Майдан / Статті  

додано: 21-10-2003
УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ: "Про ситуацію з тарифами на комунальні послуги"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066740852.html

<b>УХВАЛА ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

“Про ситуацію з тарифами на комунальні послуги”</b>

м. Біла Церква
18 жовтня 2003р.

Останнім часом по всій Україні, в тому числі й у Київській області, відбулося підвищення тарифів на комунальні послуги, що призвело до зростання соціального напруження, а подекуди вилилось у масштабні протести громадян.

Судячи з того, що за комунальні послуги потрібно платити, і що плата за ці послуги має покривати витрати комунальних підприємств та забезпечувати їх розвиток, вдосконалення виробництва, заміну устаткування тощо, ми все ж зазначаємо, що підвищення тарифів часто відбувається без належного економічного обґрунтування.

Буває, що цим підвищенням покриваються злочині дії з розкрадання коштів територіальної громади або, як мінімум, елементарна безгосподарність керівників комунальних підприємств, які не вкладають отримані кошти в оновлення устаткування, закуповують матеріали за значно вищою ціною, ніж в середньому на ринку, не бажають шукати шляхів заробітку додаткових надходжень.

Це призводить до ситуації, що в межах однієї Київської області тарифи на той самий вид комунальних послуг можуть відрізнятися в різних районах у 4 рази. При цьому майже всі комунальні підприємства Київщини перебувають приблизно в однаковому стані.

Якщо взяти до уваги відсутність єдиного державного керівництва щодо ціноутворення у сфері теплопостачання, водозабезпечення та водовідведення, то привертає увагу той факт, що тарифи, як правило, підвищуються одночасно чи майже одночасно по всій області й на приблизно однаковий коефіцієнт, що дуже схоже на монопольну змову.

Чи не видається також дивним, що теплопостачальним підприємствам по всій Україні рекомендовано перейти на двоставковий тариф, методику якого розробило недержавне Товариство з обмеженою відповідальністю з псевдонауковою назвою “Проблемний інститут нетрадиційних енерготехнологій та інжинірингу”, яке міститься в кількох кімнатах напіврозваленого будинку і штат якого складається з кількох осіб включно з директором та секретаркою?! І цей же “інститут” за відповідну офіційну плату затверджує вихідні дані для розрахунку тарифу комунальним підприємствам по всій Україні.

Двоставковий тариф сам по собі є порушенням прав споживача, оскільки люди півроку сплачують за неотримані послуги, але до того ж, як показала перевірка одного з теплопостачальних підприємств, участь в якій брали представники громадськості, сама методика розрахунку двоставкового тарифу автоматично призводить до збільшення тарифу у 1,5 рази при тих самих витратах підприємства, що суперечить не лише економічним законам, а й просто здоровому глузду.

При цьому тарифному безладді і постійному підвищенні вартості послуг незмінною залишається їх низька якість, а часом й повна відсутність цих послуг протягом тривалого часу. При цьому комунальні підприємства справно стягують повну плату не лише за неякісно надані послуги, але й за фактично ненадані послуги, а проводити перерахунки сплати за послуги часто “забувають”.

Зважаючи на вищесказане,
<b>Форум демократичних сил Київщини ухвалив:</b>

Звернутися до комітету Верховної Ради України з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв’язку з вимогою розробити Тарифний Кодекс України або інший законодавчий акт, яким би вводилась єдина регуляторна тарифна політика на території України, не допускалися б випадки, коли вартість тих самих комунальних послуг навіть в межах однієї області відрізнялася б у кілька разів та був би створений єдиний контролюючий орган в тарифній сфері.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066740852.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua