Майдан / Статті  

додано: 19-11-2003
: Меморандум солідарності демократичних сил

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1069240834.html

Меморандум солідарності демократичних сил

19 листопада 2003 року

Ми, представники фракції блоку "Наша Україна", фракцій Комуністичної партії України, Соціалістичної партії України та блоку Юлії Тимошенко, висловлюємо стурбованість з приводу ситуації, що склалася в Україні.

Внаслідок недолугої аграрної політики країна переживає системну продовольчу кризу, що проявляється стрімкому зростанні цін на продукти харчування та хліб. З кожним днем рівень соціального захисту громадян України зменшується. Влада цинічно ігнорує конституційне право людей на соціальний захист, свободу зборів тощо. Олігархи монополізували пресу, телебачення та радіо. Незалежні видання переслідуються. Правоохоронні органи захищають інтереси кланів, а не права людей.

Сьогодні спостерігається шалений позапарламентський тиск на депутатський корпус. Це вкрай негативно позначається на роботі Верховної Ради. Правляча верхівка провокує парламентську кризу, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні. Після подій у Донецьку — весь Український народ остаточно усвідомив сутність цього режиму, який тримається на криміналі, брехні та провокаціях.

Усвідомлюючи небезпеку, яка загрожує, демократії в Україні, ми продовжуємо спільну боротьбу за конституційні права наших громадян. З цією метою у парламенті ми вимагатимемо:

— до прийняття Верховною Радою конституційних змін термінове прийняття та введення в дію Закону України "Про вибори народних депутатів України" на пропорційній основі (автори: народні депутати — Ключковський Ю.Б., Рудьковський М.М.)

При цьому сторони розуміють під пропорційною системою обрання народних депутатів в єдиному загальнонаціональному багатомандатному виборчому окрузі за списками політичних партій та блоків.

Ми, представники фракції блоку "Наша Україна", фракцій Комуністичної партії України, Соціалістичної партії України та блоку Юлії Тимошенко, закликаємо усі демократичні сили суспільства об'єднатися у боротьбі за добробут, демократію та громадянський мир!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1069240834.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua