Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-02-2004
УРОК: Відкритий лист українських співаків, музикантів, авторів, підприємців...
http://domivka.net/urok/

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1077119922.html

Повідомлення про офіційне оприлюднення у мережі Інтернет відкритого листа українських співаків, музикантів, авторів, підприємців шоу-бізнесу з приводу катастрофічної ситуації в аудіовізуальному просторі України.

Настав час сказати слово. Слово спокійне, вагоме, виважене. Хоча звучало багато закликів написати гостріше, жорсткіше, веселіше. Але, погодьтеся, в цьому випадку обговорювали б форму, а не зміст.

А зміст простий – на своїй землі всі її громадяни можуть публічно висловлювати свою позицію стосовно будь-яких значущих речей і отримувати значущі відповіді. В даному випадку – фахівці говорять з керівництвом держави про те, що всі громадяни України бачать і чують кожний ранок, день, вечір.

І ще про одне – головне: в листі цьому про гроші. В будь якій цивілізованій країні її громадяни говорять про свої гроші спокійно, вагомо, виважено. Творчі люди, які уже поставили свої підписи під цим листом, знають якою важкою працею даються ці гроші. Вони мають право сказати можновладцям своє слово – адже вони представляли Україну і свою творчість на десятках міжнародних та всеукраїнських музичних фестах, вони ставали лауреатами різних премій, перемагали і отримували Гран-прі, вони створили сотні годин різної вітчизняної музики, записали її на відео і аудіо, вони виходили на сцени до сотень, тисяч, десятків тисяч глядачів і слухачів. Вони реально працюють для держави і творять задля державності. Їх держава реально створила для них певні закони. Закони ці треба просто, але рішуче виконати.

Настав час. Давно настав.Президенту України
Кучмі Л.Д.
Прем’єр-міністру України
Януковичу В.Ф.
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ УКРАЇНСЬКИХ СПІВАКІВ, МУЗИКАНТІВ, АВТОРІВ, ПІДПРИЄМЦІВ ШОУ-БІЗНЕСУ З ПРИВОДУ КАТАСТРОФІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В АУДІОВІЗУАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ

Вітчизняний шоу-бізнес штучно поставлений в умови, за яких якісний музичний продукт не може зустрітися зі своїм реальним споживачем – українським людом.

Особливо гострою та болючою є катастрофічна ситуація в аудіовізуальному просторі України.

За оцінками фахівців – більше ніж 90 відсотків ефірного часу практично всіх радіомовників на території України заповнені іноземним музичним та творчим продуктом. Приблизно такі самі співвідношення спостерігаються і у показі вітчизняного музичного телепродукту телеканалами, які ведуть мовлення в нашій державі. З ефіру практично зникла вітчизняна музика всіх стилів та музичних напрямків – від традиційної естрадної та популярної до самобутнього українського року. Аудіовізуальний простір України фактично обслуговує економіку іноземного шоу-бізнесу. Штучне блокування доступу до українського телевізійного та радіоефіру вітчизняної музики призводить до вкрай нерівних та невигідних стартових умов для виконавців з України у створенні і записі оригінальних фонограм, подальшій концертно-гастрольній діяльності на рідних теренах та реалізації легально створеного аудіопродукту на різних аудіоносіях (CD та касети). А відтак – українська держава втрачає не тільки у царині культури а і в економіці, адже до бюджету не надходять вкрай необхідні і солідні податкові надходження.

Разом з тим за часи становлення та розвитку української незалежності автори, композитори, музиканти, підприємці зробили серйозні кроки для утвердження шоу-бізнесу у своїй країні. Працюють сотні вітчизняних продюсерських, творчих та технічних фірм, створено і виконуються сотні нових вітчизняних пісень та композицій, записано та видано сотні аудіоальбомів в різних стилях вітчизняної сучасної музики, при цьому деякі з цих альбомів реально продані сотнями тисяч екземплярів, проведені десятки помітних музичних фестивалів. Українські музиканти та співаки упевнено виходять на сцени та музичні ринки сусідніх країн, здобувають перемоги та стають лауреатами знаних міжнародних фестивалів.

Хочеться звернути увагу на той факт, що наші професіонали не потребують, на відміну від творчої молоді, введення додаткових фінансових пільг. Проблема знаходиться в іншій площині - йдеться про системне, свідоме невиконання та ігнорування телерадіоорганізаціями та певними державними службовцями уже діючого законодавства України – нашої Конституції та низки Законів (Закони України „Про телебачення і радіомовлення”, „Про мови ...”, „Про рекламу”, „Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”). Саме відсутність реального контролю за виконанням Законів нашої країни, фактичне потурання численним порушенням з боку спеціалізованих органів державного управління, пасивна позиція низки державних чиновників у розробці та прийнятті вкрай потрібних для практичної роботи підзаконних актів, які дозволили б чітко відстежувати та жорстко реагувати на такі порушення, і призвели до сьогоднішньої катастрофічно тяжкої ситуації в аудіовізуальному просторі нашої держави. Відсутність належної і адекватної діяльності телерадіоорганізацій, в якості зацікавлених, рівноправних та державницьки зорієнтованих партнерів , в свою чергу, потужно гальмує розвиток цивілізованого шоу-бізнесу в нашій країні – галузі, в якій багаторічною працею фахівців створено належні творчі та технічні передумови, закладено певну інфраструктуру для її стрімкого та ефективного розвитку. До того ж не виправдалися і сподівання вітчизняних співаків, музикантів, авторів та підприємців на проведення в Україні року культури – ситуація в радіо та телеефірі на краще не змінилася.

Для реалістичного і швидкого поліпшення ситуації пропонуємо терміново звернути увагу і чітко відреагувати на численні факти порушення вітчизняного законодавства телерадіоорганізаціями України, прискорити та поліпшити якість підготовки підзаконних актів, які спрямовані на деталізацію відповідальності щодо недотримання умов виданих телерадіоорганізаціям ліцензій. Ці та інші кроки виконавчої гілки влади, які будуть спрямовані на підтримку українських музикантів, виконавців, виробників дозволять створити в Україні певний позитивний клімат, який сприятиме стабільному і успішному розвитку саме вітчизняного шоу-бізнесу. Наявність такого сприятливого середовища і є запорукою ефективної творчості та дієвої роботи в сфері українського шоу-бізу.

Лист відкритий для підпису вітчизняними музиками, продюсерами,
функціонерами шоу-бізу, громадськими організаціями.

Долучити свій підпис Ви зможете в Інтернет-мережі після 1 лютого 2004 року за адресою електронної пошти: urok@domivka.net

Пропонована методика по збиранню електроних підписів під текстом відкритого листа:

1. Місто/село
2. П.І.Б.
3. Проект (виконавець, колектив, організація)
4. Телефон (для підтвердження Вашого підпису)

Від Майдан-ІНФОРМУ: Наведений лист є компонентом проекту, що підтримується сайтом Домівка. Більш повну інформацію Ви можете одержати на web-сторінці проекту.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1077119922.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua