Майдан / Статті  

додано: 01-12-2003
Микола ТОМЕНКО: П’ять запитань про свободу слова до Президента України Леоніда Кучми

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1070276515.html

Шановний Леоніде Даниловичу!

Ваша позиція щодо свободи слова в Україні широко відома. Вона лаконічно й чітко сформульована в книжці “Україна – не Росія” й звучить так: “Ніщо не може мене змусити замахнутися на свободу преси”. Однак останнім часом керівники ЗМІ та журналісти звертаються до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації зі скаргами на дії Адміністрації Президента України та Уряду В. Януковича. Головний лейтмотив незадоволення - Адміністрація Президента України та Уряд, посилаючись на Вас, здійснюють втручання в редакційну діяльність ЗМІ.

З огляду на це, багато експертів й журналістів почали знову називати Вас “ворогом преси №1” в Україні. Для того щоб спростувати це твердження, прошу Вас відповісти на наступні п’ять запитань щодо теперішнього бачення Президентом України проблем ЗМІ в нашій державі. Наголошую на тому, що Ваша позиція важлива не лише для мене, як Голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, але і для журналістів та пересічних громадян.

1. Чи дійсно Ви заборонили керівництву Першого Національного телеканалу транслювати парламентські дебати за участю опозиції у прямому ефірі та особисто контролюєте кількість позитивних згадок про Олександра Мороза, Віктора Ющенка та Юліїї Тимошенко в ЗМІ?

2. Чи дійсно Ви змушуєте керівництво телевізійного каналу “Студія 1+1” транслювати в ефірі і надалі програму “Проте”, яку Ви вважаєте найоб’єктивнішою з поміж інших телевізійних передач?

3. Чи дійсно Ви розпочинаєте робочий день з перечитки матеріалів так званих “брудних” Інтернет-видань, які відомі тим, що публікують відверто цинічні та недостовірні матеріали про діяльність опозиції? (26 листопада 2003 року у розповсюдженому низкою телеканалів України сюжеті про Ваш робочий день у лікарні “Феофанія”, на робочому столі Президента лежали саме такі матеріали.) Важко сказати чи всю інформацію про життя країни Ви черпаєте з цих видань або ж переглядаєте ще й інші ЗМІ. Однак, за словами працівників Адміністрації Президента України читання матеріалів саме “брудних” Інтернет-видань дають Вам наснаги у нелегкій Президентській діяльності.

4. Чи дійсно Ви заборонили членам Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення голосувати за попередження й позбавлення ліцензії тих телеорганізацій, які порушують законодавство України, зокрема транслюючи вдень рекламу алкогольних напоїв, фільми без прокатних посвідчень Міністерства культури України та ретранслюючи заборонені у цивілізованих країнах програми; FM-радіостанцій, які розповсюджують “блатні та зеківські” музичні твори і тим самим пропагують культ насильства та жорстокості в українському суспільстві?

5. Чи дійсно Ви даєте вказівки Податковій Адміністрації України не перевіряти лояльні до Вас ЗМІ, які нахабно приховують прибутки від розповсюдження реклами, а натомість даєте вказівки перевіряти ті ЗМІ, які критикують Вас?

Прошу Вас відповісти особисто, а не через Главу Адміністрації Президента України В. Медведчука, як це Ви робили раніше, оскільки, як вже було сказано про це вище, позиція Президента України Леоніда Кучми як Гаранта Конституції у цьому питанні надто важлива для всього Українського народу.

Щиро Ваш,
Голова Комітету Верховної Ради України
з питань свободи слова та інформації
Микола Томенко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1070276515.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua