби потеревенити в дружньому колі, попити горілки та підписати кілька нікому не потрібних документів, які в країнах СНД зазвичай ніколи не виконували. Ялтинський саміт СНД, що розпочався вчора, має можливість зацікавити весь світ. Адже сьогодні на ньому президенти Росії, Білорусі, Казахстану та України мають намір скріпити своїми підписами угоду про створення ЄЕП, який дехто з них розглядає ледь як не альтернативу Європейському союзу.

Напередодні цієї доленосної події глави держав виглядали задоволеними і щасливими. Тиснули одне одному руки, обнімалися, цілувалися і говорили в мікрофони численних телеканалів, що з обраного шляху не відступлять ні на крок. Серед них і Леонід Кучма, якого ще кілька днів тому в Москві підозрювали в черговій підступності. Вона мала виявитися або в цілковитому непідписанні ЄЕПовської угоди, або підписанні з деякими обмовками, які не дозволять зробити ЄЕП повноцінним об'єднанням.

Аби не псувати нервів московським друзям, у Ялті Леонід Данилович висловився щодо ЄЕП напрочуд відверто: "Якщо не опинимося ні там, ні тут (ні в ЄС, ні в ЄЕП), з нами ніхто у світі рахуватися не буде". А заклики багатьох українських політиків не вводити Україну в ЄЕП Кучма пояснив лише наближенням президентських виборів. Мовляв, "немає тут великої політики, є цинізм у розв'язанні проблем, який з економічної точки зору є для України питанням національної безпеки".

І хоча Леонід Данилович погодився провести щодо ЄЕП всенародний референдум, навряд чи це підвищить йому бал у президентському табелі успішності. Якщо пригадати останній референдум з внесенням змін до Конституції, то можна з впевненістю сказати, що українська влада спроможна цинічно сфальсифікувати будь-яке народне волевиявлення, начхавши на обурення Америки, Європи і решти світу. Тим паче, що після вступу до ЄЕП Європа кривитиметься від України, як від кислого яблука.

Мойсей сорок років водив євреїв пустелею, поки не створив з них гідного народу. Кучма 9 років вів Україну в Євросоюз, а довів майже до цілковитого зубожіння та духовного й морального занепаду. Якщо український президент гадає, що, підписавши угоду щодо ЄЕП, його назвуть українським Мойсеєм, то він гірко помиляється. Єдині лаври, на які він може претендувати, -- це лаври Герострата.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1063947076.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua