Майдан / Статті  

додано: 15-12-2003
Степан ХМАРА: Суддя! Це повинно звучати гордо!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1071503809.html

Оскільки сьогодні в Україні відзначається день Судді, я хотів би привітати всіх чесних, справедливих, порядних суддів нашої держави. Бо, повірте, вони є, і їх не так мало.

Хоча, на жаль, в цілому правосуддя в державі практично немає, суддівський корпус заляканий і боїться ”власної тіні”. Бо як же тоді пояснити мовчання суддів, коли зацьковують їхнього колегу, Ю. Василенка, одного з найпорядніших суддів України, людину, через яку дійсно говорить Феміда – богиня правосуддя і справедливості.

Суддівський корпус не повинен мовчати на беззаконня Вищої ради юстиції, яка нині переслідує Ю. Василенка за чесне виконання свого обов’язку і мужність. Так мужність, бо на жаль, сьогодні в Україні склалася така ситуація, що для прийняття справедливих і законних рішень суддя мусить мати велику громадянську мужність.

До того ж абсолютно усі рішення ВРЮ є нелегітимними, оскільки її Голова Ківалов обіймає посаду незаконно.

Не можу також оминути увагою злочинне рішення Конституційного Суду, який на минулому тижні, як співучасник бандитського режиму Кучми, посягнув на Конституцію України, взявши на себе повноваження змінювати, а не тлумачити її. Бо як же можна було визнати конституційним право обирати Президента парламентом, адже в Конституції прямо сказано, що Президент держави обирається всенародно.

І по -друге, КС посягнув і на права громадян України, обмеживши їх всупереч Конституції. КС не має ні повноважень, ні права змінювати Конституцію України.

Тому, я приходжу до висновку, що насправді, Конституційний Суд виконував замовлення діючої влади, а не керувався Конституцією України. Отже, він є співучасником злочинного режиму. Судді КС вкрили себе ганьбою, а тому Україна повинна прореагувати, щоб змінити цей склад суддів.

Судді мають бути високоморальними людьми, добре знати закон та дотримуватись букви закону і сумління.

Вони завжди мусять пам’ятати, що від їх рішень залежать не тільки долі людей а й в цілому клімат в державі, а тому великої їм сили волі, впевненості, оптимізму в боротьбі за справедливість в державі.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1071503809.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua