Майдан / Статті  

додано: 21-10-2003
: РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066741001.html

<b>РЕЗОЛЮЦІЯ ФОРУМУ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ КИЇВЩИНИ</b>

м. Біла Церква
18 жовтня 2003р.

<i>Сьогодні Україна постала перед вибором, який визначить усю подальшу долю держави, суспільства, кожної людини й родини. Або наша країна буде незалежною, заможною, правовою, демократичною, рівною серед рівних у дружному колі цивілізованих європейських країн – або авторитаризм остаточно усталиться й відкине Україну на десятки років назад, унеможлививши поступ до демократії й суспільного добробуту.

Поглиблення економічних проблем, невизначеність зовнішньополітичного курсу, неухильне зростання корупції, перетворення внутрішньої політики на арену міжкланової боротьби – такі наслідки всеосяжної кризи влади.</i>*

Ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, висловлюємо глибоке занепокоєння процесами, що нині визначають соціально-економічне і політичне життя України в цілому та Київської області зокрема.

Нас не влаштовують 11-те місце Київської області серед регіонів України за рівнем економічного розвитку, методичне знищення споживчої кооперації – галузі чи не єдиної в обласній економіці, яка на початок 2002 року мала позитивну динаміку. Нас не влаштовують 48% збиткових підприємств, 76-мільйонний борг по зарплаті, зруйновані заводи, розкрадені ферми, тотальне безробіття у віддалених від столиці районах, відмова від розвитку взаємовигідних економічних стосунків з Києвом, нищення місцевого самоврядування, переслідування непокірних сільських, селищних та міських голів, фізичні розправи з опонентами та незалежними підприємцями, наскоки збройних банд на мирні села, принижені селяни, вчителі, лікарі, пенсіонери, загнані в тінь підприємці, корупція і свавілля, що стали на Київщині нормою життя.

Відповідальність за це ми покладаємо на подружжя Засух, яке монополізувало економічне і політичне життя області, і вимагаємо відставки голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Засухи. Ми не погоджуємось, що нами і далі заправляють сили (блок “За Єду” та СДПУ (о)), які на минулих виборах, незважаючи на масштабні фальсифікації, тотальне переслідування інакодумців, погрози і залякування, зазнали нищівної поразки, набравши на Київщині разом відповідно 9,5% та 4,5% голосів в той самий час, коли 60% виборців віддали перевагу опозиційним силам, серед яких чільне місце з 26% голосів впевнено зайняв блок Віктора Ющенка “Наша Україна”.

Ми переконані, що здійснюване кланом Засух з допомогою призначених по районах області ставлеників свавілля відбувається з повної згоди пануючого в Україні кримінально-олігархічного режиму на чолі з президентом Кучмою, при якому купка злодіїв збагачується за рахунок зубожіння десятків мільйонів громадян. Таким чином режим намагається вберегти себе від відповідальності за ті злочини, що він вчинив проти українського народу. І одним з таких способів збереження свого панування є ініційована збанкрутілою владою Конституційна реформа, яка фактично є визнанням капітуляції влади перед волевиявленням народу.

Ми вважаємо, що Конституцію Україну потрібно реформувати в окремих моментах, зокрема в частині розподілу влади між її гілками, наданні ширших повноважень парламенту, більш чіткого визначення механізмів реалізації конституційних положень. Однак, на наше глибоке переконання, головна проблема України полягає не в Конституції, а в злочинній владі, яка порушує нинішню Конституцію і так само без вагання порушуватиме всі наступні.

Ми переконані, що перед тим, як вносити зміни в законодавство, необхідно як мінімум навчитись виконувати ті закони, які вже діють. Тим паче, що влада, яка не користується довірою переважної більшості населення, не має морального права ініціювати та здійснювати будь-які реформи.

Ми категорично проти обрання Президента Верховною Радою, і вважаємо, що ніхто не може забрати в народу право обирати главу держави. Ця традиція сягає корінням вічевих зборів Русі та рад Запорізької Січі, є глибоко українською й не суперечить визнаним у світі демократичним принципам.

Ми вважаємо, що реформу Конституції має здійснювати нова Верховна Рада, обрана на пропорційній основі. На пропорційній основі також мають відбуватися вибори до місцевих рад, які не співпадали б в часі з парламентськими виборами.

Ми впевнені, що всі події в Україні відбуваються під знаком майбутніх президентських виборів. В тому числі така подія як підписання президентами України, Білорусі, Казахстану і Росії угоди про єдиний економічний простір.

Ми виступаємо за дружбу між народами та розвиток взаємовигідних відносин з усіма державами, і особливо з нашим найбільшим сусідом – Російською Федерацією. Ми вважаємо, що Україна може і повинна укласти з Росією цілу низку міждержавних угод.

Ми категорично відкидаємо адресовані нам звинувачення в антиросійській налаштованості і нагадуємо, що за часи перебування Віктора Ющенка на посаді Прем’єр-міністра український експорт до Росії збільшився на 24%, і вперше в історії незалежної України ми вийшли на позитивне сальдо.

Ми маємо заперечення не щодо розвитку відносин з Росією, а щодо підписаної президентом Кучмою конкретної угоди. І, якби така угода була підписана з будь-якою іншою державою, ми б також мали заперечення, оскільки вона фактично є домовленістю не між народами, а між кланами, коли українські олігархи, що не в силах зберегти своє панування в Україні, прагнуть віддати частину нашого суверенітету Росії з надією, що російські олігархи, отримавши дозвіл на розграбування України, захистять правлячий режим і поділяться крихтами з українськими “колегами по общаку”.

Ми зазначаємо, що угода про ЄЕП не має нічого спільного з інтеграцією, оскільки у наддержавному органі, рішення якого обов’язкові для всіх країн, 80% голосів належать Росії. Така ситуація відводить Україні роль стороннього спостерігача. За словами посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна, нафта і газ продаватимуться російським споживачам за цінами втричі меншими ніж українським. Усім, хто має хоч трохи розуму в голові, зрозуміло, що це призведе до банкрутства українських підприємств, зростання безробіття, втечі з України працездатного населення, збільшення частки пенсіонерів, знецінення української гривні, яка зараз є у 5 разів стабільнішою ніж російський рубль.

Ми впевнені, що, спекулюючи на почуттях простих людей, прикриваючи свої цинічні дії словами про дружбу народів, роблячи неможливою подальшу інтеграцію України до Європи, правлячий український режим розглядає як рятівний варіант для себе дестабілізацію політичної ситуації в Україні. Тому влада, яка не здатна протистояти об’єднаній не за ідеологічними, а за моральними принципами опозиційній четвірці, робитиме все, аби розколоти нас, зіштовхнути між собою, загострити міжнаціональні, релігійні, соціальні проблеми аж до кривавих сутичок. Бо це дасть можливість режиму ввести в Україні надзвичайний стан і зберегти своє панування.

Ми не повинні дати себе обдурити, бо президентські вибори 2004 року є унікальним шансом розірвати замкнене коло поразок народу, що окреслюється схемою “злочинна влада – фальсифікація виборів – злочинна влада”.

<i>Ми, представники демократичних сил Київщини, переконані, що змінити ситуацію в державі може тільки нова влада, яка діятиме прозоро й чесно, відповідально і справедливо, професійно і патріотично.</i>*

Пам’ятаючи, що влада, з яких би кланів вона не складалася, та які б протиріччя її не роздирали, вже неодноразово, на відміну від опозиції, демонструвала свою здатність до об’єднання та мобілізації в критичні моменти, що злодіям при владі є що втрачати, що, не будучи обтяженою моральними принципами, володіючи потужними фінансовими та адміністративними ресурсами, режим має в своєму арсеналі набагато більше засобів, аніж опозиція, ми впевнені, що для переконливішої перемоги опозиційні сили повинні об’єднатись не на папері, а на ділі. І тому закликаємо всіх лідерів опозиційних сил не наступити на граблі “канівської четвірки”.

<i>Тому ми заявляємо: у 2004 році повинен бути обраний справді народний Президент України. Такий Президент буде обраний, і ним буде Віктор Ющенко.

Ми звертаємося до всіх політичних сил, які прагнуть демократії, свободи, економічного піднесення для нашої країни, захищеності, заможності й віри у завтрашній день для кожної родини, із закликом до єднання. Відкиньте тимчасові неузгодженості, амбіції й непорозуміння. Згуртуйтеся навколо єдиного і найреальнішого кандидати у Президенти, адже це не тільки вибір державного керманича – це вибір нашого майбутнього.*</i>

Розуміючи, що правлячий режим, чіплятиметься за владу з усіх сил, ми переконані, що в нас є лише один ресурс для перемоги – український народ, всі чесні громадяни, незалежно від ідеології, національності, віросповідання. Тому ми підтримуємо ініціативу Віктора Ющенка щодо створення загальнонаціонального Форуму демократичних сил як постійно діючого механізму співпраці та діалогу політичної еліти з широкою громадськістю і вважаємо, що сьогодні потрібно створити широкий надпартійний загальнонаціональний рух громадянського спротиву, який, розбудувавши свої структури і маючи осередки в кожному будинку, на кожній вулиці, в кожному селі, буде здатний захищати права і окремих людей, і територіальних громад, змусить владу рахуватися з інтересами громадян та врешті-решт забезпечить проведення чесних і прозорих виборів без фальсифікацій та адміністративного тиску, забезпечить статус народу як джерела влади.

Для реалізації цієї ініціативи ми, учасники Форуму демократичних сил Київщини, беремо на себе зобов’язання сформувати громадсько-політичну раду та осередки Форуму в містах, районах, селищах і селах області, залучаючи до роботи в них і представників партій та громадських організацій, і позапартійних громадян.

Нам набридло спостерігати, як влада грабує народ і торгує нашим спільним національним багатством, залякує громадян і душить будь-які ініціативи. Ми не бажаємо існувати в атмосфері страху, злиднів та безправ’я.

Ми маємо людську гідність.
Ми варті кращого життя.

_________________________________________
* доповнення до початкового проекту, прийняті на пропозицію учасника форуму, голови Київської обласної організації ПРП Олени Бондаренко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066741001.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua