Майдан / Новини / Статті Карта Майдану

додано: 11-02-2004
Правник: Якби я був вождьом опозиції
Вільний Форум Майдану

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1076521360.html

то навчився би грати на гітарі та викликав би Кучму ("Simply Red":) ) на дуель на Fender'ах. Тут би цьому галімому попсюку-шансонщику і кранти, тут би йому і гаплик. А уявіть Юлю з гітарою у джинсі з фенечками чи то у чорній шкірі ;)! Якщо не Дженіс Джоплін, то принаймні P.J.Harvey чи Susanne Vega. А Ющ у чорному під Ніка Кейва: "an eye for an eye and тooth for tooth" - ух, мороз по шкірі і руки тягнуться до "шабелини"! :)... Хоча коли придивитися уважніше, то Ющенко це ж просто молодий Leonard Cohen і якби то він заспівав, наприклад, "Dance me to the end of love", нема сумнівів, що голоси усього жіночого електорату (за виїмком хіба що Людмили Кучми, мадам Янукович і (не факт!) Оксани Марченко) були би наші ("Наші"):).

Власне, це все був гумор, кхм, ну наче гумор (даю маячок :) ). Одне слово, якщо хтось бажає сміятися-усміхатися, то най це робить саме зараз. І заберіть негайно до дідька курсори від "-1 офтопік"!

До чого тут гітари? 5-го числа ві Львові я боронив "Ляльку" від підступних ворожих посягань. Визнаю, боронив не те щоб грудьми, а скоріше нирками, принагідно уживжи певну кількість "Львівського". Був концерт, були гурти відомі і невідомі, пристойні і галімі, були симпатичні грузинки з "Чорного вересня" зі своїм традиційним вітанням "Слава Україні!". Я ж чекав на Віктора Морозова і, як виявилося, недарма.
Морозов з'явився, щоправда, не з Четвертим Кутом, а з Мертвим Півнем, але борщу це не зіпсувало. Він почав з "Треба встати і вийти", потім видав "Наша зима", "Душка моя" та "Oh, my dear Ukraine". На завершення він оголосив про нову пісню з майбутнього альбому, сказавши, що не хотів був зарано її афішувати, але надто вже співзвучно з ситуацією в Україні. Пісня ця зветься "Армія світла" і йдеться там про "останній бій між нами і пітьмою" (за абсолютну точність цитати не поручуся, але сенс такий). Народ шаленів, причому шаленів саме по ділу, врубаючись у текст, здіймаючи стиснуті в кулаки руки. Гадам смердючим і гаспидам Богопротивним, що здійняли підлий хвіст на Ляльку, якби вони там трапилися, я би не позаздрів. У повітрі пахло не кислим пивом, а, нехай і локальною, революцією і відсутність у революційно налаштованих мас автоматів чи то, з огляду на галицьку специфіку, машингверів враження не псувало. Було, до речі, і тривале скандування про кучміну геть. Було натхнення. Натхнення на чин. Кількома римованими тезами:
а) сказано, що треба ("встати і вийти"),
б) зроблено позиціонування("армія світла", "між нами"..та не нами),
в) дано натхнення "останній бій між нами та пітьмою".

І якось саме собою прийшло, в унісон з майбутніми "дзеркальними" міркуваннями Рахманіна,співставлення з анемічним скигленням про "маленького українця" та зарозумілими теревенями про добробут. Не на користь скигленню та теревеням.
Був би я вождьом, звільнив би до с.аних віників іміджмейкерів та інших, перепрошую, візажистів, які намагаються (кволо, до речі, намагаються) задіяти в електората бажання бути захищеним маленьким українцем. До таких саме віників пішла би переважна кількість високочолих вумників, що вміють розводитись про економічні концепції та макроекономічні показники (досить одного Юща). Завданням нових було би підіймати народ на чин, апелюючи до людської гідності і самоповаги, а іміджем вождів було би - "Brothers in arms". Чорт забирай, думаю, що більшість народу хотіла би не чути про себе "маленький", а відчути (нехай спочатку і зі слів) себе великими і сильними (не кажучи вже про нормальність такого відчуття у здоровій нації). Здатними діяти, боротися, перемагати, врешті, реваншуватися, розібратися, розплатитися з "ними".
"Вони забрали в тебе зарплату. Вони забрали в тебе пенсію. Вони забрали в тебе бізнес. Вони забрали в тебе надію. Тепер ТИ забери у них владу і поверни своє. Ющенко з тобою, будь з Ющенком". Чим не меседж укупі з мислебацилою (не сам текст, а напрям)? І при цьому, до речі, не є необов'язковим зазначати конкретних "їх" (хоча можна намалювати окремі характерні пики), виборець сам зможе ідентифікувати. Хто назве це популізмом - нехай. Поганий не сам популізм, а популізм у демагогічній іпостасі.
Так от хотілося б нагадати лідерам, що скоро, між іншим, весна. Не будемо говорити про 9-те березня, хай Тарас відпочине від тогорічного порожнього як виявилося, словопотоку. Але на обрії - 1 травня, коли народ гарантовано піде на вулицю. Піде хоч з вождями, хоч і без вождів. Але у вождів буде шанс прилюдно і виразно сказати щось:
а) натхненне,
б) надихаюче.
Особисто знаю одного виборця, котрому, нахабі, хотілося б, наприклад, побачити таку собі Народну Раду з привселюдним і велелюдним затвердженням опозиційного кандидата і його програми (а до того, відповідно, за бажанням і взяти участь в обговоренні програми). Істинно кажу (хоча і в межах ментальних можливостей зазначеного одного виборця :) )
А якщо слів не стане, то нехай запросять хоча б того ж Морозова і послухають, стоячи поруч (як варіянт - підтанцьовуючи і підспівуючи). Принагідно і підгледять кілько акордів ;) .Обговорити в форумі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1076521360.html


Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах та розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини чи статті, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.


 
Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Майдан-ЗахідМайдан-ВостокПраво / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури та мережевої адреси !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською