Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 23-01-2004
Богдан Юрочко: Ідеальний президент
Львівська Газета

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1074847510.html

УЧОРА у приміщенні львівської міськради відбувся “круглий стіл” на тему: “Яким має бути президент України”. Народні депутати, представники УРП “Собор”, УНА-УНСО, ВО “Батьківщина” та низки політичних організації правого спрямування формували образ ідеального керівника держави. Це перший “круглий стіл”, присвячений виборам президента. Організатори запросили на нього всі політичні сили, проте присутніми були лише представники опозиції.

“Мета “круглих столів” – відкинути звинувачення з боку чинної влади у тому, що в суспільстві немає дискусії щодо керівництва, а є лише одноосібні звинувачення на адресу керівництва”, – наголосив Остап Козак, голова ЛОО УНА-УНСО.

Усі тези промовців зводилися здебільшого до гіперболізованої ідеальної людини-патріота. Це повинен бути рішучий, порядний національно-свідомий українець, фахівець у своїй справі, який свої якості скеровував би у правильному напрямі. “Нині при владі також фахівці, – зазначив Остап Козак, – вони фахово розкрадають державу”. Також глава держави має бути людиною сильною, вольовою та мати однодумців. “Президент повинен прийти не лише з власною програмою, але і з власною командою”, – наголосив він.

За словами Тараса Чорновола, основною рисою чільника держави повинна бути моральність, харизма та відсутність “вірусу узурпації”. “До влади повинна прийти людина, яка має внутрішній демократизм і рамки, яка вміє сприймати критику та розуміє, що інституційно це є моє право, це – мій обов’язок, а це для мене – табу. Україні потрібний саме такий президент, і ми повинні рахуватися, чи намагатиметься він узурпувати владу, чи – ні, бо узурпатор перетворюється на поганого президента”. Пан Тарас навів конкретні приклади і перейшов на персоналії: “Ми бачили у Кравчуку і ще більше – в Кучмі відсутність моральних важелів і стримувань, що і породило стільки зла. Є одна особа, яка відповідає критеріям, потрібним державі – Віктор Ющенко. Я це бачу також у Юлії Тимошенко та в Олександра Мороза, хоча в нього присутній момент політичної ідентифікації, яка не зовсім відповідає ментальності українців. Серед людей, які уособлюють сьогоднішню владу в державі, реально готових до цього я не бачу. На 100 % неприйнятними на посаду президента є Леонід Кучма та Віктор Медведчук. Є також люди, які знаходяться у цьому колі, і є швидше неприйнятними, ніж прийнятними – на зразок Тігіпка й інших. Вони, за певних обставин, в умовах здорового громадянського суспільства, за рік-два дозріли б до того, щоб стати ефективною та морально прийнятною особою, аби стати президентом. Але в Україні немає таких обставин”.

За словами організаторів “круглого столу”, на наступних зустрічах обговорюватимуть механізми приходу до керівництва державою справді українського президента, та способи утримання такої влади.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1074847510.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua