Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 29-01-2004
Віктор Уколов: Так хто в Україні нацист?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075411821.html

59 років тому радянські війська звільнили в’язнів “Освенціму”, одного з найстрашніших таборів смерті, де були знищені сотні тисяч людей. Євреї, рома, німецька політична опозиція, гомосексуалісти, жертви евтаназії, військовополонені, - нацисти вбивали всіх тих, хто відрізнявся від сірої маси “арійців” на службі Третього Рейху і всіх тих, хто хотів його повалити. Заради усвідомлення трагедії, яка відбулась тоді, 28 січня голова німецького Бундестагу Вольфганг Тірзе провів день пам’яті жертв Голокосту у парламенті ФРН.

Втім, це відбулося у Європі, де влада намагається зрозуміти причини, що призвели до появи найжахливішого режиму в історії людства. Тим часом в Україні, чимало вихідців з якої згоріли у печах “Освенціму”, цей день пройшов непомітно для наших владних структур. Може тому, що політика нетерпимості до іншої точки зору, яку демонструє нам влада та офіційні ЗМІ, дивним чином перегукується з бажанням нацистів знищувати всіх, хто був інакшим від установленого зразка.
Спікер німецького Бундестагу Вольфганг Тірзе змушений був визнати, що нацистські групи продовжують існувати в Німеччині і тепер. Але й в Україні протягом останнього часу з’явилися свої теоретики, які обґрунтовують загрозу всесвітньої єврейської змови. Чи не найвідоміший з них професор Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП) Василь Яременко поки-що не обіймає владних посад. Втім, незважаючи на його публікації в журналі “Персонал”, судові позови і протести Посольства держави Ізраїль досьогодні йому жодного разу не було пред’явлено офіційне звинувачення у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Але ось нарешті українська влада виявила принциповість – рішенням суду закрито одну з найпопулярніших газет України “Сільські Вісті”, відому своїми симпатіями до лівої опозиції. Причина у тому, що газета надрукувала витяги з книжки професора Яременка, за словами редактора, лише для того щоб почати дискусію. Дивним чином, але у каральному щодо виданні рішенні суду прізвище автора публікації, Василя Яременка, не згадується взагалі.

Що ж, світоглядний підхід нацистів, радянської влади і декого з теперішніх владоможців виглядає дуже подібним – нетерпимість до політичної опозиції. У відомому анекдоті єврей, начитавшись антисемітських газет запитує у редакції по телефону: “Я слышал, шо мы продали Россию – так где я могу получить свою долю?” В реальному житті не до сміху, українська судова влада по суті використала звинувачення в антисемітизмі для розправи з незалежною газетою, але при цьому не має претензій до автора надрукованої статті.

Віце-президент Євразійського єврейського конгресу, народний депутат України Євген Червоненко (“Наша Україна”) назвав рішення суду про закриття газети "Сільські вісті" "спланованою провокацією адміністрації президента проти мас-медіа". На думку Євгена Альфредовича влада застосовує подвійні стандарти: “Ніхто не реагує і не закриває телеканали "1+1" та “Інтер”, які називають лідера "Нашої України" Віктора Ющенка фашистом... ніхто не реагує на антисемітські публікації в журналі "Професіонал", а вони ще огидніші, ніж у В.Яременка".

Тим часом Віктор Ющенко цими днями закликав згадати про злочини нацистів проти людства у таборі “Освенцім”. Його батько Андрій Ющенко все життя мав на руці №11367, як один з небагатьох в’язнів цього заводу смерті, якому дивом вдалося вижити. З 14000 військовополених, яких у 1944 році привезли на знищення до “Освенціму” звільнення дочекалися лише 97 осіб. “Мої діти мають знати, чому їх дід так цінував свободу, - говорить Віктор Ющенко, - в ці дні я завжди ставлю у церкві свічку за батька та за сотні тисяч людей, замордованих фашистами”.

Нацисти вбивали за те, що інші не були, не хотіли і не могли бути схожими на них. Нацизм заперечував інакшість і право на неї. Наскільки ж близько ми підійшли до межі, яка відділяє нас від нацизму? Василь Яременко вбачає загрозу у змові інакших від українців – євреїв. А за його допомогою влада знищує газету, яка дозволяє собі інакші, не такі як бажає влада, думки. Бажаючи того чи ні, вони співпрацюють, демонструючи нам однаковий підхід.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075411821.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua