Майдан / Статті  

додано: 21-12-2003
Друзі України: Григоришин: "Вони сказали, що завезуть мене до лісу і поховають живцем"
Ню Йорк Таймс

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1072032685.html

[Приблизний переклад і фото: Українська Правда. - М.]

<p><img src="http://maidanua.org/donate/foto/nyt.jpg" width="450" height="308"></p>
<p> <img src="http://maidanua.org/donate/foto/nyt1.jpg" width="450" height="326"> </p>

Зі слів відомого підприємця Костянтина Григоришина, він протягом дев’яти місяців переживав повторювані загрози з боку Віктора Медведчука, голови президентської адміністрації і його близького товариша по бізнесу Григорія Суркіса (Бі-Бі-Сі та "Ukrainian Weekly").

Костянтин згадує, як вони йому сказали: "Ми не дозволимо тобі займатися бізнесом в Україні. Ми відберемо все і запроторимо тебе до в'язниці" ("Ukrainian Weekly").

Коли вимоги Медведчука було відкинуто, згадує Костянтин: "Вони сказали, що завезуть мене до лісу і поховають живцем" (посилання на The Washington Post). У жовтні 2002 року Костянтина було заарештовано і кинуто до в’язниці. Через шість місяців "все, що у нього залишилося, так це спогади про втрачений бізнес" ("Ukrainian Weekly").

Медведчук, який відкидає звинувачення, зараз прагне стати наступним президентом України. Український народ страждав забагато і задовго, щоб дозволити повернути країну до страхіття минулого. І хоча не все так добре, життя стає кращим. Шрами зарубцьовуються. Багато вже досягнуто. Попереду – надія на краще завтра.

Але все це може бути втрачено, якщо Медведчук стане президентом. Жахлива історія, наведена вище, є однією з причин, чому українці мусять об’єднатися разом для перемоги над Медведчуком і його поплічниками. Друзі України закликають вас підтримати об’єднану кампанію проти Віктора Медведчука і того шляху в темряву, в яку він веде. Далі про інші причини, чому потрібно остерігатися Медведчука.

Кримінальні звинувачення: Під час навчання на юридичному факультеті у 1973 році Віктор Медведчук і двоє його друзів жорстоко побили неповнолітнього. Ленінським районним судом міста Києва Медведчука було засуджено до двох років позбавлення волі. Однак, через кілька місяців це звинувачення було дивним чином знято, а справу припинено (Дмитро Чобіт "Нарцис. Штрихи до політичного портрета Віктора Медведчука").

Ув’язнення опонентів: "Що відрізняє Медведчука від інших олігархів, так це те, що як юрист і радник Кучми з юридичних питань, він має великий вплив на органи правопорядку", - пише професор Дослідного центру славістики Кімітака Мацузато. - "За бажанням він має можливість ув’язнити, або шантажувати ув’язненням своїх політичних опонентів" (Euro-Asia Studies).

Велике багатство: У статті про 25 найбільших багатіїв Центральної і Східної Європи "третім серед українців був голова президентської адміністрації Віктор Медведчук із багатством у 800 мільйонів доларів" (Бі-Бі-Сі).

Київська сімка/насилля: "Суркіс і Медведчук були стовпами групи, що отримала назву "київської сімки", – пише "Дзеркало тижня". "Вони почали з торгівлі і нерухомості, але потім перелаштувалися на більш прибуткову газову промисловість".

"У 1994 році "сімка" заснувала концерн "Славутич" і розширила діяльність у сільськогосподарській та металургійній галузях, використовуючи насилля для забезпечення доходів на цих хаотичних, проте прибуткових ринках", – пояснює Іван Лозовий з Мережі незалежних журналістів.

Агенти КДБ: "Згідно з розмовою між Леонідом Кучмою і Леонідом Деркачем, Медведчук і Суркіс за часів Радянського Союзу були агентами КДБ з великим досвідом... Нема жодних доказів, щоб стверджувати, що він перестав на них працювати... Іншими словами, президентська адміністрація – в руках агента іноземних спецслужб" (черкаська газета "Антенна", нині під контролем СДПУ(о)). Медведчук назвав ці звинувачення абсурдом.

Історія про батька: Медведчук стверджує, що його сім’ю було вислано в Сибір через підтримку його батьком українських націоналістів у Другій світовій війні. Проте, Дмитро Чобіт, колишній народний депутат, видав у 2001 році книжку, в якій написав, що батько Медведчука служив в німецькій поліції і "мав пряму причетність до примусового виселення з України не менше двох тисяч своїх земляків" (книга Чобота).

Переслідування преси: Видання The National Interest звинуватило Медведчука у тому, що він "намагається запхати повністю під каблук і так вже пригноблену пресу". Голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації закликав президента Кучму "негайно звільнити голову президентської адміністрації Віктора Медведчука, або почати розслідування... згідно статті 171 Кримінального кодексу України, який передбачає кримінальну відповідальність за втручання в діяльність журналістів" (Бі-Бі-Сі)."


"Друзі України" ("Friends of Ukraine")

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1072032685.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua