Майдан / Статті  

додано: 29-09-2003
Петро ПОРОШЕНКО: Спочатку СОТ, потім ЄЕС, а лише потім східна інтеграція

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1064842500.html

<b>Ігор Столяров:</b> Чимало політичних партій та організацій в Україні назвали приєднання до Єдиного економічного простору – зрадою інтересів незалежної держави. Як відомо, фракції КПУ та СПУ підтримали приєднання до ЄЕП. Чи, на Вашу думку, не стане це перешкодою для подальших консультацій опозиційної “четвірки”, яка дотепер діяла досить монолітно?

<b>Петро Порошенко:</b> По-перше, не у всіх питаннях “четвірка” була єдиною. По-друге, головне що єднає опозицію це намагання змінити владу. Якщо так звана псевдоопозиція підіграє владі у своєму бажанні залишитися – вона вже не має права називатися опозицією.

Скориставшись голосами людей, які проголосували за комуністів, вони своєю участю у так званій “політичній реформі” забезпечують майбутнє влади Віктора Медведчука. Я переконаний в тому, що це не є опозиція і ще я переконаний в тому, що комуністи цю позицію не здадуть і забезпечать все таки зміну влади. Це єдине ключове що може об”єднувати опозицію.

Щодо розбіжностей у питаннях Єдиного економічного простору – коли стануть відомі цифри і люди побачать загрози для бюджету, стабільності національної грошової одиниці, використання функцій України як транзитної держави, проведення макроекономічної політики урядом – відповідь буде очевидною.

Якщо Вам цікава моя особиста позиція – я хочу її чітко заявити – необхідно розвивати співпрацю у східному напрямку. Підкреслюю це тричі. Це є безальтернативна позиція.

Але, це не повинно загрожувати європейському вибору України.
Послідовність має бути така: вступ до СОТ, підписання протоколу з ЄС. Лише після цього, коли Україна як суб”єкт міжнародного права – завершить ці питання – перейти до східної інтеграції в більш високих формах.

Я наполягаю, що підписана угода про вільну торгівлю між Росією та Україною, за яку я особисто агітував в парламенті минулого скликання, і ми забезпечили її ратифікацію Верховною Радою України – вона є нератифікованою Державною Думою Росії. І це є той лаксумовий папір, який має продемонструвати щире бажання нашого східного партнера чесно, відкрито працювати з Україною. Вже після угоди про вільну торгівлю ми повинні робити подальші виважені кроки для поглиблення інтегації.

<b>Ігор Столяров:</b> Коли вибори 2004 року все таки відбудуться всенародні – чи опозиція готова протистояти можливим повальним фальсифікаціям? В Україні пам”ятають скандал з виборами мера Мукачево. Відомі скандали 2002 року з Одесою, Кіровоградом та Донецькою областю. По Одесі Генпрокуратура порушила свого часу карну справу, висновки якої дотепер є таємницею для громадян України. Працює тимчасова парламентська слідча комісія.

<b>Петро Порошенко:</b> Я можу заявити, що як керівник штабу блоку Віктора Ющенка під час кампанії 2002 року, – напрацював цілу низку заходів, які мають суттєво зменшити вплив адмінресурсу, можливості для фальсифікації. Мова йде про негайне ухвалення реєстру виборців, це вимога будь якої демократичної країни, щоби у нас в”язниці, психлікарні, “потьомкінські села” не обирали владу “одноголосно”. Це викривлене сприйняття демократії. Тут ми маємо знайти підтримку всієї вертикалі української влади. Не може бути аргументів протилежних.

Потрібно провести негайні консультації щодо процедури подання нових членів Центрвиборчкому, внести зміни до Закону “Про вибори Президента України”, “Про вибори народних депутатів України”. Пропозиції нами розроблені, опрацьовані і узгоджені з представниками більшості фракцій.

Ситуація у згаданих Вами містах, в тому числі і в Одесі, знаходиться під нашою пильною увагою і розслідування порушеної Генпрокуратурою справи про фальсифікацію результатів голосування буде доведене до кінця. Ми доб”ємося того що Генпрокурор і тимчасова слідча комісія проінформують Верховну Раду, суспільство, територіальну громаду тих міст: Хто винен? Хто за це буде відповідати? Що робити для щоби не повторити цих ганебних речей, скоєнних злочинів?

<b>Ігор Столяров:</b> Під час нещодавнього візиту до Одеси лідер блоку “Наша Україна” Віктор Ющенко заявив, що виборчі штаби блоку будуть формуватися лише після визначення політичних союзників та проведення необхідних консультацій. Чи змінилося щось від того часу у позиції Віктора Ющенка і чи можна вважати виборчими штабами громадські приймальні утворені нещодавно у кількох містах України?

<b>Петро Порошенко:</b> Давайте ми чітко визначимо що відбувається. На сьогоднішній день є громадські приймальні політичного блоку “Наша Україна”, які мають чітко визначені функції – починаючи від виконавчих і завершуючи координацією ініціатив на рівні регіону.

Технологія проведення виборчої кампанії, виборів Президента 2004 року - це абсолютно інша площина.

По-перше, я переконаний, що вибори Президента, рівень підтримки кандидата в Президенти Віктора Ющенка вийде далеко за межі блоку “Наша Україна”. Ми гарантовано будемо мати політичних союзників, побратимів і було б безвідповідально зараз визначати керівників виборчих штабів без урахування позиції наших політичних партнерів.

Це відбудеться. Це відбудеться найближчим часом. Але, це буде людина, яка матиме абсолютно інший статус, інші завдання, інші повноваження, іншу процедуру призначення. Мова йде про те, що зараз призначені керівники громадських приймалень політичного блоку „Наша Україна”. Не більше, але гарантовано не менше.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1064842500.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua