Майдан / Статті  

додано: 26-09-2003
Петро ПОРОШЕНКО: “Конфлікт навколо Бюджетного комітету це спроба дестабілізувати ситуацію в парламенті”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1064588595.html

Народний депутат України (фракція “Наша Україна”), керівник бюджетного комітету Верховної Ради України Петро Порошенко погодився відповісти на кілька запитань.

<b>Ігор Столяров:</b> В чому, на Вашу думку, причини конфлікту навколо бюджетного комітету, який Ви очолюєте і нападів з боку фракції КПУ?

<b>Петро Порошенко:</b> Немає нападів з боку “лівих” комуністичних фракцій. Мені достоменно відома позиція президії Комуністичної партії, яка, нажаль не публічно, не підтримує в цьому лідера партії.

Я вважаю це спланованою грою деструктивної політичної сили – соціал-демократів (об”єднаних), у якій вони використовують голоси комуністів і через яку є спроба дестабілізувати ситуацію в парламенті.

Саме в парламенті, а не в бюджетному комітеті, бо неодноразово вже проведено розслідування у підсумку яких заявлено, що єдине встановлене порушення – статті не ставилися на голосування окремо, а поставлені процедурно як загальна позиція. Я наполягаю на тому, що, на жаль, ця практика сьогодні працює в 90 відсотках ухвалених законопроектів і не змінює сутність законопроектів.

Коли комуністи разом з СДПУ (о) намагалися поставити це питання в робочій групі, регламентному комітеті – вони програли.
Верховна Рада чітко встановила, що всі показники бюджету були саме тими за які вона проголосувала.

Нажаль, ми вже вдруге бачимо цей дивний союз комуністів та соціал-демократів (об”єднаних). Перший раз ми бачили його у квітні 2001 року, коли голосами комуністів та соціал-демократів був знятий перший ефективно працюючий уряд в Україні – уряд Віктора Ющенка. Ті наслідки, які має зараз суспільство від цього союзу– витратили темпи зростання, маємо аграрну кризу, паливну кризу, уряд займається непритаманними функціями, згорнуто демократизацію у засобах масової інформації – політичну відповідальність за це мають нести ті хто тоді голосував за відставку уряду Ющенка. Ініціаторами були СДПУ (о) і комуністи. Таке дивне об”єднання.

Зараз цей самий союз намагається зробити свій другий руйнівний для України крок – дестабілізувати ситуацію в парламенті. Наслідками буде – руйнація нормальної роботи Верховної Ради і спроба, підписами, внести зміни до Конституції, забезпечивши подальшу владу Віктора Медведчука. Третім наслідком буде відставка уряду Віктора Януковича. Ми про це повинні говорити відверто.

<b>Ігор Столяров:</b> Чи далі є спроби проголосувати у Верховній Раді рішення щодо можливого обрання Президента парламентом?

<b>Петро Порошенко:</b> Це елемент вистави, сценарію присвяченому тому як владі залишитися при владі. Не більше і не менше. Кожен у цій виставі має свою роль. Певну роль мають ініціатори цього проекту, які мають загострити ситуацію з цього приводу.

Я переконаний, що з цього питання необхідний референдум.

Кілька днів тому, перебуваючи у Вінниці, ми провели на телебаченні, в режимі реальноного часу, опитування. Я Вам можу сказати, що серед майже 1000 учасників опитування – далеко за 70 відсотків обурені, стурбовані і наполягають на тому щоби народ не був позбавлений конституційного права – всенародно обирати Президента.

Якщо Вас цікавить моя точка зора – я кажу, що це гра. Ми зможемо вплинути на ситуацію лише завдяки підтримці народу. Будемо відстоювати право людей на всенародне обрання Президента і необхідність звітування влади безпосередньо перед виборцями.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1064588595.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua