Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 03-02-2004
Степан Хмара: Ловіть злодія!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075824372.html

Леонід Данилович в черговий раз розсмішив публіку. Він знову сідає на улюбленого ослика, який би створив йому образ борця з корупцією і організованою злочинністю, сиріч благодійника. Маю на увазі його виступ на всеукраїнській нараді з проблем боротьби з організованою злочинністю і корупцією 29 січня цього року. Кучма закликає, “щоб ми сміливо, а головне, відверто називали речі своїми іменами, говорили про причини і наслідки, а також пропонували як їх усунути.”

Що ж, нагадаю панові президенту, що ми давно, в тому числі і я, і не один раз, відверто говорили і давали йому конкретні пропозиції з приводу цього питання. І заради справедливості треба сказати, що Кучма реагував, але навпаки: відкривав дорогу до високих державних посад шахраям, злодіям, аферистам і пройдисвітам.

А нині Л.Кучма лукаво констатує, як сторонній спостерігач: “Влада як така –– спотворена у свідомості багатьох так, як ніби для того й існує, аби нею зловживали й розпоряджалися в корисливих цілях”.

Та ні. Не у свідомості людей спотворене сприйняття влади, а якраз, навпаки: вона сприймається такою, якою є насправді –– спотвореною президентом. Саме Кучма своїми діями і бездіяльністю за 10 років довів корупцію до масштабів епідемії. І ця епідемія зароджується і розповсюджується по вертикалі аж до низів від кабінету Кучми, а там вже розповзається як ракова пухлина і по горизонталі.

Вся його кадрова політика замішана на корупції. Ще у 1995 році Кучма признав, що в державі існує п’ята влада –– організована злочинність. І що ж. Як він з нею бореться? А ось як. Багатьом вже мабуть забулося, як він обурювався шахрайськими аферами І.Бакая з його корпорацією “Республіка”, які коштували державі понад $ 200 млн., чи оборудками суркісів з дружками в корпорації “Славутич”. Ще тоді, в 1996 році за його розпорядженням була створена спеціальна державна комісія по розслідуванню зловживань в цих структурах на чолі з рицарем “плаща і кинджала” Є.Марчуком. Чим все це закінчилося, пояснювати немає потреби. Нині Бакай разом з Суркісом і К° головні розпорядники державної казни. Або як грізно Президент заборонив колишньому своєму помічникові В.Рабіновичу напередодні президентських виборів у 1999 році в’їзд в Україну. І що, може друг Рабинович злякався і більше ми його тут не бачили?

Звичайно, Кучмі можна лише поспівчувати, бо як тепер нас просвітив Конституційний Суд, він тоді ще не був президентом. Неборака все бачив, все розумів, але не міг нічого вдіяти з супостатами, бо був ніким. А ось коли став президентом, то й результати вражаючі. Рабінович просвіщає нас, незрячих, через свої могутні ЗМІ, і зять Пінчук став мільярдером, що відразу відбилося на невпинному зростанні економіки і добробуті народу, яких “хіба тільки сліпий не бачить”.

Ну а хлопці з “чудової сімки” прекрасно керують державою і підбирають найкращі кадри для стабільності, а щоб ця стабільність залишалася непорушною і тривала безконечно, то запропонували нам ще й прекрасну політичну реформу.

І як пообіцяв Кучма на всеукраїнському сходняку братви: “Хаосу – не буде! Навпаки, я суворо вимагатиму проведення жорсткої, реальної антикорупційної політики, хоч як би мені заважали. ”Ну, а хто спробує заважати, то Кучма здійснить свою мрію, відправить їх на ... Місяць! Як і пообіцяв в знаменитому інтерв’ю Славі Піховшеку.

У 1994 році актор Кучма блискуче зіграв роль президента. Зіграв так вдало, що мільйони акторові в президенти повірили, і мали серйозні надії, що за три місяці він покінчить з корупцією і організованою злочинністю. А корупція тут ні причому. Нехай живе і процвітає, бо Кучма справжнім президентом держави так і не став, тай не прагнув ним стати.

І ось Леонід Данилович розпочав чергову репетицію, щоб знову зіграти виставу на чергову роль президента. Та хоч він і чудовий актор, але сценарій старий, затертий. Талановитому акторові Кучмі на цей раз доведеться зійти зі сцени. І мабуть не на Місяць відправлятися, а насолоджуватися Північним сяйвом.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075824372.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua