Майдан / Статті  

додано: 05-10-2003
Ігор Столяров: ВІКТОР ЮЩЕНКО „За один квартал року народ України стає менше на 120 тисяч громадян...”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1065357558.html

ВІКТОР ЮЩЕНКО „За один квартал року народ України стає менше на 120 тисяч громадян...”

Візит лідера блоку „Наша Україна” став для мешканців Одеси справжнім святом. Принаймі це відчувалося у залі театру музичної комедії, де 4 жовтня відбувся Форум демократичних сил Одещини. Зустрітися з провідним українським політиком прийшли активісти багатьох громадських організацій серед яких і „За Україну! За Ющенка!” - голова Анатолій Ворохаєв та політичних партій, освітяни, представники творчої інтелігенції, правозахисники, духівництво різних християнських конфесій. Було тут і чимало гостей з районів Одеської області, шлях яких до причорноморського міста, як з”ясувалося, був не таким вже і легким. Напередодні керівництво Державної Автоінспеції заборонило автопаркам виїзди автобусів на Форум до Одеси, оголосило про проведення технічного огляду автобусів. Деяким автобусам виїхати до Одеси так і не вдалося.
В самому обласному центрі було зірвано всі домовленості з розмішення реклами Форуму демократичних сил.

Дивну позицію зайняли працівники міської міліції Одеси, владних структур різного рівня.
В аеропорту Віктора Ющенка та велику групу народних депутатів України зустрічали лише активісти блоку”Наша Україна”.

Перше що зробив пан Ющенко – це поїхав до шанованої вчительки міста, з 48-річним стажем роботи, Олександри Федорівни Григор”євої і особисто привітав її з Днем вчителя.
Доречі, всі освітяни, присутні на Форумі демократичних сил Одещини, отримали квіти.

Вже у залі театру Музичної комедії були спроби зірвати захід. Молодий киянин намагався кинути кілька яєць у бік лідера блоку „Наша Україна”. Зловмисника вивели з залу і намагалися передати працівникам правоохоронних органів. Міліція прибула на місце події лише через 20 хвилин, після втручання народного депутата України Євгена Червоненка.

Тим часом, тем для обговорення на Форумі було справді достатньо.

Віктор Ющенко, у своєму вступному слові, серед іншого, висловив жаль з приводу того, що „в Україні нині стало небезпечно працювати журналістом. Чесного працівника мас медіа чекають не лише переслідування та різноманітні незручності, але навіть фізичне знищення.
Скажіть будь ласка, що це за країна де три роки тіло журналіста не може знайти спокій? Розслідування не має фіналу.
По деяким справам минає навіть шість років і влада, безумовно, не дає сказати правду про скоєні злочини.
Більш цинічної влади і беззаконня Україна ще не бачила”.

Лідер блоку „Наша Україна” наголосив на нестерпних розмірах нинішніх пенсій для громадян України, шаленому поширенню українськими теренами СНІДу Одеса є серед передових у цій статистиці та туберкульозу активної форми. Була наведена жахлива цифра „За один квартал року народ України стає менше на 120 тисяч громадян. Зникає, образно кажучи, районний центр”.

Віктор Ющенко наголосив, що державницькі сили країни, які мають нині мандат довіри народу, повинні провести політичну реформу. „Політичну і Конституційну реформи не має права проводити нинішня влада, яка стримко криміналізується.
Ми наполягаємо на тому, що призначати у Києві голів обласних адміністрацій є недоцільно. Це питання шляхом голосування має вирішувати місцева громада. Таким чином виборці отримуватимуть унікальну можливість контролю та відкликання людини яка не справляється із завданнями громади. Це єдиний спосіб проконтролювати і зробити публічною діяльність місцевої влади.
Ми розуміємо, що адміністративний тиск, який сьогодні чиниться на центральному та регіональному рівнях робить недемократичними будь які політичні вибори”.

У своєму виступі керівник громадської приймальні блоку „Наша Україна” в Одесі Володимир Курінний порушив важливу і актуальну тему: „ Незаконне будівництво триває у курортно-рекреаційній зоні міста. Розпродаються за безцінь санаторії та Будинки відпочинку. Громадськість протестує а влада на це не реагує.
Не меншою авантюрою виявилася „реформа” житлово-комунального господарства, яка на практиці виявилася банальним підвищенням тарифів на воду і тепло. При цьому втрати води внаслідок аварій в мережі сягають сорока відсотків.
Влада прагне, за рахунок народу, виправдати власну безгосподарність”.

Учасників Форуму вітали народні депутати України Володимир Стретович, Євген Червоненко, Анатолій Матвієнко, Юрій Кармазин та інші шановані люди.

Пан Кармазин висловив жаль, що правда про фальсифікацію виборів 202 року в Одесі досі не стала відомою широкій громадськості. „Опозиційні до влади засоби масової інформації майже знищенні. Київські газети, які ще наважуються писати правду, не потрапляють до кіосків міста – їх забороняють для поширення. Ніхто не реагує на ці беззаконня”.

Учасники Форуму, серед іншого, наголошували, що „ Україні потрібна чесна, патріотична, професійна і найголовніше – демократична влада. Демократи зможуть перемогти у 2004 році, якщо об”єднають свої зусилля, якщо відкладуть свої дрібні протиріччя і минулі образи. Сьогодні питання постає так: чи ми об”єднаємося і побудуємо багату, відкриту та європейську Україну, чи ми програємо поодинці і станемо сірою зоною, васалом чи провінцією...”

04 жовтня Віктор Ющенко провів прес конференцію в одному з залів Літературного музею. Він відповів на чимало запитань журналістів пов”язаних з перспективами України в разі остаточного вступу до Єдиного Економічного простору...
Цікавилися журналісти і планами блоку „Наша Україна” щодо недопущення фальсифікації виборів 2004 року.
„Я переконаний, що міжнародна громадськість має зайняти чітку позицію що Україні необхідні демократичні вибори. Не втручаючись у справи політичні, не підтримуючи різні політичні сили – ОБСЄ та інші європейські структури повинні забезпечити високу активність міжнародних спостерігачів.
Багато залежить від того як будуть діяти політичні сили, що беруть участь у виборах.
Надзвичайно важлива громадська активність. Рівень фальсифікації зростає тоді коли мало людей приходять на виборчі дільниці. Виборців слід активізувати” – наголосив Віктор Ющенко.

Після прес – конференції лідер блоку „Наша Україна” пройшов вулицями міста у напрямку Одеського морського вокзалу. Протягом проходження Він мав розмови з мешканцями міста, привітав з весіллям кілька молодих пар.

Єдиним храмом міста, який відвідав Віктор Ющенко, став розташований на території Морвокзалу храм Святого Миколая Чудотворця Української Православної Церкви Московського Патріархату, місцеве духівництво якої проігнорувало запрошення взяти участь у роботі Форуму демократичних Сил і на виборах 2002 року жваво підтримувало провладний блок „За єдинуУкраїну”. Нажаль, обласний оргкомітет Форуму проігнорував пропозицію відвідати, розташовану в кількох кроках від Літературного мізею, єдину не лише в Україні, але і у цілій Східній Європі каплицю Святого Архистратига Михаїла, де для моряків почергово правлять Служби Божі священики різних християнських конфесій – серед яких Українська Православна Церква Київський Патріархат, Українська Греко Католицька Церква, Німецька Євангельська Лютеранська Церква в Україні, Об”єднана методистська церква, Римо-Католицька церква. Духівництво всіх цих конфесій, на відміну від УПЦ Московського Патріархату, були присутніми на Форумі демократичних сил, як і фундатор „Місії морякам” в Одесі Олександр Сорокін. У згаданій екуменічній каплиці побував лише народний депутат України фракція „Наша Україна” , Голова Молодіжної партії України Юрій Павленко.

04 жовтня Віктор Ющенко мав зустріч з підприємцями Одеси у приміщенні готелю „Одеса”. Присутній тут Голова бюджетного комітету України Петро Порошенко розповів про конкретні кроки депутатів від фракції „Наша Україна” у парламенті спрямовані на захист і розвиток українського підприємництва. Організатори і цієї зустрічі виявили дивне ставлення до присутніх на зустрічі журналістів – кореспондентів всеукраїнського тижневика „Український Південь” та радіостанції „Голос Америки”. Їм наказали, у вигляді „доброї поради”,: „не робити записів на аудіоплівку і не задавати запитань...” Було б звичним, якби подібна порада-наказ пролунала з боку представників прес-служб владних установ, на зразок мерії чи облдержадміністрації, але нині цю роль виконували члени обласного оргкомітету Форуму...

Ігор Столяров
Одеса

Додаються фото:

1. Зловмисник з Києва, який намагався зірвати одеський Форум демократичних сил.
2. На Форумі в Одесі має слово лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко"
3. Виступ народного депутата України, Голови Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазина
4. Віктор Ющенко на прес-конференції в Літературному музеї Одеси.

Автор фото - Олександр Орлов Одеса

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1065357558.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua