Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-01-2004
Юзьо ОБСЕРВАТОР: А він живєє всєх живих

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1074768752.html

Юзьо ОБСЕРВАТОР

Але-сьмо мали атракцію тамтої п'ятниці! Зранку дивлюся Євроньюз, а там показують потоп у Баден-Бадені. Ну, я відразу за Татуська запереживав. Нє, за Шварцвальдські гори я був спокійний, там нашого Татуська жоден потоп, навіть потоп народного гніву не дістане. Але ану ж, як він вирішив си з гір спустити? Рано встав, чує -- голова після вчорашнього гуде, потребує огіркового росолу. Та й сів си на ровера і поїхав у той Баден-Баден. А ту -- потоп! І змило. Разом з роверком. Га?

Заплющу очі і бачу, як він ся на хвилях катуляє: там рука вигулькне, там -- нога, там -- кулко... А на березі люди метушаться, а помогти не можуть. Ну, бігме, так гейби то на власні очі бачив.

Або, уявляю си, як вийшов він прогулятися в Шварцвальдський лісок... ну, теж з бодуна... кажуть, свіже повітря помагає... хвоя, знаєте... Іде... Аж ту бах! бах! Мисливці на оленів полюють. А їден мисливець зувидів, жи там шось таке руде фалює та й стрелив. А Татусько -- беркиць. І гаплик.

Отако, знаєте, лежу, мрію... То снайпером себе уявляю, то німецьким мисливцем... Аж ту мені телєфонують: "Ти чув, жи Татусько дуба врізав?" А я: "Невже втопився?" Нє, кажуть, так вмер. Від старості. Червоні директори довго не жиють. Ну, і телєфонують мені раз за разом. І кожен мільдує то саме: "Ти чув? Татусько вмер!" А я, дурний, навіть не знаю, що казати. Бо, як мене слухають тоті, жи й колись слухали, то мушу рвати на собі волосся і кричати: "Яй! Яке горе! А про що я теперка буду писав?" А якщо мене слухає тільки той, хто мені зателефонував, не приховуючи втіху, то я би теж мав ся тішити, нє? А якщо я ся не тішу, то курвий син. В результаті я щось невиразне муркаю. Добре, жи мій пес, як іно хто зателєфонує, то зачинає підвивати. Ну, і так нам в дуеті незле виходить. Тоті, жи слухають, бо мусять слухати, думають: "Ади-во, який патріот! Виє за Татуськом, як пес!" А тоті, жи телєфонують і тішаться, думають: "Здурів з радості, чи що?"

Вмикаю хутенько телєвізор, думаю, якщо там показують "Лєбєдіноє озєро" -- сто відсотків, жи клямка Татуськови. А там серед дня на "Новому каналі" цюпцяються. А то що за хулєра? Та же Татусько заборонив цюпцятися до дванадцятої ночі. Мається на увазі на екранах. Бо такво ціхо на нємо, то можна.

Перемикаю на ICTV -- і там ся бавлять в тата-маму! Ну, думаю, то такой ліпше, як балєт. Але, якщо вони начхали на Татуськів указ, то є певний знак, жи неспроста, нє? Видно, і вони щось зачули. І таким хитрим способом подають нам сигнал: а таки ґеґнулося Татуськови! Як казали за совдєпа, "Бога нєт і всьо пазволєно". Цюпцяйтеся на здоров'я. Татуськови вже не до того. Він вже з Щербицьким десь на хмарках в дурня" грає.

Ту я згадав, жи інтернет -- сила, а телєвізор -- могила. Але інтернет не вмикався. І що я мав думати? Згадав про Юльцю, котра десь в місті, а ше, може, ніц не знає, і взявся дзвонити на мобілку. Думаю, повідомлю їй ра... тобто сумну новину, аби там десь не надумала голосно сміятися на людях. Зв'язку нема! І так зо дві години. Ну, страшне!

А ту вже навіть з Києва дзвонять: "Ти чув? Вмер!" І то при цьому посилаються на дуже високих осіб, котрі дізналися цю новину з перших рук: просто від убитої горем Мамуськи! Як потім виявилося, дехто піддався такій паніці, що почав телєфонувати в "Макс Грюндіг Клінік" і цікавитися, чи часом там нашому Татуськови легенько не вмерлося. Іноземні журналісти дзвонили до наших, наші -- до їхніх.

А офіційні джерела заклякли. Врешті озвався інтернет. Біля опівночі російський сайт "Ньюзінфо" розіслав новину, що за повідомленням його джерел "у Німеччині три години тому на операційному столі в Баден-Бадені помер президент України Леонід Кучма". Сталося!
Ну, я, як годиться, відкриваю шампана, аби, знаєте, відмітити таке горе. Вдалося Татуськови втекти від параші.

А офіційні джерела далі ні слова. Іно в суботу нарешті президентську прес-Моніку прорвало. Повідомила, жи Кучма 17 січня повертається на батьківщину. Ну, в принципі це мого настрою не змінило. Повертається, то повертається. Не в Баден-Бадені ж його ховати. Аж у суботу ввечері в телєновинах показали церемонію його зустрічі в Борисполі. Зустрічали Татуська з Мамуською Янукович і Литвин з квітами. На їхніх писках виднілися усі сліди недоспаної ночі. Переживали.

Як запевнив німецький лікар, Татусько може не турбуватися про своє здоров'я... найближчі п'ять років. Ади, як вгадав: якраз на президентський термін! "Єдина небезпека, -- сказав він, -- яка може загрожувати сьогодні Кучмі -- це переліт з Баден-Бадена до Києва. Це є найбільша небезпека сьогодні й у найближчі п'ять років". На що він натякав -- чи то на наші надійні літаки, чи то на нашу повітряну охорону з надійними ракетами, важко сказати. Але з літака вийшов свіженький, як марципан Татусько.
Ну, і на тім ся скінчило.

Тепер наша СБУ зачала шукати джерело тих чуток. Чи то пак робити вигляд, жи шукає. Бо не віриться, що сесю чутку, яка набрала такого великого розмаху, якийсь скромний опозиційний штабик вродив. Але це вже мене не хвилює. А знаєте, що мене хвилює? Хто перший з губернаторів привітав Януковича з посадою в. о. президента?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1074768752.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua