Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-01-2004
Галина Скибньовська: Війна за "Магнус"
Поступ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075108853.html

У суботу бійці загону "Титан" та працівники Внутрішньої державної служби охорони (ВДСО) захопили адміністративну будівлю ЗАТ "Львівський центральний універмаг" ("Магнус"). Ірині Гриців, директору універмагу, пояснили, що вона вже не є директором, усі установчі документи та печатки підприємства вилучили, а сейф опечатали. Не пред'являючи жодних документів, новоявлений директор "Магнусу" Юрій Кавецький розповів, що 22 січня відбулися збори акціонерів ЗАТу, на якому було обрано нове керівництво.

Хто і кого скликав на збори акціонерів, не зрозуміло, адже 67% акцій закритого товариства володіє Богдан Шалай, який є також головою спостережної ради, та ще двоє польських бізнесменів, а іншими 33% -- дрібні акціонери (близько 500 осіб).

Чому збори акціонерів відбувалися без відома найбільших власників акцій, нові "господарі" пояснити не захотіли. Ще одним документом, яким керувалися Кавецький та озброєні "титанівці", була постанова Бориспільського районного суду. Виявляється, того ж 22 січня, коли відбувалися збори акціонерів, один нетерплячий акціонер, Бавдис, подав до суду на Кавецького за те, що той не виконує рішення зборів (які, нагадаємо, щойно відбулися). Того ж дня (мабуть, безпрецедентний випадок в історії українського судочинства) Бориспільський районний суд виніс постанову виконати рішення зборів.

"Навіть якби всі ці дії і були законними, -- каже Ірина Гриців, -- судвиконавець мав би дати термін для добровільного виконання ухвали, натомість ніякого судвиконавця я не бачила. Мені погрожували, навіть вдарили, потім зачинили в кабінеті. Крім того, я впевнена, що хтось прослуховував мої розмови мобільним телефоном."

Незрозумілі і дії охоронців, адже у них був укладений договір із дирекцією "Магнуса" про охорону приміщення, і раптом вони стали охороняти приміщення від дирекції, зовсім не пояснюючи, на яких підставах це роблять.

"Ми вражені цими подіями і тим, як в Україні поводяться з іноземними інвесторами, -- каже Ірина Гриців, -- у нас просто відбирають наш законний бізнес. Це суцільне шахрайство! Однак ми вживатимемо усіх заходів, аби все відбувалося згідно із законом".

Зв'язатися з новою дирекцією універмагу "Поступу", на жаль, не вдалося.

На руку захоплювачам "Магнусу" зіграло й те, що події розгорталися протягом вихідних. Власне тому наразі не оприлюднено реакції на те, що відбулося, представників місцевої влади. А цікаво було б почути, що скажуть голова ЛОДА Олександр Сендега та міський голова Львова Любомир Буняк про черговий штрих, що ілюструє інвестиційний клімат у Львові. Символічно, що саме у час відкриття Року Польщі в Україні в місті, яке мало б бути мостом між Україною та Польщею, українські ділки відбирають бізнес у польських бізнесменів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075108853.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua