Майдан / Статті  

додано: 21-10-2003
УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ: “Про ситуацію, яка склалася в аграрному секторі економіки області”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066740093.html

<b>УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

“Про ситуацію, яка склалася в аграрному секторі економіки області”</b>

м. Біла Церква
18 жовтня 2003р.

Сьогодні ми маємо продовольчу кризу, жахливу ситуацію у сільському господарстві Київської області та України в цілому. І це все – наслідки тієї ганебної політики щодо села, яку проводить місцева влада під гаслом виконання Указу Президента “Про невідкладні заходи щодо реформування аграрного сектору економіки” №1529 від 03.12.99р. Тож відповідальність за сьогоднішню кризову ситуацію мають нести Президент та влада обласного і районного рівнів, а також ті сили Верховної Ради, які проголосували проти Уряду Ющенка.

Наступний уряд – Уряд Кінаха, замість створення державного зернового резерву влаштував справжні перегони із приписок (на рівні району, області, міністерства, Кабінету Міністрів) щодо збору зернових, здійснив необґрунтований експорт зерна, який і підірвав українську економіку.

Активну участь у цьому взяла і наша область. Адже саме тут створено злочинну систему, яка вирішує – кому дозволено працювати, а кому – ні, розподіляє бюджетні кошти на свій розсуд. Так із року в рік кошти, які держава виділяє на підтримку АПК, отримують практично одні й ті самі господарства. В той самий час велика кількість інших господарств роками не має жодної підтримки з держбюджету. Багато таких господарств збанкрутувало.

В цьому році, коли сталася для України велика трагедія – вимерзання озимини, і Верховна Рада виділила для підтримки селян 600 млн. грн. на пересів зернових, ці кошти були використані виключно агрофірмами від влади. Так, наприклад, фермери Київщини, які подали документи щодо компенсації вимерзання на загальну суму 3,8 мільйонів гривень, нічого не отримали. Відповідно, не змогли пересіяти і зазнали великих збитків.

Сотні скарг на дії влади, керівників колишніх КСП надходить до відділу аграрної політики штабу “Нашої України” по Київській області, депутатів Верховної Ради. І практично в усіх одне й те саме: майно колишніх КСП розграбовується, техніка продається за безцінь чи списується на металобрухт, худоба вирізається, урожай зникає тощо. Адже все майно, яке десятиріччями створювали наші батьки, і таке необхідне для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, знищується та розграбовується за мовчазною згодою влади та правоохоронних органів. Знищено десятки потужних сільськогосподарських підприємств, колишні колгоспи-мільйонери доведені до банкрутства, а десятки тисяч працівників сільського господарства залишились без роботи.

Невирішеним залишається і земельне питання. Селяни, які хочуть отримати землю та особисто на ній працювати, через різні бюрократичні виверти влади не можуть її отримати. Державні акти на землю отримало менше десяти відсотків селян-пайовиків Київщини, сотні заяв-скарг на дії влади розглядаються у судах.

Чи може зруйнована аграрна економіка забезпечувати свій народ – відповідь зрозуміла: ні.

Наші села стають безперспективними і вимирають – на двох народжених щорічно приходиться п’ятдесят померлих. Закриваються дитячі садки, школи, лікарні. Село зубожіє.

Ми висловлюємо рішучий протест проти дій влади, яка з року в рік знищує наше сільське господарство, наших селян.

<b>Форум демократичних сил Київщини ухвалює:</b>

Звернутися до комітетів Верховної Ради України з питань бюджету і аграрної політики та земельних відносин з вимогою:

1. Провести ретельну перевірку використання бюджетних коштів, передбачених для сільського господарства Київської області за період 2001-2003рр.

2. Передбачити у бюджеті на 2004 рік прозорий механізм отримання коштів сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм господарювання.

3. Здійснити заходи щодо постійного контролю за використанням бюджетних коштів.

Звернутися до Міністерства аграрної політики з вимогою:

1. Створити комісію з перевірки порушень чинного законодавства, які виникли при реорганізації колишніх КСП згідно з Указом Президента “Про невідкладні заходи щодо реформування аграрного сектору економіки” № 1529 від 03.12.1999р.

2. Провести всі необхідні заходи щодо усунення цих порушень.

3. Надати можливість сільськогосподарським товаровиробникам всіх форм господарювання Київської області взяти участь в державних програмах розвитку АПК (тваринництво, рослинництво, садівництво та виноградарство тощо).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066740093.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua