Майдан / Статті  

додано: 03-11-2003
Мар'яна П'ЄЦУХ: Звіт про форум "НУ" у Львові
"Поступ"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1067867405.html

Ющенко вірить у перемогу
Участь у Форумі демократичних сил взяли 15 тисяч львів'ян
Мар'яна П'ЄЦУХ


Форум демократичних сил за участю Віктора Ющенка та понад 15 тисяч мешканців Львівщини вдався. Прогнозованих "нашоукраїнцями" провокацій з боку Адміністрації президента і СДПУ(о) в суботу, на щастя, не було.

За словами членів "Нашої України", пізно ввечері напередодні форуму організатори провокацій дали відбій так званим бойовикам, які нібито мали провокувати сутички. "Вони побачили, що ми здатні тримати удар в Донецьку. Плюс їх налякала велика кількість учасників форуму", - пояснив народний депутат Тарас Стецьків. Більшість називали успішний суботній захід компенсацією для Віктора Ющенка за зірваний напередодні донецький з'їзд "НУ".

Але вдалий форум може спричинити чергову кадрову чистку в реґіонах. Адже, за інформацією "Нашої України", керівництву обласних держадміністрацій була дана вказівка зірвати проведення цих форумів. Лідер "НУ", відповідаючи у суботу на питання про можливі кадрові чистки, заявив, що, за традицією, проведення будь-яких успішних заходів спричиняє "оргвисновки і обов'язково з кадровими питаннями". "Мені здається, що влада не зупиниться ні перед яким методом протидії демократичним силам, включаючи і фізичну розправу", - додав він.

Виконуючи інструкції Адміністрації президента для голів ОДА щодо "ющенківських" форумів, які кілька днів тому оприлюднила "Наша Україна", у форумі демсил не взяло участь керівництво області та міста. Проте був голова облради Михайло Сендак, який є членом центральної політради "НУ". Але він повідомив, що йому перед форумом телефонували з Адміністрації президента та просили не долучатися до цієї акції.

Попри те, що у п'ятницю в усній формі штабу "НУ" представники Західного оперативного командування повідомили про розірвання угоди щодо оренди приміщення велотреку СКА (хоч воно вже було проплачене), від самого ранку в суботу біля велотреку почали збиратися учасник форуму, намагаючись потрапити всередину. Мешканці районів приїжджали на автобусах. За словами народного депутата Олекси Гудими, хоч начальники автопарків і мали вказівку від податківців та начальника Львівського обласного автотранспортного управління Ігоря Думи не надавати форумцям автобуси, ті їх не послухали.

Саме тоді, коли на площі біля обласної ради готувалися до проведення форуму, "нашоукраїнці" ще намагалися домовитися з військовими про надання приміщення велотреку. Одночасно, за інформацією джерел в "НУ", народний депутат Євген Червоненко з Романом Безсмертним та Давидом Жванією пробивали ряди правоохоронців, які від 10.30 блокували вхід до велотреку.

Спільними зусиллями "нашоукраїнці" досягли-таки того, що правоохоронці пропустили людей у велотрек. Проте Ющенко, привітавши учасників з початком форуму, закликав їх пішою колоною прямувати до облради. Він пояснив це тим, що тих, хто бажає взяти участь у форумі більше, ніж може вмістити велотрек. Хоча раніше "нашоукраїнці" казали, що всі, хто не зможе потрапити у велотрек, спостерігатимуть за форумом на великому екрані. Справжня ж причина, очевидно, була в тому, що "ющенківці" боялися провокацій всередині приміщення та й вже все було готове для проведення акції біля облради. Крім того, відмовлятися від помпезного пішого походу через центр Львова довжиною 500 метрів для передвиборчої кампанії було б нерозумно.

Під час походу люди намагалися підійти якомога ближче до Ющенка, що створювало шалену тисняву. Вже потім охорона додумалася "огородити" Ющенка і народних депутатів від всенародної любові. Попереду колони їхала машина з гучномовцями, яка вітала львів'ян зі святом Листопадового Чину і приїздом на львівську землю "нашої надії і гордості", а також закликала приєднуватися до колони. Учасники форуму під час походу кричали "Слава Ющенку" та "Кучму - геть". Якась старша жінка в одній руці тримала образ Божої матері, а в другій - портрет Ющенка. Проходячи біля залізничної колії на Клепарівській, два потяги, сигналячи, привітали десятитисячну колону.

Біля обласної ради учасників форуму чекало ще п'ять тисяч людей. Ющенка зустріли вихованці Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, які протягом півгодини танцювали, співали і показували міні-виставу Котляревського "Еней", де, очевидно, під "парубком моторним" мався на увазі сам лідер "Нашої України", а за образами його ворогів приховувалися опоненти у Верховній Раді.

Через дві години після початку форуму Ющенко нарешті зміг вийти на балкон Львівської обласної ради, з якого у 1990 році В'ячеслав Чорновіл відкривав першу сесію Львівської облради першого демократичного скликання.

Як і очікувалося, жодних сенсаційних заяв з вуст Ющенка не пролунало. Розпочинаючи з традиційного "Що відбувається в Україні? І як діяти?", лідер "НУ" розповів про злиденний стан українців, а винна у цьому -- "ганебна злодійська влада". Він ще раз нагадав, як створював свою політичну силу і що зараз дуже гордий нею. А щоб вирішити біди українців, Ющенко закликав: "Ми всі чітко повинні робити одне: взявшись за руки по всій Україні, ми змінимо цю владу". Тому наголосив, що запросив на форум різні політичні сили. Щоправда СДПУ(о) серед запрошених нема, бо, на його думку, ця сила "не є соціальною і демократичною". Хоча, "якщо є бажання в офіційної політичної партії мати діалог з нами, то перед ними двері ніхто не закриває".

А ще Віктор Ющенко опосередковано висловив впевненість у своїй майбутній перемозі: "Потрібно створити єдиний блок, який би забезпечив формування єдиної програми і єдиного плану дій та вихід на єдиного кандидата, а отже, командну перемогу у 2004 році. Я переконаний, що це відбудеться!".

Саме тоді народний депутат Тарас Стецьків у коментарях журналістам заявив, що не поділяє впевненості окремих "нашоукраїнців" у перемозі Ющенка. "Нам доведеться пережити такий рік, що мамо моя рідна. Це буде справжня війна. От Гудима вивісив календар, що відлічує дні до перемоги Ющенка. Це цілковита дурниця. Це розслабляє. Ми маємо зрозуміти: влада дуже боїться втратити все, бо це втрата грошей і страх перед тюрмою. Ці два страхи змусять владу йти на будь-які кроки, спрямовані проти нас", - сказав Тарас Стецьків.

Зі свого боку народний депутат, член блоку Юлії Тимошенко Степан Хмара, який був присутній на суботньому форумі, в коментарі "Поступу" заявив, що "нашоукраїнці" занадто перелякані. "Я взагалі не вірю, що на цей форум готувалися якісь провокації. Я сміявся з того, коли "нашоукраїнці" про це говорили. Ну щоб ті провокатори робили у Львові? Їм би просто люди нам'яли ребра, та й все. Просто в "нашоукраїнцях" ще говорить страх, бо ці люди з рабства", - зазначив Хмара.

Попри те в суботу депутати з "НУ" впевнено заявляли, що вранці 97-ий потяг "Львів-Київ" зупинився на станції Підзамче і від нього були відчеплені два вагони. Вони вважають, що саме там знаходилися провокатори з величезною кількістю агітпродукції.

Хоч все і пройшло без провокацій, увечері кілька всеукраїнських телевізійних каналів висвітлили форум як скандальний, із захопленням велотреку СКА. А голова ЛОО СДПУ(о) Ігор Шурма на всю Україну сказав: "1 листопада всі, хто вірить в Бога, йде на цвинтар і вшановує пам'ять померлих. А ті, хто вважають Богом себе, організовують політичні шоу".

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1067867405.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua