Майдан / Статті  

додано: 01-10-2003
Г. ОМЕЛЬЧЕНКО: ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1065011620.html“30” вересня 2003 року

ОСОБИСТО
Генеральному прокурору України
Піскуну С. М.


ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Про перевірку фактичних даних про вбивство відповідального секретаря валютно-кредитної Ради Кабінету Міністрів України Миколи Медолиза як свідка злочинів, вчинених окремими державними діячами України

4 липня 1999 року на 51-му кілометрі траси Київ-Чернігів (поблизу с. Семиполки Броварського району Київської області) неподалік від власного автомобіля був знайдений мертвим відповідальний секретар валютно-кредитної Ради Кабінету Міністрів України, перший заступник голови Національного Агентства України з питань розвитку і європейської інтеграції Медолиз Микола Миколайович. Згідно з висновками досудового слідства Медолиз М. М. не впорався з керуванням автомобіля, виїхав на зустрічну смугу руху, і перекинувшись, загинув внаслідок ДТП.

Аналіз матеріалів кримінальної справи, порушеної за фактом загибелі Медолиза М. М. за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 215 КК України (в редакції Закону України 1960 року) дає підстави зробити висновок: окремі матеріали справи сфабриковані, досудове слідство проведене поверхово і не повно, не перевірені обставини і факти, які за твердженням матері загиблого Медолиз Т. П., вказують на те, що ДТП була інсценована, а Медолиз М. М. - навмисно вбитий, у зв’язку з тим, що був свідком злочинів, вчинених високими посадовими особами і керівниками держави.

5 травня 2003 року Шевченківський районний суд міста Києва встановив, що версія слідства про те, що Медолиз М. М. загинув під час ДТП цілком безперечно не доведена. Слідство не надало суду доказів того, що механізм випадіння тіла Медолиза М. М. із автомобіля відбувся саме так, як вказано в матеріалах кримінальної справи. Суд знайшов, що встановлення того факту, яким чином тіло загиблого Медолиза М. М. опинилося за межами автомобіля при його неможливості самостійно рухатися без причетності інших осіб є самим суттєвим, оскільки саме встановлення цього факту є необхідним для підтвердження чи спростування версії щодо загибелі Медолиза М. М. або внаслідок ДТП або внаслідок інших дій.

Мною отримані фактичні дані, які дають підстави вважати, що відповідальний секретар валютно-кредитної Ради Кабінету Міністрів України, перший заступник голови Національного Агентства України з питань розвитку і європейської інтеграції Медолиз Микола Миколайович був навмисно вбитий у зв’язку з тим, що він не лише володів інформацією, а й був свідком злочинів, вчинених окремими державними діячами України, в тому числі й керівниками держави. Зокрема, Медолиз М. М. в силу своїх службових обов’язків володів інформацією про шляхи надходження в Україну кредитних валютних коштів та привласнення їх посадовими особами або використання цих коштів не за цільовим призначенням. Окрім того, як зазначає мати загиблого Медолиз Т. П., її сина примусили виконувати функції “кур’єра”, а саме: вивозити за кордон готівкою великі суми валютних коштів, відкривати там рахунки і розміщувати на них ці кошти для високопосадових осіб України, а також ввозити в Україну готівкою великі суми валюти для фінансування президентської виборчої компанії Кучми Л. Д. у 1999 році. Окремі керівники Кабінету Міністрів України погрожували Медолизу М. М. фізичним знищенням, коли він відмовився підписувати документи про надання незаконного кредиту.

У листопаді 1995 року Медолизу М. М. був виданий МЗС України закордонний паспорт 42 № 3543284 на прізвище неіснуючої особи “Разумовского Андрея Николаевича”. За інформацією, яка потребує перевірки, Медолизу М. М. також був виданий паспорт громадянина України VII-MA № 629786 на прізвище цього ж “Разумовського Андрія Миколайовича”. За допомогою цих паспортів Медолиз М. М. відкрив за кордоном декілька валютних рахунків, через які здійснювався рух коштів в іноземній валюті в особливо великих розмірах (ксерокопії документів про відкриття цих рахунків додаються).

На підставі викладеного, керуючись статтею 86 Конституції України, статтями 15, 17, 19 Закону України “ Про статус народного депутата України” як представник Українського народу в парламенті та державної влади вимагаю:

- провести повне, всебічне, об’єктивне дослідження всіх фактів і обставин, викладених у заяві Медолиз Т. П., які дають підстави вважати, що її син Медолиз М. М. був навмисно вбитий (а ДТП – інсценована), у зв’язку з тим, що знав про злочини, вчинені високими посадовими особами і керівниками держави, відкрив для них за кордоном валютні рахунки і залежно від результатів перевірки прийняти рішення згідно зі ст. 97 КПК України: порушити кримінальну справу (за фактом вбивства Медолиза М. М.) за ознаками злочину, передбаченого ст. 115 КК України або винести постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за відсутністю події щодо навмисного вбивства Медолиза М. М.;

- дослідити в повному обсязі факти і обставини та виконати вказівки, зазначені в постанові Шевченківського районного суду міста Києва від 5 травня 2003 року у справі № 07/1373, порушеної за фактом загибелі Медолиза М. М. під час ДТП і за результатами перевірки прийняти рішення згідно з чинним законодавством;

- дати правову оцінку діям посадових осіб, які впродовж трьох років не провели і не забезпечили об’єктивне досудове слідство у цій справі, допустили зволікання при її розслідуванні та фальсифікацію матеріалів справи, винних осіб притягнути до встановленої законом відповідальності.

Організацію перевірки та розгляду запиту прошу доручити заступнику Генерального прокурора України Шокіну В. М. під особистий контроль.
Про результати перевірки і прийняті рішення повідомте Медолиз Т. П. і мене.

Додаток: на _54___ арк.Народний депутат України,
заступник голови Комітету з
питань боротьби з організованою
злочинністю та корупцією
Григорій Омельченко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1065011620.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua