Майдан / Статті  

додано: 23-11-2003
: Бюджет суцільного "хабаря" - депутати про бюджет 2003
Укрпартінформ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1069586950.html

***
“Бюджетом суцільного хабаря” назвав заступник голови Бюджетного комітету ВР, член політичної групи Української Народної Партії В.Асадчев проект Державного бюджету на 2004 рік, поданий урядом до другого читання. Підставою для такої оцінки він назвав те, що “бюджет сформований не на економічних розрахунках, а виключно за принципом надання коштів конкретним депутатам з обґрунтуванням “так треба”.
“Аналіз бюджету свідчить, що при його формуванні користувалися не економічними, а політичними мотивами”, - переконаний В.Асадчев. За його словами, “бюджет складений з огляду на інтереси конкретного депутата, якому виділено бюджетний хабар для того, щоб бюджет був проголосований”.
Як приклади, депутат навів такі цифри: “115 млн. грн.. виділено з бюджету на святкування річниці Харкова; 150 млн. грн.. - на розвиток відповідних територій (при цьому визначення “відповідна територія” немає); 5 млн.грн - на реконструкцію та реставрацію історико-архітектурних пам'яток та спортивних споруд м. Артемівську Донецької області (в той же час знято 15 млн.грн., виділених на реставрацію центральної частини м. Львів, який, до речі, охороняється ЮНЕСКО); суттєві суми отримали також райони та округи деяких депутатів більшості, - зокрема Клюева, Кальниченка, Гавриша, Губського”.
За словами В.Асадчева, “багато питань викликає і формування доходної частини бюджету” - “враховуючи заплановане урядом зростання ВВП, повинно відбутися збільшення дохідної частини бюджету щонайменше на 2 млрд. грн”. Оскільки такого зростання доходів в бюджет-2004 не закладається, В.Асадчев припускає “планування несплати коштів до бюджету деякими структурами через негласну вказівку “згори”.
Він також нагадує, що “запропонований бюджет порушує Конституцію України, оскільки фактично скасовує діючий закон про встановлення мінімальної зарплати на рівні 237 грн”. Причому, наголошує він, “кошти на таке підвищення в бюджеті є, про що свідчила редакція бюджету, подана на перше читання”.

***
“Бюджет спрямований на фінансування майбутньої виборчої кампанії єдиного кандидата у Президенти від влади, - вважає народний депутат, член Головної Ради партії “Реформи і Порядок” І.Осташ.
“Уряд запропонував обсяг бюджету 60,4 млрд., а депутати - 84 млрд., - сказав І.Осташ, - Це приклад того, як можна заганяти гроші у тінь, як можна робити “заначки”, щоб їх потім використовувати у майбутньому виборчому процесі.”
“Аморально говорити, що немає грошей для підвищення зарплат, - так прокоментував І.Осташ зменшення Урядом закладеної у Бюджет мінімальної зарплатні, - тому що лише за один відкат по ПДВ комерційні структури, які наближені до влади, заробляють набагато більше грошей, які потрібні для підвищення зарплати до 237 грн. Борг по ПДВ складає 8 млрд. грн.”
Народний депутат зазначив, що зараз “іде дуже серйозна робота над бюджетом. В.Ющенко та В. Пинзеник внесли Постанову про неможливість прийняття у другому читанні проекту закону про держбюджет на 2004, бо цей бюджет є антинародним, антисоціальним і він спрямований фактично на фінансування майбутньої виборчої кампанії єдиного кандидата у президенти від влади”.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1069586950.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua