Майдан / Статті  

додано: 22-10-2003
Володимир Лесик: "Чому не бачу посмішок на ваших обличчях, такий чудовий вирок"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066847371.html

" Чому не бачу посмішок на ваших обличчах, такий чудовий вирок"-саме з такими словами підійшов до батьків Юрія Фесюка, якого засудив на п"ять років позбавлення волі начебто за доведення до самогубства, суддя військового суду Київського гарнізону Василенко Ярослав Миколайович.

До речі, відразу прошу читачів не плутати Василенка Ярослава Миколайовича з Василенком Юрієм Олександровичем - суддею Київського Апеляційного суду, з яким влада хоче розправитись за те, що він порушив кримінальну справу проти бандитьського ватажка, який по сумісництву є президентом України - Л.Д. Кучми. Читачі "Майдану" <a href="http://maidan.org.ua/n/mai/1055886006">вже знайомі з цією історією</a>, але хочу коротко нагадати. Рік назад Юрій Фесюк - солдат строкової служби Васильківської в/ч - був заарештований військовою прокуратурою Київського гарнизону. Юрі інкрімінували, що начебто він довів солдата до самогубства. Але в ході свого власного розслідування я з"ясував, що Юра не був причетний до смерті рядового Вишневського. До цієї події причетність мав старослужбовець Арсен Бородін, який дав хабаря слідчому військової прокуратури Киівського гарнізону - на той час, ще лейтенанту Фролову, і той відпустив Бородіну всі гріхи. Але в цій історії потрібно було шукати крайнього, тому що сестра покійного захотіла отримати гроші за моральні збитки за загибель свого брата у розмірі двісті тисяч гривень. І якби не було б знайдено крйнього, то гроші довелось би сплачувати військовий частині.

Сам розгляд цієї справи був дуже цікавий, тому що при розгляді почали випливати на поверхню всі проколи в цій справі, яких припустився слідчий військової прокуратури Фролов. Йому при фабрикуванні справи довелося не тільки змушувати солдат змінювати свої покази, а й домовлятися з експертами, щоб ті фальсифікували висновки експертиз. Навіть вельминешановний Ярослав Миколайович дуже часто сміявся з показів солдат, промовляючи: "це ж нада таке придумать - стояв спиною і все бачив". Але корисні інтереси - це дуже страшна річ, вони змушують людину забути за порядність, совість та за честь, тим більше - честь офіцера, і тільки людина, яка забула про всі ці якості, які я перечислив, могла “не побачити” всі ті обставини, які вказували, що справа проти Фесюка зфабрикована, і винести такий вирок. Єдине, що я хочу сказати, звертаючись до Ярослава Миколайовича - не дай Бог вашим дітям потрапити в таку халепу, в яку потрапив ст. солдат Фесюк, а тим більше, щоб їх ніколи не судив такий суддя, як їх батько.

Я впевнений, що, прочитавши цю статтю, Ярослав Миколайович не піде писати заяву про відставку, а тим більше - стрілятись. Він або зробить вигляд, нібито нічого не сталось, або подасть в суд на автора цієї статті. Отож заявляю відразу, що всю відповідальність за викладені в цій статті факти беру на себе .

Володимир Лесик

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1066847371.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua