Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-01-2004
Степан ХМАРА: Ющенко зробив величезну дурницю

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075121129.html

З деяких інтернет-видань стало відомо про зустріч Віктора Ющенка з Леонідом Кучмою. Причому пропрезидентські ЗМІ повідомили, що зустріч відбулась з ініціативи Віктора Ющенка, а сайт «Разом» повідомляє, що на цю розмову Віктора Андрійовича було запрошено. Після зустрічі, зміст розмови Віктора Андрійовича з Леонідом Даниловичем чомусь було максимально засекречено. На прес-конференції В.Ющенко повідомив лише те, що розмова велася про Конституційну реформу. Чи досягнуто якихось домовленостей ніхто з учасників зустрічі не повідомив. Про те, чи буде балотуватися на наступних виборах Кучма Ющенко його не спитав.

Виникає закономірне запитання : навіщо тримати в таємниці від народу і своїх партнерів по опозиції суть розмови між народним улюбленцем, найвірогіднішим кандидатом в президенти від опозиції і нинішнім президентом, людиною якій вже ніхто в світі не довіряє. Зважаючи на те, що домовленості в опозиційному таборі проходять і так важко, навіщо їх ускладнювати? Адже такі таємні зустрічі лідера опозиції В.Ющенка з фактичним керівником більшості, визнаним усіма хресним батьком кримінальної олігархії в Україні Л.Кучмою однозначно не призведуть до більшої довіри в опозиційному таборі. Та й рейтингу Вікторові Андрійовичу не додадуть, якщо ще навпаки не знизять. Складно повірити і в те, що ця зустріч спроможна була змінити думку президента і К° щодо Конституційної реформи і бажання будь-що утримати владу в своїх руках? Вже і продажна журналістська братія почала відкрито на TV поливати Ющенка за цю зустріч, підозріваючи його і в здачі позицій, і в зраді опозиційних сил, і ще в багатьох смертних гріхах? Навіщо це треба було Вікторові Андрійовичу?

Цю дилему просимо прокоментувати вічного опозиціонера, заступника голови партії “Батьківщина”, народного депутата Степана Хмару:


– Якщо коротко, то я хочу сказати, що Ющенко зробив величезну дурницю, бо насамперед кожний крок політика такого масштабу мав би бути обдуманим і прогнозованим. Що він дає і для якої сторони? І Ющенко повинен би, принаймні вже навчитися на своїх помилках, і не повторювати їх знову і знову. Бо, безперечно, це взагалі виглядає негарно – зустрічатися з керівником протилежного табору не порадившись з колегами по опозиції та ще й утримувати в таємниці зміст розмови. Від кого, кому це потрібно? Хіба що Кучмі? Так ми за прозору політику, чи за яку?

Це по-перше, а по-друге я вважаю, що з Кучмою взагалі нізачим зустрічатися і вести якусь розмову. До Кучми можна йти лише зі слідчими і понятими. Це інша справа. Або йти з ультиматумом, запропонувавши йому достроково скласти повноваження. Оскільки він же країною не керує, він тільки опікає олігархів, які розпинають Україну. І це ж людина, яка причетна до дуже тяжких злочинів проти України, до ліквідації Георгія Гонгадзе, приховування злочинів олігархів. Про що з ним можна таємно розмовляти? І знову ж призначення на дуже фінансово і господарсько відповідальну посаду цього ж Бакая, на якому, як кажуть, і клейма нема де ставити, –– кримінального злочинця, що наніс Україні колосальні збитки, і авантюра з так-званою політичною реформою для того, щоб одурачити народ.

На що ж надіється Ющенко? Так йому що – головне потрапити в милість до Кучми? По-перше він її не запопаде. Він повинен думати, щоб його сприймали і йому довіряли люди і, особливо, той сектор, так званий сірий, тих людей, які вагаються, сумніваються. Щоб вони ставали на його сторону, якщо він хоче стати переможцем і гідно вести Україну, як державний лідер. Це з будь-якого погляду велика дурниця, яка користі не принесе ні Україні ні Ющенкові.

Для того щоб Верховна Рада себе інакше поводила, треба іти до людей. І тільки тиск людей, громадськості зможе перевершити тиск Кучми на Верховну Раду. Лише тоді можна сподіватися на її конструктивну роботу. А в чому Віктор Андрійович хотів переконати Кучму, щоб він вплинув на олігархів? Цього не буде тому, що Кучма настільки вже пов’язаний з олігархами, що інакше поводитися не може. Він буде до кінця їх опікати, захищати їх інтереси. А якщо Кучма перестане це робити, то вони просто його прикінчать. І це їм не складно зробити. А від них можна чекати всього.

Я думаю, Ющенко зробив би розумно, якби зустрівся з організаціями і асоціаціями середніх і дрібних підприємців, які готуються до акцій протесту, яких душать. Ось на кого йому треба рівнятися, а не на Кучму і на якісь сепаратні переговори з ним, ще й засекречені. Я думаю, що Віктору Андрійовичу це має бути серйозною пересторогою, бо якщо він буде і далі себе так поводити, то він втратить довіру в нас – його прихильників, доброзичливців і союзників, і в народу. А це вже катастрофа.

Ви розумієте, я прихильник Ющенка, але після таких ляпсусів, які він робить, не порадившись зі своїми соратниками з опозиції, як я можу довіряти йому і що я можу чекати він нього? Тим більше від нас засекречується їхня розмова. Що це за така довіра? Що це таке? Це абсурд, дурниця. Це для політика взагалі недопустимо. І він повинен зробити дуже серйозні висновки.

Розмову вела Роксоляна Хом’як

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075121129.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua