Майдан / Статті  

додано: 26-11-2003
: Ющенко про заробітну плату і про економіку.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1069854441.html

“Ми сьогодні є свідками соціального злочину в цій країні. Я переконаний в тому, що нікого не залишить байдужим інформація про те, що вперше за 13 років української незалежності український уряд пропонує зменшити мінімальну заробітну плату з 237 грн., як того вимагає закон, до 205 грн.”, - заявив Віктор Ющенко під час свого виступу у Верховній Раді.

“Я слухаю тут лекції про економіку росту, слухаю “турботу” моїх колег народних депутатів, що коли буде велика заробітна плата у людей, то це погано для всіх і, перш за все, для економіки. Шановні друзі! Засвойте одну річ. Економіка росту існує тільки тоді, коли сформований платоспроможний споживач. Якщо подивитися сьогодні на середню зарплату українця, то вона складає 85 доларів, або в 2,5 рази нижче, ніж у Росії. Заробітна плата в Білорусії 115 доларів, у нас 85”, - зазначив Віктор Ющенко.

За словами лідера “Нашої України”, “сьогодні мінімальна заробітна плата українця на 40 відсотків нижча прожиткового мінімуму. Про що ми думаємо? Про яку верхню межу, небезпечну для економіки сьогодні піднімається галас у цій залі? Єдина полеміка, допустима у цьому залі, полягає у тому, чи вистачає ресурсів для цієї мети, чи ні. Якщо ми домовляємося про те, що, починаючи з 1 грудня цього року, мінімальна заробітна плата буде складати 237 грн., а з другого півріччя 2004 року вона підлягає тарифікації, ціна цього питання є 5 мільярдів гривень”.

“Джерела цього прості. Між першим і другим читанням, яке відбулося за останні 30 днів, ВВП переглянутий у сторону збільшення на 9,6 мільярда гривень. Ця цифра дає відповідь, де знайти 3 мільярда додаткових надходжень до бюджету. Дефіцит бюджету за ці 30 днів уряд пропонує збільшити ще на 1 мільярд. Це вже 4 мільярди. Плюс 1 мільярд - це пропозиції, які стосуються законопроекту щодо розширення податкової бази. Це вже 5 мільярдів.”

“Ви легко знайдете 7 мільярдів, не виходячи з цього залу, щоб запровадити мінімальну заробітну плату в розмірі 237 грн. з 1 грудня. Тому якщо ви не хочете, щоб по вас співали анафему у всіх церквах, треба не підтримувати проект уряду про зниження мінімальної заробітної плати з 237 до 205 грн., а взяти за основу проект, який передбачає введення 237 грн. з 1 грудня цього року з подальшою тарифікацією. Так буде чесно і перед вчителем, і офіцером, і медиком, і шахтарем”, - заявив Віктор Ющенко.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1069854441.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua