Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-02-2004
Фракція "Наша Україна": Заява з приводу вчорашніх подій у парламенті.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075903954.html

Дорогі співвітчизники !

Ми стали свідками того, як під тиском позиції абсолютної більшості громадян України, громадської думки та міжнародної спільноти, активних дій опозиції влада була змушена відступити у найбільш принциповому пункті затіяної нею конституційної реформи, що стосується ключової цінності діючої Конституції – права народу обирати собі владу. Нас радує і той факт, що з‘явився шанс зберегти і основу формування незалежної судової влади – безстрокове обрання суддів.

Але це ще зовсім не означає, що так воно і буде. Ми розуміємо, що це ще не перемога, а лише крок до неї. Бо ця влада буде діяти нахабно і цинічно. Бо дня неї головне – зберегти себе, вкрадені у громадян України кошти, пенсії і заробітні плати. Свідченням цього є спосіб, яким робилися спроби приймати зміни до Конституції та вносити правки до законопроекту, що не відповідають нормам Конституції, регламенту Верховної Ради, європейським цінностям демократії та парламентаризму. Нелегітимний характер голосування змін до Конституції, визнаний ПАРЄ, відзначений у заяві Європейського Союзу, яка підтримана всіма європейськими країнами.

Фракція “Наша Україна” заявляє про те, що ми ніколи не погодимося з фактами, коли голосування у Верховній Раді відбувається без обговорення законопроекту, без ознайомлення депутатів із змістом пропонованих змін, без врахування позицій політичних сил, і з голосування підняттям рук, без спроб навіть підрахувати їх кількість. Ми не можемо миритися з фактами, коли Конституційний суд України перетворився у філіал Адміністрації Президента.

Фракція “Наша Україна” заявляє: ми відстоюємо і будемо відстоювати позицію, яку заявляли під час політичних дискусій у Верховній Раді. Має відбутися обговорення всіх законопроектів змін до Конституції і вони мають бути проголосовані відповідно до вимог Конституції та регламенту Верховної Ради України з вилученням із законопроектів норм, що обмежують права і свободи громадян. Ми заявляли і заявляємо про свою готовність підтримати політичну реформу. Але ми не можемо погодися на псевдореформу, що здійснюється незаконним шляхом, реформу, істинною метою якої є збереження існуючої системи влади.

Фракція і надалі буде робити все, щоб не допустити віддалення Української держави від стандартів демократії, а громадян України від європейських стандартів добробуту.

Голова фракції “Наша Україна”
Віктор Ющенко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1075903954.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua