Майдан / Статті  

додано: 16-11-2003
Ігор Столяров: Порушення прав людини – стало щоденною реальністю Одеси.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1068995216.html

Яскравим прикладом є історія, яка триває вже п’ять років, з громадянином Республіки Польща – правозахисником та журналістом Олександром Орловим. Його було оголошено персоною „нон грата” лише за те, що він відвідав італійське місто Турін, де досі не завершено судовий процес над тими кого італійські прокурори Пауло Тампоні та Онеліо Додеро вважають причетними до контрабанди української зброї. Держкомітет у справах охорони держкордону повідомив що Орлову заборонено в’їзд органами Служби безпеки України, i це питання знаходиться в компетенції органів СБУ. Як вдалося встановити Правозахисному Фонду заборону на в’їзд громадянина Польщі на територію України підписав особисто Голова СБУ 21 вересня 2001 року.
Українські спецслужби виявляють неабияку увагу до всіх хто слідкує за перебігом Туринського процесу. Неодноразово автор цієї статті, на україно-молдовському кордоні, піддавався особливій увазі прикордонних контролюючих загонів...

До речі, ті, хто незаконно оголошував Олександра Орлова персоною „нон грата”, досі не відповіли за скоєне беззаконня. Громадянин Польщі досі, безрезультатно, через Шевченківський райсуд Києва, прагне довести що його права було відверто порушено...

Тим часом, Олександр Орлов у листі до Голови Координаційного комітету з питань боротьби з оргзлочиннiстю при Президенті України Ольги Колінько наголошує, що порушення елементарних прав людини, у ставленні до нього судових органів влади Одеси, триває далі. Не є в стороні і працівники прокуратури. Ось цитата зі згаданого листа : „Старший слідчий з особливо важливих справ прокуратури м. Одеси Сергій Попов, організатор фабрикації карної справи проти мене, фізичного і морального переслідування, продовжує виконувати злочинні накази. Заступник керівника управління карного розшуку Одеського міського управління УМВС України в Одеській області Володимир Чумак, причетний до багатьох резонансних вбивств в Одесі – звільнений з МВС...”.

Далі Олександр Орлов нагадує сумновідомі приклади переслідувань, яких він зазнав з боку правоохоронних органів. Це побиття, відверті образи, фальсифікована карна справа.

13 квітня 2000 року в ресторані „МакДональдс” Олександр Орлов був незаконно затриманий працівниками Одеського міського управління УМВС в Одеській області. Під час пересування у приватній автомашині старшого оперуповноваженого Вячеслава Петренка, який керував транспортом, у кишеню куртки Олександра Орлова оперативний працівник С.Хмарський насильницьки вклав наркотик героїн. Влітку 2003 року Вячеслав Петренко та Павло Хмарський були заарештровані. Хмарського було вбито у ізоляторі тимчасового утримання МУВС Одеси. Петренко перебуває у слідчому ізоляторі Києва. Він визнав свою причетність до вбивств у складі організованої злочинної групи Ангерта на псевдо „Ангел”, який переховується за кордоном.

31 січня 2003 року вироком суду, Ім’ям України, суддя місцевого суду Ярослав Бабчук виправдав Олександра Орлова та назвав обвинувачення на його адресу безпідставними, визнав його невинним.

Апеляційний суд Одеської області, під тиском прокурора Одеси міста Меденцева, (за чисельні публікації Орлова в пресі і заяви про корупційні злочини прокуратури та міського УВС Одеси) скасував виправдання.

Справу передано на новий розгляд до місцевого суду Приморського району Одеси – іншим складом...

Всі події яскраво свідчать про замовлення на нейтралізацію мене, - як журналіста – шляхом фальсифікації обвинувачення. Було здійснено посадовий злочин з метою відправити мою справу на „вічний”новий розгляд до суду 1 інстанції. Весь цей час Олександр Орлов буде вважатися підсудним з обмеженими правами”- наголошено у зверненні Громадянина Польщі...

Всі скарги правозахисника та журналіста піддаються формальному розгляду, з порушенням норм права, відповіді на них є шаблонними.

Громадянин Польщі, правозахисник, кореспондент всеукраїнського тижневика „Український Південь” прохає Голову Координаційного комітету з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією Ольгу Колінько зробити кроки для захисту його прав.

„Подальше злочинне нереагування Генеральною прокуратурою на права людини, формальні відписки я буду розцінювати як відмову прийняти до розгляду заяву про порушення громадянських прав. На підставі статті 55 Конституції України, статті 248-1 Громадянського Процесуального Кодексу України я буду вимушений звернутися з офіційним юридичним документом до Європейського суду з прав людини у Стразбурзі” – наголошено у Зверненні.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1068995216.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua