Майдан / Статті  

додано: 14-10-2003
: Заява колишніх політв’язнів совєтських концтаборів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066139784.html

Підписавши договір про ЄЕП, Л.Кучма розпочав ліквідацію державного суверенітету України.

Заява колишніх політв’язнів совєтських концтаборів.

Ми, українські політв’язні тюрми народів –– СРСР, з гулагівських концтаборів якої не повернулось понад 20 млн. українців, за яких запобігливі уряди України ще не виставляли Росії рахунку. Ми, політв’язні, що виборюючи державний суверенітет України, жертвували свободою, здоров’ям і життям, – безмежно обурені тим, з якою безвідповідальною легкістю наш “гарант” Конституції жертвує тим, чого не здобував і що йому не належить – суверенітетом нашої Держави. За що він, згідно Кримінального Кодексу України, має нести карну відповідальність.

Росія протягом усіх років нашої незалежності систематично використовувала засувку на нафто- і газо- магістралях для політичного й економічного тиску-шантажу на уряди України. Прагнучи за всяку ціну зберегти своє монопольне становище на нашому енергоринку, вона постійно перешкоджала будівництву одеського нафтового терміналу та трубопроводу Одеса-Броди. А тепер, коли він вже збудований, готова навіть нести тимчасові втрати, нав’язавши Л.Кучмі використання трубопроводу в реверсному режимі, аби зашкодити Україні диверсифікувати своє енергопостачання і, таким чином, вийти з кабальної залежності від Росії.

Підписавши угоду про ЄЕП з контрольним пакетом голосів Росії (понад 80%) в наднаціональному регулюючому органі, рішення якого є обов’язковими для виконання усіма державами-учасницями ЄЕП, Кучма і К° втягнули Україну в об’єднання, яке позбавляє її реального суверенітету і ставить хрест на нашій європейській перспективі .

Тому ми, колишні політв’язні, оцінюємо Угоду про вступ України у так званий Єдиний економічний простір з Білорусією, Казахстаном і Росією, підписаною Кучмою в Ялті, як акт державної зради. Цим підписанням започатковано процес ліквідації державного суверенітету України. Умови діяльності ЄЕП передбачають повне економічне домінування в ньому Росії і фактичне позбавлення економічної суб’єктності і суверенітету трьох інших учасників Угоди на користь Росії.

ЄЕП – є політичним інструментом в руках нинішнього російського керівництва для відновлення російської імперії на засадах неоколоніального диктату і васальної підпорядкованості Росії інших учасників об’єднання.

Л.Кучма і його олігархічне оточення, налякане розмахом народного обурення, і нічому не навчившись з історії українсько-російських взаємин, в своїх вузькокорисливих інтересах під облудні “гарантії” російського керівництва зберегти їхні награбування, пішли з ним на злочинну змову. Може вони й справді вірять в дотримання російською стороною своїх обіцянок? Та історія вчить іншого.

Бо ніщо так не цікавить російських колонізаторів в Україні, як вже награбовані нашим корумпованим керівництвом багатства. Зраджувати національні інтереси, щоб пересвідчитись в ненадійності даних їм “гарантій”, –– є вершиною глупоти. Чи врятували Україну від московської неволі царські “гарантії” переяславських статей? І що з тих “гарантій” перепало легковірним та зрадникам? Досить згадати долю Миколи Скрипника, Юрія Коцюбинського та Аркадія Любченка. І чи уникли головосіки запопадливі провідники імперської політики Постишев, Хатаєвич і Косіор?

За 340 років колоніальної неволі Україна пересвідчилась, що тільки суверенна національна Держава може стати гарантом і захистити соціально-економічні, політичні та національні права своїх співгромадян від хижацтва як “своїх” корупціонерів так і чужих мародерів! Тільки суверенна демократична Україна зможе будувати всебічні рівноправні і взаємовигідні зв’язки з усіма нашими сусідами, в тому числі і з Росією і Білоруссю. Л.Кучма ж штовхає Україну в морок азійського свавілля і несвободи.

В цю смертельно-загрозливу для України годину – Ми, колишні українські політв’язні, закликаємо всі патріотичні громадсько-політичні організації, всіх розумних і чесних громадян України встати як один на захист демократії і державного суверенітету нашої Вітчизни. Встати, доки ще не пізно, поки суверенітет ще не втрачено безповоротно! Встати і показати олігархічним кланам-казнокрадам, що носієм суверенітету є сам Народ. І саме Він є господар в своєму домі-Державі.

Бо в Правді Бог – не в силі і обмані!

Антонюк Зиновій, Гайовий Гриць, Гель Іван (Львів), Горбаль Микола, Калинець Ігор (Львів), Калинець Ірина (Львів), Лісовий Василь, Лук’яненко Левко, Маковійчук Григорій (Кременчук), Микитко Яромир (Самбір), Михайленко Ганна (Одеса), Овсієнко Василь, Одарко Олег, Розумний Петро (Дніпропетровськ), Рубан Василь, Рубан Петро, Руденко Микола, Руденко Раїса, Сергієнко Олесь, Симчич Мирослав (Коломия), Січко Петро (Долина), Хмара Степан, Шевченко Олесь, Шухевич Юрій (Львів), Анатолій Здоровий (Харків), Ігор Кравців (Харків), Олег Одарко (Івано-Франківськ).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066139784.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua