Майдан / Статті  

додано: 20-12-2003
: Звернення Ліги захисту права на життя та журналу "Натураліст"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1071935856.html

Звернення Ліги захисту права на життя та журналу "Натураліст" до громадян України та СНД

Звертаємось до всіх громадян України та СНД, кому дорога природа рідного краю. Щорічно в передноворічні свята в Україні знищується більш ніж 5 мільйонів хвойних дерев. Ліга захисту права на життя та сприяння рівновазі в природі та дитячий природничий журнал “Натураліст” намагаються запобігти варварському, бездумному знищенню хвойних дерев. Закликаємо не купувати зрубаних дерев, а тих хто має намір їх заготовлювати з метою продати, не робити цього.
Прикрашаючи свій дім в передріздвяні та предноворічні свята, обмежтесь маленьким віночком з штучної або натуральної хвої, штучною ялинкою, маленькою живою гілочкою або якщо є така можливість, візміть в оренду живе дерево чи придбайте його з тим, щоб навесні воно було висаджене і продовжило своє життя на радість людям.
Ніякі посилання на те, що в передноворічні свята здійснюються заплановані порубки, не можуть бути виправданням. Господарства, що планують реалізацію зрубаних хвойних дерев можуть в осінній період пересаджувати живі дерева в спеціальні місткості на подобу композицій бонсаї з метою їх реалізації населенню в останню декаду грудня. Це єдиний цивілізований шлях реалізації хвойних дерев.
Звертаємось до батьків: ваші діти можуть замість зрубаного дерева отримати передноворічний подарунок у вигляді віночка з хвої чи живого деревця. Своїм прикладом Ви врятуєте від знищення велику кількість дерев.
У великих містах України значна кількість зрубаних дерев не продається через низьку купівельну спроможність населення і перетворюється на звичайне сміття. За приблизними підрахунками щороку знищуються мільйони дерев різного розміру та виду, котрі сумарно складали б величезні лісові масиви.
Кожен свідомий громадянин може знайти можливість для публічної заяви про те, що він ніколи не купить зрубаного дерева і не буде причетним до його продажу або купівлі. Протягом осіннього періоду лісові господарства можуть підготувати до реалізації живі дерева, забезпечивши їх належною документацією і гарантією життєздатності. Ними можна протягом багатьох років прикрашати балкони і наряжати на новорічні свята. Весною ними можна озеленяти двори, вулиці, площі наших міст. Так ми досягнемо того, що кожна дитина посадить в своєму житті дерево.
Організаціям, котрі реалізують живі дерева, повинен надаватись всілякий приорітет. Громадські природоохоронні організації, клопочіть перед місцевою владою про надання в передноворічний період місць для реалізації живих дерев.
При масовій підтримці населення нашої акції на захист дерев, всі міста України через кілька років будуть озеленені найбільш цінними хвойними породами дерев.
Звертаємось до всіх громадян і громадських організацій:
надсилайте відповідні звернення, сприяйте укладанню попередніх угод, стимулюйте торгівлю лише живими деревами! Цим ви врятуєте мільйони хвойних дерев.
Біологічні факультети і школи розмножуйте, вирощуйте та добивайтесь реалізації на пільгових умовах живих дерев у великих містах. Поспішайте робити добро! Час не чекає. Кожна людина здатна зберегти щорічно мінімум одне дерево.
Просимо всіх, хто має можливість цивілізованими методами поширити наше звернення, зробити це.
http://proeco.visti.net/naturalist/

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1071935856.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua