Майдан / Статті  

додано: 05-11-2003
: Справа Гонгадзе: за кілька кроків від істини
www.ПРАВДА.com.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1068028750.html

Справа Гонгадзе: за кілька кроків від істини

www.ПРАВДА.com.ua , 4.11.2003, 23:03Генерал Едуард Фере, керівник апарату МВС часів Кравченка, ще один можливий звинувачуваний у справі Гонгадзе Середа, 5 листопада 2003 – ключова дата у справі Гонгадзе. В кінці дня можна буде сказати, чи є взагалі шанс колись дізнатися правду про вбивство Георгія.

У середу о 16 годині Апеляційний суд Києва під головуванням судді Слинька С.С. буде розглядати питання про звільнення з під варти генерала Олексія Пукача, керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС. Пукач – це та людина, яка підійшла до Георгія увечері 16 вересня і посадила його у міліцейську машину. Більше живим Гонгадзе не бачили.

Пукач є ключовим свідком, який може вивести справу на справжніх замовників убивства Гонгадзе. Зараз Пукач перебуває у тимчасовому ув'язненні у Чернігові. Ізоляція зламала його. І, кажуть, за своїм моральним станом Пукач готовий давати свідчення. Якщо ж у середу він вийде на свободу, про це можна забути.

За інформацією від джерел "Української правди", Пукача поки звинувачують у знищенні документів МВС щодо стеження за Гонгадзе, яке відбувалося протягом літа 2000 і поновилося перед убивством Георгія. Однак, зрозуміло, якщо Пукач почне давати свідчення, то можуть з'явитися зовсім інші статті у постанові про висунення обвинувачень проти нього.

Ще "УП" відомо, що у генпрокуратурі відбулася очна ставка між заступником Пукача Володимиром Бернаком і керівником радіо "Континент" Сергієм Шолохом.

Бернак на рівні виконавців був куратором стеження за Георгієм. І він був тим самим міліціонером, який зустрічався з Шолохом 10 липня 2000 року і розпитував про Гонгадзе. Як три роки тому розповідав Шолох, цей міліціонер прийшов із легендою, що Георгій причетний до розборок із застосуванням вогнепальної зброї у одному з одеських кафе. Протягом півторагодинної розмови Бернак цікавився характером Георгія, наскільки він є запальним, і весь час схиляв Шолоха, що саме Гонгадзе брав участь у тому інциденті. Що було неправдою.

На очній ставці восени 2003 Бернак відмовився пізнавати Шолоха. У той час як сам керівник "Континенту" відразу побачив знайоме обличчя людини, яка і три роки тому представилася "полковник Бернак".

На питання "Української правди" Шолох не зміг не підтвердити, не спростувати факт нещодавньої очної ставки з Бернаком, посилаючись про підписку про нерозголошення.

У ніч зникнення Георгія Бернак був разом із Пукачем на цьому "завданні" – вони удвох вивозили Гонгадзе у те місце, де його було вбито. І зараз Бернак є одним із претендентів на арешт – якщо справа і далі розслідуватиметься.

Пукач є головним середнім ланцюгом у справі Гонгадзе, який поєднує виконавців і замовників убивства Георгія. Всі причетні до зниження засновника "Української правди" живі (включно із генералом Фере, який перебуває у комі з липня 2003). І у разі, якщо Пукач не буде мовчати, почнеться ланцюгова реакція – кожен із підозрюваних почне відчувати небезпеку виявитися крайнім у смерті Георгія. І не стримуватиметься на допитах.

За даними "УП", звільнення Пукача вимагає Леонід Кучма. На рівні заступників генпрокурора долею міліцейського генерала займається Кудрявцев. При цьому слідчі у справі Гонгадзе проти втрати ключового свідка – а саме так і станеться, якщо начальник наружки вийде на підписку про невиїзд.

Представники Генпрокуратури відмовилися коментувати "УП" ці події.

Термінове звільнення Пукача з-під варти треба не просто щоб якнайшвидше забрати із рук слідства нестійкого свідка. Але і щоб ця подія не збіглася із призначенням нового генпрокурора. Якщо Пукача випускатимуть після приходу Васильєва, видаватиметься так, що першим рішенням він "на знак удячності Кучмі" звільнив з-під варти небезпечного для влади свідка.

Для звільнення Пукача найнято висококваліфікованого адвоката, гонорари якого перевищують середню генеральську зарплатню. Водночас сам Пукач має розуміти, що невідомо, де може відчувати себе у більшій небезпеці. У тюрмі – чи на свободі, за кермом машини, яка їде нічною трасою і перед якою несподівано з'являється КамАЗ...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1068028750.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua