Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 30-01-2004
Олесь Український: СТАН ВИБОРЧОГО ЕЛЕКТОРАТУ ПЕРЕД ПРЕЗИДЕНТСЬКИМИ ВИБОРАМИ В УКРАЇНІ.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075448813.html

Часто згадується в Західній пресі, що немає в світі другої країни, яка мала б більше партій, як Україна. Може то й правда, їм дивно, бо чисельно Америка в п’ять разів більша й має тільки дві партії. Проте мало хто знає, що членство тих 130-ти партій, начисляє несповна 9% всього населення, решта 90% мовчазної сили нігде не оприділена. За ідейністю ту многопартійність можна поділити на два табори, на державницький й антидержавницький. Перші, може чисельно сильніші, ідейні патріоти, оборонці народніх прав, добробуту та його незалежности, але з браку внутрішньої єдності й всенароднього зрозуміння, нелегко їм осягнути мету.

Друга, невелика група залишених чужо-партійців, підсилених антидержавними комуністами та збагаченими олігархами, які захопили в країні владну вертикаль, опанували ЗМІ і всю інфраструктуру, завдяки чому нищать в зародку всі спроби всенароднього спротиву. Третьою рішальною силою у виборчому процесі може бути, неприготована й здезорієтована велика сила мовчазного народу. Чи вона не побоїться віддати голоси в своїй обороні, залежатиме, чи правиця зуміє проникнути до її розуму. Знаючи добре про таку можливість, владники вживають всіх брутальних та брехливих засобів, і будуть їх посилювати, щоб не допустити їх до голосу. Народ мусить зрозуміти своє становище й не може чекати, щоб хтось зробив його життя кращим. Він мусить позбутись страху, навчитись аналізувати та розрізняти брехню від правди, а найважливіше, не дозволити собі впасти жертвою продажності, вишколеним облудним пропагандистам.

Український електорат має зараз добру нагоду приглянутися і повчитися з передвиборної гри в Америці, як треба пізнавати й аналізувати президентських кандидатів. В цьому році змагаються сім демократичних претендентів на президентське крісло, один з них буде обраний кандидатом в перегони з републіканським кандидатом. Поки буде обраний один зі сімох, вони зустрічаються з громадами, відбувають дебати по телебаченню. Говорять про себе, хто вони, яка їх освіта, де працювали, що зробили доброго для суспільства та які їхні пляни поліпшити економічне чи політичне життя народу. Знову, журналісти, не тільки слідкують за сказаним, а також вишукають їхні темні сторінки з минувшини, та звітують в пресі, що допомагає електоратові зробити мудре й добре рішення. На жаль, хоч влада в Україні називає себе демократичною, такої процедури дошкульно бракує.

На питання, чи має народ можливість вийти з існуючої ситуації? Незаперечно, що так , і то без кровопролиття, чи чужого капіталу. Якщо електорат народніх мас вже знає, що причиною всіх негараздів у країні є, зненавидженні антидержавницькі особи, які являються загрозою незалежності країни, то їх необхібно треба заміняти патріотичними людьми у виборчому процесі. Переможні виборчі результати, заразом будуть всенароднім судом над всіма злочинцями, які ще й сьогодні мріють без спротиву контролювати життям народу. Тільки незламний рішучий голос народу, перерішить закони владної партії, не дозволить продажним депутатам зміняти Конституцію, ні несправедливим суддям давати нове крісло Ґарантові. І, якщо в наступних виборах, влада поновно застосує методи підкупства, шахрайства та іґнорування голосів більшості, як це було в минулому, то народ опиниться перед альтернативним рішенням – зректися державної незалежности або заспівати по-грузиньськи, але так грімко щоб, скло електричних лямпок і вікон Києва, розсипалось на дрібні кусочки. Щойно тоді, приголомшені хабарники зрозуміють, що волею народу не можна легковажити.

Чи знову вибір за несовісними державо-владниками? Рішення за довго-терплячим народом.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075448813.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua