Майдан / Статті  

додано: 21-10-2003
УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ: “Про внесення змін до законодавства з місцевого самоврядування”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066740678.html

<b>УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

“Про внесення змін до законодавства з місцевого самоврядування”</b>

м. Біла Церква
18 жовтня 2003р.

Ми вважаємо, що права народу як джерела влади, гарантовані в Конституції та законах України, які стосуються місцевого самоврядування, носять декларативний характер, оскільки в законодавстві не передбачено механізмів їх реалізації, а якщо і передбачено, то вони є абсолютно неможливі для реалізації на практиці.

Законодавство про місцеве самоврядування більше стосується прав та компетенції представницької і виконавчої влад, тоді як людина, територіальна громада залишаються з деклараціями.

Місцева влада має безліч важелів і способів, щоб не допустити виникнення органів самоорганізації населення або громадських організацій, уникнути контролю з боку територіальної громади, відмовитись надавати членам територіальної громади інформацію про витрачання коштів місцевих бюджетів.

Місцеві вибори також виконують роль пасинка, оскільки проводяться одночасно з виборами до Верховної Ради України, а Закон “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” не містить тих запобіжників щодо їх фальсифікації, як це є у Законах “Про вибори народних депутатів України” та “Про вибори Президента України”.

Чинне законодавство робить депутата місцевої ради слухняним знаряддям для реалізації планів виконавчої влади. Депутат місцевої ради є абсолютно незахищеним з боку Закону.

Більшість прав депутатів носять декларативний характер, оскільки в законодавстві не передбачено механізмів їх реалізації та покарання відповідальних за їх порушення.

Зважаючи на те, що державна політика спрямована на підвищення ролі територіальних громад і все більше повноважень (тарифна політика, земельні питання тощо) віддаються на місця, така ситуація є небезпечною для державної безпеки в цілому, оскільки призводить до корупції, зловживання та розкрадання коштів і майна територіальної громади виконавчою владою.

Зважаючи на вищесказане,
<b>Форум демократичних сил Київщини ухвалив:</b>

Звернутися до комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування та державного будівництва з вимогою:

1. Підготувати такі зміни до законодавства, які зроблять народ справді уособленням влади, а владу контрольованою та підзвітною народу.

2. Зробити депутатів місцевої ради захищенішими від тиску з боку виконавчої влади.

3. Розділити в часі місцеві вибори та вибори до Верховної Ради України. Проводити вибори до місцевих рад на пропорційній основі.

4. Вдосконалити Закон “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” таким чином, щоб процес виборів і підрахунку голосів був більш незалежнішим та контрольованішим.

5. Спростити процедуру відкликання депутатів місцевих рад.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066740678.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua