Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 02-02-2004
Олександр Мороз: Про “відповідь Чемберлену”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075739956.html

Скільки новин за останні дні! Скільки дивовижних новин! Одне зарубіжне агентство передало, що соціалісти України утримуються за кошти Хусейна. Інше – на американські долари. А вже наші ЗМІ не вгавають, коментуючи ці новини. Роблять це послідовно настільки, що мимоволі виникає підозра до такої інформації. Навіть обурення викликає, - що ж вони – США та Ірак сварилися, тепер навіть воюють, а гроші (гроші партії!) пропали. Ну, нехай в Україні крадуть, звична справа. А там? Віддайте гроші, добродії!

На одному з інтернетівських сайтів чути звуковий запис розмови Михайла Саакашвілі зі своїм другом Ревазом. Вони, треба розуміти, сидять у київському ресторані. Давні друзі торкаються різних тем, в т.ч. перспектив українських політиків. З вуст тоді ще не президента Грузії зриваються нецензурні слова, образливі характеристики В. Ющенка, Ю. Тимошенко, інших… Знову ж таки, якби це наші, - подиву не було б, уже й не таке чули. І також “слід США”, звідки послали М. Саакашвілі, щоб… допомогти В. Ющенку.

Одне, що дивує в записі: грузини приїхали до Києва і розмовляють… російською мовою, казенно складаючи слова в давно відомі сентенції, боячись відійти від тексту. Але ж при мені, М. Саакашвілі розмовляв із своїм земляком (не Ревазом), що мешкає тепер в Києві,… грузинською.

Проте, якщо дві попередні новини – очевидні провокаційні розробки владних піарщиків, то інша новина дійсна: суд заборонив газету “Сільські вісті”! Виявилось, що народне видання антисемітське, воно загрожує національним меншинам, зокрема євреям. Один з політологів з телеекарана навіть вимагав, щоб через це я… пішов у відставку. Як і з якої посади? Мене обирали громадяни і від жодного з них я не чув докорів відносно того, що я не контролюю любиму газету селян.

a.. А як це я робитиму і чи маю право? – питаю у політолога, - газета ж то справді незалежна. Чи не єдина в Україні. Та я навіть “Товариша” читаю в друкованому вигляді, довіряю творчому колективу. А крім того, за що карають газету і читача? За ту “темну силу” (вислів судді), яка принаймні двохмільйонною аудиторією чекає з номера в номер правдивого, і тому неприємного владі, слова?

Нарешті й сам спілкуюся із суддями у їхній Вищій кваліфікаційній комісії. Звернувся туди, щоб знайти управу на голову міського Апеляційного суду. Той без жодних мотивувань передає з Шевченківського до Печерського суду розгляд позову В. Медведчука до мене і Соціалістичної партії за документальний фільм про мораль української влади “Оцифрованная правда”. (Зміст фільму не передаю, все-одно ж ближчим часом його на телеекран не пропустять).

А Медведчук висловлює мені претензії за те, що його президент обзиває негарними, як він вважає, словами. Було б чого ображатись, іншим він ще й не те казав. І не лише говорив. За те, що колишній міністр внутрішніх справ повідомляє президенту загальновідому інформацію про причини і строк перебування нинішнього керівника президентської адміністрації за гратами.

Шевченківський суд справу майже завершив, розібравшись, схоже, що претензії безпідставні. Тепер уже Печерський суд розпочинає все з початку.

Звертаюсь до членів комісії:

a.. Мене не дуже хвилює рішення суду. Позивач вимагає від мене моральної компенсації в мільйон гривень! Нехай присудять, все-одно не віддам, бо грошей таких не маю, - я ж не торгую газом, не тримаю бензоколонок. Мене цікавить, чи стане нарешті судова система в Україні незалежною гілкою влади?

Ближчим часом, при цій владі, очевидно, не стане. Комісія визнала, що голова Апеляційного суду вчинив правильно.

Що поробиш? Лишилося звертатися до читачів “Сільських вістей” за підтримкою. Ні, не для мене. Підтримайте газету і… себе. Давайте зробимо разом “відповідь Чемберлену”. Нашому “Чемберлену”. Попросіть сусідів, знайомих, друзів: нехай передплатять теж “Сільські вісті”. Читають два мільйона людей, нехай читатимуть чотири чи вісім мільйонів. Нехай спробує тоді режим піти проти такої маси людей. Піти проти народу.

Хоч діло це владі і звичне. Але ж і ми чогось варті.

Якщо разом.


Олександр Мороз
Голова Соціалістичної партії України
народний депутат України

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075739956.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua