Майдан / Статті  

додано: 21-10-2003
: УХВАЛА Форуму демократичних сил Київщини

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066739715.html

<b>УХВАЛА

Форуму демократичних сил Київщини</b>

м. Біла Церква
18 жовтня 2003 року

Учасники форуму демократичних сил Київщини висловлюють глибоке занепокоєння процесами, що нині визначають політичне і соціально-економічне життя України. Нинішня влада, бажаючи за будь-яку ціну залишитись біля керма, випробовує різні способи самозбереження: від авантюри "політичної реформи" до торгівлі національним суверенітетом в обмін на підтримку Росією збанкрутілої влади. Ці процеси супроводжуються брехнею, знищенням незалежної думки, масовими порушеннями прав людини. На жаль, Київщина якнайповніше демонструє те, наскільки цинічною може бути пострадянська влада, наскільки відверто і безпардонно вона може підпорядковувати собі політичні і економічні процеси в області, боротися із громадянами і навіть представниками місцевої влади – і залишатися при цьому безкарною.

Подружжя голови Київської облдержадміністрації А.Засухи і народного депутата Т.Засухи монополізувало економічне і політичне життя в області, розправляється із незручними для них мерами міст, визискує підприємців. Хабарництво і корупція стали нормою.

При цьому показники соціально-економічного розвитку області теж аж ніяк не оптимістичні. Попри бравурні рапорти влади, які подає Адміністрація Президента, область посіла лише 11 місце серед регіонів за підсумками минулого року з питань економічного розвитку :

- понад 48% підприємств є збитковими. Зростають дебіторська (на 47,1%) і кредиторська заборгованість (на 43,4%);

- борги із виплат заробітної плати становлять 76 мільйонів гривень;

- офіційний рівень безробіття перевищує 4,6 %.

Незважаючи на висновки Спеціальної парламентської комісії, ухвалення Верховною Радою України ще у 2001 році Постанови, у якій Прем’єру пропонується поставити перед Президентом питання про звільнення А.Засухи, останній досі обіймає цю посаду. Причини відомі – Президент Л.Кучма і його оточення цінують "вірних соратників", здатних забезпечувати поповнення "общака", контроль за населенням, "потрібні" результати виборів. Л.Кучма навіть присвоює Т. Засусі звання Героя України, забуваючи, що Героями визнають тих, хто служить народу, а не режиму.

Учасники Форуму демократичних сил Київщини переконані, що подолання такої зневаги з боку влади можливе лише у разі об’єднання зусиль громади. Аби змусити владу рахуватися з інтересами громадян, аби не допустити маніпуляції і викручування рук на виборах, суспільство має об’єднатися і дати владі зрозуміти, хто є господарем в країні. Тому учасники Форуму підтримують ініціативу Віктора Ющенка щодо створення загальнонаціонального Форуму демократичних сил як постійно діючого механізму співпраці та діалогу політичної еліти з широкою громадськістю.

Для реалізації цієї ініціативи учасники Київського обласного Форуму зобов'язуються:

- сформувати обласну громадсько-політичну Раду та осередки Форуму в містах та селах області;

- залучати у рамках діяльності Форуму громадян, представників політичних партій і громадських організацій до підготовки і ухвалення важливих суспільних рішень, контролю за діями влади, протидії маніпуляціям і фальсифікації під час виборчої кампанії.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066739715.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua