Майдан / Статті  

додано: 30-09-2003
Анатолій БАННИЙ, Тарас ТОКАР: Хто у Полтаві хотів зірвати Ялтинський саміт?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1064943257.html

Детективна історія розпочалася з того, що керівництву ДПА в Полтавській області для охорони високих осіб та забезпечення правопорядку в АР Крим, Київ наказав негайно виділити два службових авто.

Слід зазначити, що однією іномаркою, яка відправлялась на південь України, став службовий автомобіль, який закріплений за начальником податкової міліції ДПА в Полтавській області Сергієм Шевяковим.

Сам же головний податковий міліціонер на іншому службовому авто відправився до Гурзуфа - бавитись теплими морськими хвилями Чорного моря та приймати сонячні ванни бархатного сезону.

Достеменно відомо обидва автомобілі, як у Полтаві, так і в Києві працівниками ДАІ перевірилися на безпечність. І лише після цього їх направили в Крим. У Ялті працівники ФСБ Росії наказали водіям автомобілів, яким випала така висока честь – з ключами в дверях залишити автомобілі на охоронюваному майданчику. А про самі автомобілі - “забути” на добу.

Кожну машину, яка мала бути задіяна в супроводі, представники російських спецслужб, зі знанням справи ретельно оглянули. Все було гаразд до того часу, коли черга не підійшла до машин делегованих з духовної столиці України. В одній із полтавських машин федерали знайшли цілий арсенал: два пістолети, тротилову шашку, дві димові шашки, імітаційний пакет. Російські чекісти підняли тривогу. ФСБешники були впевнені, що розкрили підготовку до замаху на когось із сановних осіб... і, цілком логічно почали, шукати полтавського водія. До пошуку долучились українські спецслужби.

Врешті решт водія затримали. Саме він вніс ясність у ситуацію, яка склалась. Після “тактовної” бесіди в наручниках він почав давати свідчення. Водій К. розповів, що знайдений арсенал належить шефові, тобто С.Шевякову. Він також повідав, що зброя вилучалася без належного оформлення в таких-то громадян і не була здана у правоохоронні органи для знищення...

За якусь годину до Ялти доставили самого С.Шевякова. В ході “демократичного” спілкування з відповідними службами він написав заяву про звільнення з посади. Традиційно - заднім числом. Саме так, у таких випадках, силовики намагаються не заплямувати свій мундир. Додатково Шевякову було наказано протягом восьми годин залишити Кримський півострів.

На сьогодні по даному факту порушена кримінальна справа, яка розставить крапки над “і” – що ж насправді відбулося і могло відбутися у Ялті? А зараз в обласному управлінні ДПА працює спеціальна комісія з ДПА України, висновки якої попереду.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1064943257.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua