Майдан / Статті  

додано: 24-10-2003
Молодіжна ініціатива “Демократична Таврида”: Відкрите звернення до Президента України.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1067025032.html

Пане Президент!

На жаль, ваші дії виключають вживання слова “шановний” у нашому зверненні, оскільки позиція, яку ви зайняли у провокаційно-роздутому конфлікті довкола острова Тузла, заслуговує лише на осуд, а не шанування.

Сьогодні ми стали свідками, як делегований до Москви для переговорів з приводу цієї проблеми Прем’єр-міністр В. Янукович пригнав до України цілий “состав порожняку”, зайнявши на переговорах з Прем’єр-міністром Російської Федерації М. Касьяновим позицію уважного слухача, не відстоював інтереси України, не дезавуював принизливі словесні випади російського колеги на адресу нашої держави та уник коментарів його слів.

Підбиваючи підсумки переговорів, Прем’єр-міністром Росії заявив, що “Украина незамедлительно уберет пограничников с косы Тузла, поскольку эта территория является спорной”, "существуют разные карты, которые по-разному показывают принадлежность этой косы” і що долю дамби вирішуватимуть російські та українські екологи . На нашу думку, такі висловлювання є принизливими для України, якій ніхто не має вказувати, що їй робити на своїй території. І В. Янукович мав, по-перше, прямо і привселюдно сказати про це М. Касьянову, по-друге, зобов’язати Міністрество закордонних справ негайно підготувати ноту протесту щодо таких висловлювань.

Звертаємо вашу увагу на те, що, згідно Конституції України, Прем’єр-міністр є главою виконавчої влади, а, отже, не має права приймати рішення з таких питань. Тим більше Конституція України не наділяє жодними повноваженнями анонімних чи неанонімних “екологів” чи якісь спільні міждержавні комісії.

В Конституції України чітко зазначено, що виступати від імені України можуть лише Президент України, який є “гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України” та Верховна Рада як єдиний орган законодавчої влади, а питання про зміну території України вирішуються “виключно всеукраїнським референдумом”, а не Прем’єр-міністром чи таємничими екологами.

Пане Президенте, оскільки Кабінет Міністрів України, членом якого є Прем’єр-міністр, “відповідальний перед Президентом України”, ми констатуємо, що ваш підлеглий перевищив свої повноваження, але ми впевнені, що він не міг зробити цього без вашої згоди.

Ви, замість того, щоб на самому початку конфлікту, рішучо втрутитися у перебіг подій, відбули у двотижневий вояж країнами Латинської Америки, поставивши Україну на грань війни з Російською Федерацією, коли з вуст голови Адміністрації Президента Росії О. Волошина пролунали погрози скинути на Україну бомбу.

Ви кілька днів спостерігали з-за екватора, як загострюється криза, сподіваючись уникнути участі у її розв’язанні, і лише через широкий розголос та рішучу позицію Верховної Ради, керівництва Кримської автономії, командування Прикордонних військ і небайдужої української громадськості, а також через небезпеку позбутися своєї посади, змушені були перервати свій візит, але й тут сховалися за спиною глави уряду. Замість того, щоб відреагувати хоча б по відношенню до свого підлеглого словами псевдокнязя Мілославського з відомої комедії “Иван Васильевич меняет профессию” – “Ты что же это, казенные земли роздаешь?”, ви і надалі продовжуєте грати в мовчанку.
Застерігаємо вас, що ігри з власним народом є неприпустимі для вищої посадової особи держави.

Якщо найближчими днями ви особисто і Прем’єр-міністр В. Янукович не виступите із засудженням позиції вищих російських державних чиновників та не розставите всі крапки над “і” стосовно позиції України, якщо з острова Тузла будуть виведені українські прикордонники, ми будемо змушені звернутися до Верховної Ради ініціювати ваш імпічмент за зраду національних інтересів України.

Молодіжна ініціатива “Демократична Таврида”

P.S. Неформальна молодіжна ініціатива “Демократична Таврида” утворилася в м. Херсон після останніх виборів до Верховної Ради України, коли частина обраних на Херсонщині депутатів-мажоритарників, які не заявляли про свою політичну приналежність під час виборчої кампанії, вступили у провладну фракцію “Єдина Україна”. Метою “Демократичної Тавриди” є забезпечення демократії України шляхом внесення до Закону України “Про статус народного депутата України” змін, які б дали можливість виборцям відкликати свого депутата та прийняття Закону “Про вибори народних депутатів України” на пропорційній основі. Саме тому на всіх наступних виборах молодіжна ініціатива підтримуватиме лише тих кандидатів у депутати, які відстоюватимуть зазначені нами принуципи. На сьогодні “Демократична Таврида”, окрім Херсонської, має осередки в Запорізькій області та Автономній Республіці Крим.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1067025032.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua