Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-01-2004
Сергій Васильчук: Як горів особливий об"єкт “Укртелекому”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1074101681.html

Той, хто їздить Південним мостом із центра столиці у напрямку Харківського масиву чи Борисполя, не міг не примітити на самому березі Дніпра, на початку Осокорків, ошатне приміщення за високими парканами. Свого часу то був особливої секретності об’єкт – управління кабельного переходу через головну ріку держави. Іншими словами, центр нагляду за зв’язком, у тому числі й урядовим, у напрямку Москви. Можете лишень уявити, що то був за об’єкт, які до нього були під’їзди та підходи, як він охоронявся.

З часу незалежності України, Москва для Києва стала не такою величавою, зв’язок, у тому числі й урядовий дещо в своєму значенні підупав, а з появою широких мобільних телефонних можливостей для всіх широких верств населення, ошатний об’єкт над Дніпром, став таким собі, другорядним постом. Це якщо дивитися на все з позиції виробничого і технологічного значення.

Але за нинішніх часів і в затрапезній конторі, кожен об’єкт має, як мінімум, два значення. Перше – господарське, а друге – те, яке йому особисто надає керівник.

Кабельний перехід через Дніпро – виробничий об’єкт Дирекції первинної мережі ВАТ “Укртелеком”, яким керує Богдан Костік. Так ось, пану Богдану давно це кубельце приглянулося тим, що над самою водою, з видом на Лавру, а головне – до Хрещатика хоч рукою подай, а за високими мурами, хоч нудистський пляж відкривай. І охорона своя, коли чого до столу бракує в один мент доставить.

Отож, з деяких пір важливий виробничий об’єкт перекваліфікувався в, так би мовити, особливий командний. На ньому провели дорогий євроремонт. Вийшло щось середнє між шикарним офісом і утаємниченим мотелем з ознаками підвищеної бордельності. Судіть самі. З’явилися тут опочивальні і навіть спальні, а в туалетній кімнаті знайшлося місце для особливої комфортності біде. Словом, шикарний затишок для теплих компаній і сиротливих пар.

Усе, напевне, було б шито-крито, якби не розгульні нинішні новорічні свята. В якийсь із січневих днів заїхала сюди тепла компанія “телекомівців” з числа керівників Дирекції первинної мережі. Кажуть, гуляли день, гуляли інший, а скінчилося все густим димом і стовпами вогню під небеса.

На Південному мосту, розповідають, аж стовпотворіння з авто утворилося. Водії і пасажири такого вогнища в житті не бачили, палахкотіло на всі Осокорки, зупинялися поглянути на те дивовижне видовище замало не всі. А ще на те, як, позабувши верхній одяг, з “укртелекомівського” особливого об’єкту втікали високі та поважні гості. Щоб у пожежі тій з п’янками та гулянками не засвітитися. Втікали так, що й позабули: у таких екстрених випадках насамперед необхідно викликати пожежників. І хоч усі при телефонах (люди ж з “Укртелекому”!), ніхто не наважився гукнути вогнеборців, аби самому не засвітитися на об’єкті. Залишили віч-на-віч з вогнем лише охоронця. А він чи то теж напідпитку сильному був, чи справді вогонь йому дорогу до телефону одрізав, але і від нього на пульт 02 сигналу про біду не поступило. Словом, коли прибули пожежники, гасити вже не було чого.

Найцікавіше було наступного дня. Приїхали “вчорашні гості” уже в ролі суворих начальників, подивитися на надзвичайну подію, яка сталася в Дирекції первинної мережі. Першу команду, яку віддали – прибрати сліди ... пиятики. Кажуть, ящик недопитих напоїв винесли з попелища.

Кінець цієї історії такий. Хоч об’єкт і згорів, що називається дотла, ніде в документах це не зареєстровано. З Криму привезли будівельників, і вони спішно відроджують кабельний перехід з попелища. Хто хоче особисто переконатися в цьому, запрошуємо до Південного мосту, на лівий берег Дніпра, під високі мури, на яких вас зупинить вивіска: “Стій! Охоронна зона!” Там поки-що різко пахне попелищем. За тиждень-два там знову буде об’єкт особливої уваги. А з нього долітатимуть веселі пісні.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1074101681.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua