Майдан / Статті  

додано: 08-10-2003
Сергій Стамплевський: Кого цiкавить платоспроможнiсть українця?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1065640999.html

Начальнику РЕЗ і ЕМ
Херсонської енергопостачальної компанії
„ Х Е Р С О Н О Б Л Е Н Е Р Г О ”
Р.О.Дедюку
Примірник всім зацікавленим інстанціям
Громадянина України
Стамплевського Сергія Васильовича
Херсонська обл. Цюрупинськ.
Вул. Миру 1 корп.1 кв 15

На Ваш № 07/986 від 11.09.03 повідомляю, що претензії вашою компанією надіслані не за адресою. Вони повинні бути адресовані до тих, хто за 11 років довів мою родину, як і 90 відсотків населення України, до злиденного стану і зробив нас неплатоспроможними.

Посилаючись на правила, затверджені постановою КМ України за № 1357 від 26.07. 99, Ви повинні знати за якими якісними параметрами і як саме повинна постачатися електрична енергія населенню. Але з 1996 року в наших будинках по вул. Миру внаслідок занедбаного стану електрообладнання та електромереж напруга або зникає взагалі, або підстрибує до 380 В. Наслідки цього відомі - у мене, як і у багатьох мешканців житлоселища, виходить з ладу побутове електрообладнання.

Більш того, з 1996 року до останнього часу тривають протизаконні так звані „планові” відключення, і люди в темряві повертаються з роботи, діти при свічках готуються до школи і т. ін. З цього приводу вже багато справ у судах. Наші звернення і попередження стосовно неякісного постачання, стану електромереж та обладнання в будинках, де ми мешкаємо, вже надіслані у всі державні інстанції (див. додаток 1. 2. 3.) Крім всього в порушення всіх Законів України (а як Вам відомо в Україні діє принцип верховенства права, за яким всі Закони, постанови, правила і рішення повинні бути приведені у відповідність з Законом прямої дії - Конституцією України) людей не лише залякують відключенням важливих носіїв життєзабезпечення але й, руйнуючи щитове обладнання, ріжуть електродріт.

Нагадую, що такі дії прямо порушують Постанову ВР України № 512 від 18.03.99, де забороняється будь-кому відключати світло, газ, воду у населення, що виживає за межею малозабезпеченості.

Безумовно платити треба за все, і не лише за світло, газ, воду, якісно надані послуги, ще треба платити за хліб, одяг, за навчання дітей, ліки... І головне людям треба вчасно платити такий рівень заробітної плати, щоб їм на все це вистачало.

З цією метою ВР та КМ України розроблені і затверджені заходи спрямовані саме на фізіологічний захист життя і здоров’я людей - це постанови і Закони про грошовий розмір прожиткового кошика, і межу малозабезпеченості, мінімальну зарплату і т. ін.

Так ось прожитковий мінімум на місяць для однієї людини складає 350-370 грн., а працедавцю дозволено платити мінімальну зарплату до 200 грн. Де людині добирати ще 170 грн.?

Наші батьки взагалі отримують пенсії 180 грн. на місяць. То про яку спроможність населення України взагалі може йти розмова? Приклади заляканих бабусь, що голодні несуть останні копійки, наводити не треба. Враховуючи те, що Ви перший офіційно поцікавилися моєю платоспроможністю, тобто чим ми з 1996 року годували дітей, лікувалися, одягалися, купували дітям підручники і т. ін., надаю Вам офіційну довідку про сукупний стан доходу моєї родини (додаток 4).

Ця довідка надіслана у Верховний Суд та Генеральну Прокуратуру України, розглянута і перевірена відповідними інстанціями у зв’язку з моїм позовом до високопосадових осіб, причетних до створення для моєї родини таких умов життя, що є геноцидом. З цієї довідки видно, скільки мої діти не отримали, наскільки моя родина, а я переконаний, що і інші 90 відсотків українських родин, були обмежені в своїх правах на гідні людини умови життя.

Наслідки цього зубожіння відомі - такі умови життя ведуть до фізичного знищення українців. То хто кому винен? В наших зверненнях (див. додаток 1) з цього приводу надані конкретні пропозиції щодо джерел соціального захисту населення. Моя родина, як і більшість родин в Україні, складається з 4 осіб. Двоє дітей, двоє дорослих. Дружина стоїть на обліку державної служби зайнятості (довідку про її доход надаю, додаток 5). Я вже 10 місяців не можу отримати заробітну платню з „Аметисту”, хоча і прокуратура і суд підключені до цієї справи (додаток 6,7). Діти навчаються в школі.

Ми підрахували, що за нашу двокімнатну квартиру, де вже багато років немає тепла, гарячої води, постійно вимикають електрику, а комунальні служби довели будинок до стану початкової руйнації, ми повинні сплачувати більше 300 грн. на місяц. Проте за згаданою Постановою ВР України №512 сукупний доход нашої родини в цьому випадку повинен складати більше 2000 грн. на місяць! Але нагадаю Вам, що внаслідок 11-річного пограбування і руйнації підприємств в нашому регіоні знайти працю, де платять більше 200-400 грн., неможливо. Таким чином будь яка родина з 4 осіб (350грн.х4), яка не має сукупного доходу на місяць 1400 грн., виживає за межею малозабезпеченості.

Безперервне зростання цін на споживчі товари і послуги обумовлює подальше падіння життєвого рівня населення України, що безумовно обмежує конституційні права громадян і є наслідком масового порушення прав людини в Україні.

Люди сплачують за світло, газ, воду по можливості, або відриваючи шматок хліба від дитини (подивіться на нашу армію - напівголодні діти). Люди доведені до критичного стану, і я попереджав і Прокуратуру, і інші державні служби, що люди можуть повстати проти цих злиднів, проти загрози життя і здоров’ю своїх дітей, своєї родини. А відключення тепла, води, світла, газу в її оселі і є такою загрозою. Нормально сплачувати за всі якісно надані послуги, електричну енергію, газ, воду я, як і 90 відсотків населення України, зможу з того часу коли по відношенню до мене, моєї родини, моїх друзів почнуть виконуватись ст. 3, 22, 43, 48 Конституції України та ст. 25 загальної Декларації Прав Людини. Посилання на цей лист обов’язково у всіх випадках.

Додаток:
1. Звернення до Гаранта Конституції.
2. Заява до прокурора р-ну.
3. Звернення до голови райдержадміністрації.
4. Довідка про сукупний доход сім’ї.
5. Довідка служби зайнятості.
6. Лист прокурора р-ну.
7. Позовна заява про стягнення заборгованості по заробітній платі.

28.09.03
З повагою,
Громадянин України Стамплевський С.В.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1065640999.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua